Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lustrzanka jako kamera.
PostWysłany: 05 Maj 2011, 19:44 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 05 Maj 2011, 19:36
Posty: 2
Witam!
Jestem nowy, to mój pierwszy post.

Mam do was zasadnicze pytanie. Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna mojej pierwszej kamery i przekopując się przez tony informacji w sieci natknąłem się na ciekawostkę.

Czy Lustrzanka Canon 550D może zastąpić kamerę Full HD?

Kolory i jakość zapisywanego obrazu będą na pewno wysokiej jakości o wiele przewyższającej zwyczajne kamery w tym przedziale cenowym (2500zł).
Oczywistą niedogodnością jest w tym wypadku brak stabilizacji i dobrego autofocusa, przez co będzie trzeba wszystko ręcznie ustawiać i prawdopodobnie kręcić na statywie... Sam nie wiem co o tym sądzić...

A wy jak myślicie? Możecie mi coś doradzić? :roll:

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lustrzanka jako kamera.
PostWysłany: 05 Maj 2011, 23:08 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 30 Sie 2007, 11:22
Posty: 176
Miejscowość: Gdańsk
Cytuj:
Czy Lustrzanka Canon 550D może zastąpić kamerę Full HD?


Nie może.

Ale możesz się nią pobawić jeśli dopiero zaczynasz ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lustrzanka jako kamera.
PostWysłany: 06 Maj 2011, 11:49 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 15 Cze 2007, 16:36
Posty: 47
Miejscowość: Koszalin
Ugm podoba mi się twoje podejście, zwłaszcza diss na dslr względem większych kamer hd, z innego wątku. Prawdą jest, że erognomii, wytrzymałości na przyzwoitym poziomie nie zaoferuje Ci żaden aparat. A bajery z głębią ostrości już dawno się wszystkim przejadły, wszyscy teraz kręcą lustrami, wystarczy wejść na youtube i zobaczyć miliard beznadziejnych filmików nakręconych canonami z kolorami przepuszczonymi przez magicbullet czy inne ustrojstwo..

Jeśli masz na prawdę ograniczony budżet, zorganizujesz sobie jakiś rig,statyw naramienny cokolwiek, wziąłbym np. panasonica gh1 (zhackować można to, wtedy masz bezstratną jakość) lub canona 550d faktycznie + oprogramowanie odblokowujące zaawansowane ustawienia wideo.
Sam jestem ofiarą tej 'rewolucji' właśnie konstruuje domowej roboty "rig" (fajna zabawa swoją drogą:P), mam do wyboru przy kręceniu od miesięcy planowanej krótkiej etiudy malutką amatorską kamerę minidv albo nikona d90 :O niestety będziemy musieli nakręcić to tym aparatem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lustrzanka jako kamera.
PostWysłany: 07 Maj 2011, 14:46 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 05 Maj 2011, 19:36
Posty: 2
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że GH1 żeby nagrywać obraz w 1080p skaluje po prostu z 720p.
A co z GH2? Warto dołożyć jeszcze trochę?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lustrzanka jako kamera.
PostWysłany: 23 Maj 2011, 14:31 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 15 Lut 2011, 10:51
Posty: 12
Tak naprawdę coś za coś - dobrze, że zdajesz sobie sprawę z niedogodności filmowania lustrzanką, ale z pewnych względów (którymi nie są ani wygoda, ani funkcjonalność ;) jednak warto zainwestować w tego typu puszkę. Ja ostatnio miałam okazję pobawić się Pentaksem K-x i byłam pod wrażeniem jego możliwości filmowania w nieciekawych warunkach z ręki, może to nie jest odpowiedź na Canona 5D Marka, ale zabawa jest przednia :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Lustrzanka jako kamera.
PostWysłany: 07 Mar 2012, 14:45 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 07 Mar 2012, 14:12
Posty: 2
Przyznam szczerze, że gdy w naszej rodzinie pojawiło się dziecko błyskawicznie zapadła decyzja o zakupie kamery. Wybraliśmy topowy model znanej marki za niemałe pieniądze. Przez pierwsze miesiące kręciliśmy smyka. Gdy maluch zaczął biegle raczkować okazało się, że stabilizacja obrazu nie jest wystarczająca, a kamera gubi ostrość, gdy maluch jest w ruchu. Paradoksalnie właśnie wtedy skradziono nam stary aparat więc kupiliśmy nowy. Wybór padła na kompakt Sony tx10. Choć kompletnie się tego nie spodziewałam okazało się, że aparat ten kręci znacznie lepsze filmy niż wyżej wspomniana kamera. Mikrofon stereo, znacznie lepsza stabilizacja i brak problemów z ostrością. Kamera poszła w odstawkę, a filmy dalej kręcimy aparatem. Zatem jeśli aparaty kompaktowe doskonale sobie radzą z filmowaniem to lustrzanki także nie powinny mieć z tym problemów.
Może jedyne co można im zarzucić to to, że nieco gorzej się je trzyma niż kamerę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group