Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mikrofon do kamery.
PostWysłany: 27 Lut 2012, 16:25 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012, 16:15
Posty: 6
Miejscowość: Szczecin
Cześć, w kamerach siedzę dopiero od kilku miesięcy, więc mam jedno pytanie, mianowicie
kupiłem ostatnio kamerę Samsung HMX-H200 z futerałem i innymi bajerami za 1200 zł, jednakże chciałbym nagrywać wywiady z ludźmi a sam mikrofon wbudowany w kamerze jest za słaby, czy dało by radę dokupić jakiś mikrofon do niej?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mikrofon do kamery.
PostWysłany: 27 Lut 2012, 17:32 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Ogladałem przed chwila model wyzszy czyli H300 i niestety takie kamerki nie maja zlacza na zewnetrzny mikrofon. W zasadzie po przeczytaniu instrukcji powinienes to wiedziec wiec......


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mikrofon do kamery.
PostWysłany: 27 Lut 2012, 17:39 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012, 16:15
Posty: 6
Miejscowość: Szczecin
Tak, wiem że nie ma złącza ale czy nie da się jakoś dokupić taki mikrofon albo no nie wiem, coś żeby dźwięk dobrze nagrywało. Jakieś porady?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mikrofon do kamery.
PostWysłany: 27 Lut 2012, 18:13 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Mikrofon mozesz sobie kupic ale nie podlaczysz go do kamery bo nie ma zlacza. Kapisz? :P Jedyna opcja jest nagranie osobno dzwieku. Możesz sobie kupic recorder i do tego mikrofon zewnetrzny do podstawiania pod gebe jak ludzisz, wtedy napewno jakosc dzwieku bedzie lepsza . Sa jedynie dwa minusy, albo az dwa. Rejestrator kosztuje zwykle kilka stowek(chyba za kupisz dyktafon z wejsciem na mikrofon to wtedy koszt ok 200zl ), dobry mikrofon zewnetrzny troche mniej ale te 200 zl mysle ze trzeba wydac do tego dochodzi jeszcze sprawa synchronizacji dzwieku z wideo podczas montazu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mikrofon do kamery.
PostWysłany: 27 Lut 2012, 19:17 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012, 16:15
Posty: 6
Miejscowość: Szczecin
Z tego co wiem ten mikrofon jest dobry
Kod:
Mikrofon z klipem Steelseries Siberia

taki recorder, masz może link?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mikrofon do kamery.
PostWysłany: 27 Lut 2012, 20:12 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Mam link i moglbym go wkleic ale nijak to sie przyda po 2 miesiacach kiedy kazdy taki link bedzie w archiwum allegro, wiec napisze ci model urzadzenia tak zeby kazdy mogl znalesc o co chodzi kiedykolwiek - polecam to samo.

Dobry rejestrator to np. Zoom H1 ktory obecnie widze kosztuje jakies 445zł, ale wiem od ludzi ktorzy go uzywali ze jest naprawde dobry. Natomiast przy małym budzecie można kupić coś takiego jak OLYMPUS WS-400S (WS-450S) kosztuje to 149 zł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mikrofon do kamery.
PostWysłany: 14 Mar 2012, 18:31 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2007, 11:01
Posty: 53
Miejscowość: Borek Wielki
Opcja nr 1

Wybebeszenie kamerki i odlutowanie wewnętrznego mikrofonu i na jego miejsce wlutowanie np jack. Możemy podpiąć mikrofon wtedy. Ale to jest nie dla każdego.

Opcja nr. 2

Jeżeli ma służyć tylko do rejestracji głosów ludzkich, to dyktafon z możliwością wejścia na mic i w zupełności wystarczy. Jeżeli jakieś inne efekty dźwiękowe, to już dyktafon nie wystarczy, ponieważ on nie ogrania całego pasma akustycznego. Wtedy najtańszym rozwiązaniem będzie zakup MD. Posiadam takiego i na prawdę mogę się ciepło o nim wyrazić. Posiadam mikrofon kierunkowy do niego i mikrofon pojemnościowy. Sprawują się świetnie, jeżeli chodzi o jakość nagrania. Minusem jest to, że trzeba później przegrać to na komputer analogowo. Czyli kabelek i połączenie do karty dźwiękowej. Później rejestracja jakimś programem. Mój MD to sony MZ-R35. Mikrofon kierunkowy audio-technica ATR55, pojemnościowy alphard ET-43VC. Kierunkowym rejestruję dźwięk z kilkunastu metrów oczywiście z funkcją tele.
Na tym pracuję i jestem zadowolony.
Jeżeli chcesz pozbyć się problemu późniejszej synchronizacji, to po prostu lekko uderz mikrofonem w kamerkę, oczywiście kiedy wszystko jest włączone do nagrywania. Dalej wiadomo jak to zrobić.

To tyle mojego amatorskiego wykładziku.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group