Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ''Rozmowa telefoniczna''
PostWysłany: 15 Mar 2010, 00:05 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 19 Sty 2008, 23:29
Posty: 170
Miejscowość: Ś-cie
Rozmowa przez telefon - tytuł oddaje cały sens scenariusza. Z założenia komedia, więc pytaniem moim jest - czy to śmieszy ?
Dzięki za opinie. No chyba, że się nie pojawią

EDIT W związku z ''
Błąd wysyłania załącznika (nie można skopiować do określonego katalogu: ./files/rozmowa_telefoniczna_725.pdf, skontaktuj się z administratorem forum.''

Pobieranie tutaj - http://wyslijto.pl/plik/77j93eje1o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Mar 2010, 19:58 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
Mnie nie rozśmieszyło. Gdybyś nie napisał, że to komedia - powiedziałbym, że dramat. Sam motyw wygląda ciekawie ale ten fragment jest mało filmowy.

3 strony dialogu - podczas niego kamera będzie cały czas na Aleksandrze? Trochę nieciekawie może to wyglądać. Mało się dzieje. Wygląda to bardziej jak słuchowisko radiowe. No chyba, że w mieszkaniu Aleksandra będą dziać się cały czas dziwne rzeczy, których on nie będzie widział (np. będą go okradać).

Dialogi wyglądają moim zdaniem na przemyślane, ze spójną wizją sposobu mówienia bohaterów. Miejscami mam jednak drobne wątpliwości czy będą brzmieć naturalnie - czytanie na głos powinno wyłapać jeśli coś jest nie tak.

Powodzenia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Mar 2010, 00:30 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 14 Sty 2009, 15:09
Posty: 56
Miejscowość: Warszawa
Mnie również nie rozśmieszyło... Zupełnie nie wierzę w postacie. Zniechęca mnie już trzeci dialog. Jeżeli ktoś odnalazł psa faceta, to on może się tylko z tego cieszyć, a nie sztywniacko reagować: "tak to mój pies". Dalej jest już tylko gorzej. Bardzo mocno szwankuje logika. Facet zapomniał, że jest ślepy? Dlaczego ten drugi ma rozpoznawać psa przewodnika? - Po czym?
Ta wymiana dialogowa jest nielogiczna i niespójna.
Efektu komicznego nie osiągasz zlepiając chwytliwe dwuznaczności, tylko prowadząc uwagę widza w jedną stronę i w ostatniej chwili zawracając w drugą.
Na przykład ślepotę bohatera spalasz w najgorszy możliwy sposób. Sprzedajesz ją w dialogu (bo to że facet ma okulary nie znaczy od razu, że jest śłepy - gdyby macał przez chwilę telefon, zeby znaleźć słuchawkę, to już bardziej), zamiast nią pograć. W sensie możesz wygrać humor ze ślepotą w dwóch miescach: raz na tym, że widz nie wie o ślepocie, dwa że nie wie rozmówca.
Np. "przywioze panu psa, jeśli mi pan powie, jakiego jest koloru" - "na co facet odpowiada, "trudno ją określić właściwie, ma taki delikatny odcień brązu" "ale ten pies jest biały" "no tak ja wiem, bo ja opis koloru zawsze zaczynam od gałek ocznych". I dalej tą ślepotą się można grać.
Sięnij może po jakiś podręcznik humoru - jest sporo wydań anglojęzycznych. Można stamtąd wyciągnać postawową strukturę żartu.
Przepraszam, że tak zjechalem, ale chyba lepsze to niż zbycie milczeniem.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2010, 19:48 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
Mozesz wrzucisz jeszcze raz?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group