Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bajka o pewnej dziewczynie
PostWysłany: 25 Mar 2010, 09:41 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Ostatnio mało osób odwiedza i komentuje ten dział ale mam nadzieję że wśród tych niewielu aktywnych użytkowników znajdzie się ktoś, kto skomentuje.

Mroczna bajka usytuowana w realnym świecie o nierealnej sytuacji pewnej dziewczyny.

http://www.wrzucaj.com/339662 - link bo załączanie nie działa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2010, 17:37 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
A jak się z tego pobiera? Jedyne co da się wcisnąć to "zgłoś naruszenie regulaminu" ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2010, 18:09 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 03 Lut 2006, 15:09
Posty: 49
Żeby to ściągnąć trzeba odczekać kilkadziesiąt sek. Licznik poniżej linku.
Samo dzieło ciekawe bo ma nietypową narrację. Wierszem. Groteska. Ta twarz po schodach... uff. Kino Tarantono. Ale lepiej nie pokazuj tego dziewczynom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Mar 2010, 13:33 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
Mi się pomysł bardzo spodobał :) Myślę jednak, że od upadku na schodach aż do końca historia jest zbyt przewidywalna i linearna. Ale można taka właśnie ma być bajka? Ciekawa bohaterka i narracja, która mogłaby miejscami mniej opisywać dokładnie to co i tak widać będzie na obrazie a jedynie uzupełniać komentarzem. Na przykład (uwaga spoiler! ;) nie czytaj dalej jeśli nie czytałeś tekstu:

Wychodziła dziewczyna czasem na zakupy. Zakładała siatkę - by nie straszyć ludzi. Tego też tak zrobiła, wyjęła siatkę, siatkę włożyła
To wszystko widać, widać listę zakupów, siatkę, itd. A możesz tutaj trochę więcej przemycić o bohaterce, o tym jaka jest - np. że jest totalnie zdesperowana i chce się zabić. Można np. na liście zakupów podać "strugaczka, dwa ołówki, tabletki na ból głowy" i opowiedzieć Nie mogąc znaleźć swej drugiej połówki, umrzeć chciała wbijając ołówki w swe nosowe dziurki (czy coś w tej deseń). A na siatce, którą zakłada na głowę można nakleić zdjęcie jakieś ładnej twarzy z jakiegoś plakatu i już będzie wiadomo po co ją zakłada ;)

Generalnie pomysł bardzo fajny!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Mar 2010, 14:21 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Masz racje że narracja pokrywa się z obrazem ale jest to celowe gdyż chodziło mi aby lektor był kreatorem tego świata, a obraz wizualizacją. Tak jak rodzice czytają dzieciom to one sobie w głowie wyobrażają pod dokładną narrację tworząc własny świat.

Powiem szczerze że nie jestem zwolennikiem offu w filmach a tym bardziej narracji ale do tej prostej dosyć przewidywalnej historii jakoś mi niezwykle pasował lektor jako ktoś kto tym steruje. Co do przewidywalności to tak jak mówisz jest to bajka, w której liczy się morał, pouczenie.

Fajny pomysł z tymi ołówkami i też zastanawiałem się czy narratorowi nie dać więcej kwestii dotyczących psychiki dziewczyny na rzecz obrazu ale wtedy tracę relację pomiędzy lektorem, a światem. Mam nadzieję że ktoś inny się na ten temat jeszcze wypowie bo nie wiem który zabieg byłby lepszy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group