Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Nie w tym życiu" (zarys pomysłu)
PostWysłany: 10 Sty 2010, 17:12 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
hej
dawno mnie nie było, ale wracam :)
wrzuciłem kilka stron pomysłu. chciałbym wiedzieć co sądzicie, ale bardziej o samym pomysle wyjściowym niż o tym fragmencie samym w sobie, chociaż opinie na ten temat również wskazane :) Sam mam kilka pomysłów jak to pociągnąć dalej i to pod kątem sensacyjnym jak i bardziej dramatycznym, ale ciekawi mnie opinia innych i wasze kierunki. Nie ma z tego powstać pełny metraż, ale tak z 20-30 minut.
pozdrawiam wszystkich
bunio.


Załączniki:
nie w tym życiu.doc [37.5 KiB]
Ściągnięto 1119 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Sty 2010, 11:35 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 03 Lut 2006, 15:09
Posty: 49
To jest tylko zawiązanie intrygi. Tu najpierw trzeba zrobić ekspozycję. Pokazać szerzej redakcję, kto jest kim. Jakie są między nimi relacje. Widz nie widzi didaskaliów ze scenariusza. On tylko słyszy i widzi to co jest na ekranie.
Drugi wątek z Kasią i mężem policjantem też wymaga paru wyjaśnień. Szanujmy widza. Nie zniechęcajmy go od razu zagadkami. Wciąganie w akcję to również prezentacja bohaterów. Ważne!!! Musimy wzbudzić u widza jakieś emocje do bohatera. Dajmy im się zapoznać ze sobą. Potajemni kochankowie to dobry wątek fabuły. Ale czy musi być pokazany przez retrospekcję? Są inne metody. Np. pamiątki po zmarłym, jacyś znajomi, albo policjant w czasie śledztwa odkrywa tajemnicę żony. To jest ciekawsze. Potraktowanie widza jako partnera w śledztwie to ideał kryminału. Ale wszyscy się tego ciągle uczą. Działaj!!! 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Sty 2010, 12:55 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
dzięki za głos
ja wiem, że ekspozycja musi być dłuższa, to jest tylko taki pomysł ale włożony już w formę scenariuszową, stad taki skrót :)
sam jeszcze nie wiem czy to ma być bardziej kryminał (sensacja) czy dramat. na to, że to właśnie policjant będzie wyjaśniał zagadkę śmierci w wypadku Adriana już właśnie też wpadłem (bo media cisną, żeby to wyjasnić, choć to niby tylko zwykły wypadek)
a no i mam problem kto tu ma zostać gł bohaterem, a to przecież jest klucz do tego by pociągnąc całość

ciągle rodzą mi się nowe koncepcje w głowie ale nadal też czekam na wasze opinie, gdzie to może pójść dalej :)
pozdrawiambunio


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group