Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, wasze opinie.
PostWysłany: 24 Kwi 2009, 23:20 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
Jak juz kazdy zdolal pewnie wyczytac na lalamch forum na filmówkę dostać się jest niezmiernie trudno. A na szczescie przyjecia na studia na wydz. operatorski czy fotografie skalad sie wiele rzeczy..
I zaczalem sie zastanawiac nad alternatywa tych studiów. Doszukalem sie Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej. Wiadomo to nie jest to co Realiazaja obrazu tv i filmowego, ale kierunek sam w sobie wydaje sie ciekawy. Co myslicie o tym kierunku? Moze ktos z Was uczeszcza?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Kwi 2009, 12:05 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Ja uczęszczam na takowy wydział w Katowicach. I stwierdzam że nie ma on za wiele wspólnego ze strona artystyczną filmu, to typowa ekonomia, prawo i logistyka. Kierunek ma za zadanie kształcić kierowników produkcji. Jeżeli masz operatorskie zapędy, nie radzę wybierać się na Organizacje...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Kwi 2009, 23:12 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
A dlaczego nie? MIerze swoje sily na zamiary i nie spodziewam się że dostanę się na filmówke. Rzeczywistość bywa brutalna. Myślalem o tym kierunku pod względem przygotowania do ewentualnego późniejszego otwarcia swojej firmy, wiadomo w jakiej branży.
Czy Ty SonnyCrockett, jak absolwent(?) tego kierunku mozesz mi powiedzieć czy moje myślenie w tym kierunku jest poprawne? Napisz proszę coś więcej o tym kierunku. Jak to tam wygląda. I może coś o samej rekrutacji. Bo niestety nie ma zbyt wile o tym w sieci..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Kwi 2009, 12:36 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Po primo jestem na pierwszym roku. Wiem że wiek mnie predysponuje na wyższy poziom :P Secundo jeżeli nie planujesz zostać zawodowym kierownikiem produkcji to nie polecam tego kierunku. Po co tracić 5 lat na wyuczenie się teoria prowadzenia produkcji filmowej, a trzeba wiedzieć że produkcja filmowa w rzeczywistości to inna bajka niż to co opowiadają na studiach. Trzeba mieć dużo obszerniejszą wiedzę z innych dziedzin;P Do prowadzenia firmy, lepiej sobie kurs jakiś ekonomiczno-prawny skończyć.
Co do programu nauczania mogę powiedzieć co jest na I roku. A jest kilka odmian ekonomik i organizacji produkcji, czyli prawne i ekonomiczne zasady działania. Jest czysta ekonomia i ogólne prawo, to dla lepszego rozumienia zasad działania. Jest coś takiego jak Historia sztuk audiowizualnych, która wygląda tak, że wykładowca puszcza nam np. "Okno na podwórze" Hitchcocka oglądamy to i na następnych zajęciach tenże wykładowca mówi nam że cały film ma symbolikę teatru bo tam przebiega kot a gdzie indziej mleczarz...Tak brutalnie to nużące to i głupawe, 2 godziny gadki o 2-3 sekundach filmu. Tak wyglądają ćwiczenia. Wykłady są już bardziej konkretne, czyli cała historia kinematografii. O takich przedmiotach jak angielski czy informatyka nie wspominam bo to oczywistość.
Co do rekrutacji to jako student zaoczny, dostałem się bez żadnych egzaminów czy konkursu świadectw. Brali wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka. Moim skromnym zdaniem ma na to wpływ, remontowanie nowego budynku wydziału :twisted: Wiecie 4 tys. rocznie od łebka razy 100 daje konkretna kasę na budowlańców ;)
I jedyny sens dla kogoś kto chce powiedzmy poznać te zasady działania nazwijmy praktyczne, jednocześnie działając na innym polu filmowego rzemiosła to studia zaoczne. Choć też nie są one tak lajtowe czasowo, zjazdy co tydzień, jeden zjazd sob.-niedz. drugi tylko sobota.

To tyle mojego zdania, mojej wiedzy i moich odczuć. 8)

PS. Osobiście coraz bardziej myslę o zmianie kierunku ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Kwi 2009, 13:18 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2009, 13:49
Posty: 71
Miejscowość: Wars i Sawa
SonnyCrockett napisał(a):
"Okno na podwórze" Hitchcocka oglądamy to i na następnych zajęciach tenże wykładowca mówi nam że cały film ma symbolikę teatru bo tam przebiega kot a gdzie indziej mleczarz...Tak brutalnie to nużące to i głupawe, 2 godziny gadki o 2-3 sekundach filmu.

Dzięki profesorowi "Dzikiemu", którego zajęcia są fascynujące, odkryłem na nowo kino. Owe zajęcia są najbliższe sztuce stricto reżyserskiej na wydziale produkcji.
Swego czasu profesor poświęcił dwa zajęcia na opracowanie tylko pierwszej sceny (śmierć Kane) w "Obywatelu Kane". Pozwalają wydobywać z filmu tak naprawdę to co "autor miał na myśli". Oczywiście czasami wydawało mi się, iż ideologia filmu jest dorabiana na siłę (do tej pory uważam, iż wypowiedzedzenie przez Kane słowa "różyczka" gdzie nie było żadnego świadka to wpadka Wellsa a nie mrugnięcie reżyser w stylu "to tylko film"), ale bardzo rozwijają wrażliwość.
Trzeba sobie odpowiedzieć na proste pytanie: co robi kierownik produkcji na planie - organizuje! Nie ma (prawie) wcale wpływu na artystyczną wartość filmu. Nie wolno zapomniać, iż po tym wydziale można nie tylko pracować na planie filmowym (prawdopodobna pierwsza praca przy filmie: asystent asystenta asystenta), ale także w różnych przedsięwzięciach telewizyjnych, reklamie, domach mediowych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Kwi 2009, 20:32 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
Rzirzi rozumiem ze Ty tez jestes na tym kierunku? Jak Ci sie widzi perspektywa dalszego ksztalcenia w tym kierunku? Uwazasz ze jest warto? I jak wygladaja ogolnie studia, ciezka sprawa czy raczej do przejscia to wszytsko?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Maj 2009, 11:28 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Sie 2008, 15:37
Posty: 7
Miejscowość: wrocław
ktos z was startuje w tym roku na organizacje do lodzi i katowic?
ja chcialbym, chociaz licze sie z porazka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Maj 2009, 22:16 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
To byc moze sie zpotkamy admk podczas rekrutaji:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 08:12 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2009, 13:49
Posty: 71
Miejscowość: Wars i Sawa
Studia do przejścia bez ŻADNEGO problemu (nawet student typu luzak ma niewielkie szanse na powtarzanie roku). Zajęć nie ma za dużo, więc można się udzielać produkcyjnie w projekty reżyserów i operatorów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 10:03 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
hehe powtarzanie roku może nie ale już powtarzanie przedmiotu typu informatyka już jest możliwość :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 19:49 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Sie 2008, 15:37
Posty: 7
Miejscowość: wrocław
pego napisał(a):
To byc moze sie zpotkamy admk podczas rekrutaji:)

byc moze;)
moze ktos doradzi jakas literature, ktorej tresc warto znac przed uderzeniem na rozmowe rekrutacyjna?:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Maj 2009, 15:06 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
Rzirzi , a bylbys tak wspanialomyslny i napisal wiecej o rekrutacji na te studia? Jak sie do niej przygotowywales, co zrobiles by sie dostac?Bede bardzo wdzieczny i mysle ze kilkoro innych ludzi takze. Ty jestes na dziennych?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Maj 2009, 18:53 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2009, 13:49
Posty: 71
Miejscowość: Wars i Sawa
Nie byłbym bo zdawałem "stary egzamin" składający się z etapu pisemnego i ustnego.
Co do egzaminu ustnego trzeba umieć:
- "epoki" filmowe w Polsce i na świecie, jej przedstawicieli (fylmy tyż) i założenia - cegła Płażewskiego "wystarczy",
- ustawa o kinematografii i krritv oraz wykazać różnicę międzi umowami o pracę/o dzieło/zlecenie,
- warto przeczytać jakiś leksykon z hasłami telewizyjnymi (filmowymi zresztą też),
- etapy produkcji filmowej - niedawno wyszła książka Goodell'a "Sztuka produkcji filmowej"
- wiedzieć kto jest "taper" (na pewno nie osoba upoważniona do opieki nad taśmami filmowymi - Boże! jakim cudem przyjęli mnie na te studia...a już wiem - sprawiłem, że byli w szampańskim nastroju)

Więcej grzechów nie pamiętam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Maj 2009, 17:33 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2008, 23:24
Posty: 80
Miejscowość: Śląsk
A dlugo Cie tam molestowali na tym przesluchaniu?:) Ilu bylo egzaminatorw, no i genralnie jak dlugo sie do tego przygotowywales? Czy mozna sie spodziewc jakis pytan ktore moglyby "zagiac" czy cos w tym stylu czy jest to do przejscia?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, wasze opi
PostWysłany: 25 Wrz 2013, 14:39 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 01 Paź 2011, 14:18
Posty: 25
Należy pamiętać, że takowy kierunek istnieje nie tylko w szkołach będących stricte filmówkami (do których trudno się dostać), ale też np. w warszawskiej Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku (http://dziennikarstwo.warszawa.pl/). W tym roku startuje tam Produkcja telewizyjna. Kierunek powstał we współpracy z Telewizją Polską - może warto obczaić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, wasze opi
PostWysłany: 12 Lip 2016, 10:32 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Paź 2015, 11:04
Posty: 64
Studenci poznają technologię produkcji filmu. Duży nacisk w programie nauczania kładzie się na nowoczesne środki produkcji, postprodukcji i dystrybucji filmów i produkcji audiowizualnych. Ćwiczenia obejmują wykonanie sprawozdania organizacyjno – ekonomicznego wraz z kosztorysem wynikowym filmu, budżetu P&A oraz media-planu dla całego okresu promocji filmu od developmentu do ostatniego okna eksploatacji. Ćwiczenia praktyczne uczą przygotowywania pakietów i wniosków o finansowanie produkcji oraz prezentacji sponsorskich i promocyjnych opartych o pracę w grupie w połączeniu z umiejętnością wystąpień publicznych.
จีคลับ


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, wasze opi
PostWysłany: 28 Wrz 2016, 10:56 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 17 Maj 2011, 14:29
Posty: 105
AMA rekrutuje na kierunek Produkcja Filmowa.
Nauka na tym kierunku odbywa się w cyklu rocznym dwu semestralnym, niestacjonarnym.
Słuchacze nauczą się jak kreować kompletny produkt audiowizualny – od początku procesu powstawania aż do jego skutecznej sprzedaży. Kursanci nabędą praktyczne umiejętności zarówno w zakresie kreowania dużych produkcji filmowych, jak również niszowych, niskobudżetowych projektów autorskich. Ponadto zajęcia w sposób profesjonalny przygotowują kursantów do zawodu kierownika produkcji, producenta wykonawczego, asystenta produkcji, location managera, location scouta oraz agenta sprzedaży.
Nasz Kierunek produkcji kształci Producentów Kreatywnych!
Dowiedz się więcej o kierunku na http://akademiamultiart.pl/kierunek-produkcja-filmowa/

Nie czekaj ZAPISZ SIĘ! Zacznij z AMA
http://akademiamultiart.pl/zapisy/ 

Kontakt:
sekretariat@akademiamultiart.pl
www.akademiamultiart.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group