Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ogólnie o kręceniu filmów
PostWysłany: 14 Lis 2007, 15:54 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 03 Paź 2007, 22:42
Posty: 4
Miejscowość: Gdynia
Mam kilka (pewnie) głupich pytań. Niestety nie wiem, gdzie szukać odpowiedzi.
Chodzi mi ogólnie o kręcenie filmów. Czy jest jakaś strona, na której są informacje dotyczące technik kręcenia ? Chodzi mi np. o to, jak kręcić, aby nie było odbicica kamery, reżysera w lustrze. Mam także jeszcze głupsze pytanie - w jaki sposób kręcić, aby w jednej scenia aktor pokazany był z bliska, z daleka, z przodu, z tyłu. Czy sceny trzeba powtarzać kręcąc raz np. poprzez zoom, innym razem z daleka itd. itp. Chodzi mi o wszystkie te podstawowe informacje. Gdzie mogę je znaleźć ? Z góry serdecznie dziękuję za wskazówki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lis 2007, 16:48 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Polecam lekturę strony Santiego (http://www.sfx.com.pl/)

Co do luster - ustawiać tak aby ich nie było widać, lub wogóle ich nie stosować na planie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lis 2007, 20:19 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Sprawdź w wydawnictwie Wojciecha Marca.Moim zdaniem najlepiej traktująca książka o ogólnym filmowaniu to sztuka reżyserii filmowej,każdy kto chce sie tym zając powinien ja przeczytać,nie ważne czy zapatruje się na reżysera,aktora,producenta,dźwiękowca czy statystę, są tam bardzo dobrze opisane reguły jakie rządzą filmem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lis 2007, 22:02 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Obejrzyj trochę materiałów dodatkowych z DVD, pogooglaj "making of", postaraj się zachaczyć o jakąś ekipę, choćby amatorów, ale wiedzących więcej niż Ty, i ponoś im kable. Popodglądaj, podopytuj.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lis 2007, 12:01 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 03 Paź 2007, 22:42
Posty: 4
Miejscowość: Gdynia
Dziekuję za odpowiedzi.
Na stronie Santiego bylem, nie znalazłem tam jednak odpowiedzi na pytania.
Co do książek - serdecznie dzięki za wskazanie tytułów. Niestety w chwili obecnej brak funduszy nie pozwala mi na ich zakup, dlatego pytałem o jakieś strony www. Chodziło mi raczej o darmowe materiały, z którymi mógłbym się zapoznać już teraz.
Propozycja "wkręcenia się" w grupę osób, króra robi filmy dobra, ale niestety nie dla mnie. Nie znam nikogo, kto interesowałby się tym tematem.

Teraz inne pytanie - w dziale Edukacja Filmowa, jest post dotyczący filmu "Magiczne cięcie montażysty". Mam ten film,. ale potrzebuję napisów w języku polskim (film bez tłumaczenia). Poprosiłem o nie w tamtym temacie, niestety mój post dwukrotnie zniknął. Nie wiem dlaczego. Może więc jest ktoś tutaj, kto mógłby mi pomóc ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lis 2007, 12:04 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
Teraz inne pytanie - w dziale Edukacja Filmowa, jest post dotyczący filmu "Magiczne cięcie montażysty". Mam ten film,. ale potrzebuję napisów w języku polskim (film bez tłumaczenia). Poprosiłem o nie w tamtym temacie, niestety mój post dwukrotnie zniknął. Nie wiem dlaczego. Może więc jest ktoś tutaj, kto mógłby mi pomóc ?

mmrs, ty jesteś taki tępy z natury czy ktoś ci za to płaci? Chcesz zarobić ostrzeżenie za 2pkt ze olewanie regulaminu? :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lis 2007, 14:08 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Skoro nie znalazłeś odpowiedzi, to może zostało zadane nieodpowiednie pytanie ? Ja na przykład zrozumiałem tekst "aby w jednej scenia aktor pokazany był z bliska, z daleka, z przodu, z tyłu" - jako kręcenie z wspomnianych stron a później montaż tego - dlatego poleciłem stronę Santiego abyś nie popełnił kardynalnych błędów zarówno przy kręceniu jak i montażu - uwierz mi - tam wszystko jest, tylko trzeba ruszyć wyobraźnią i to połączyć - a bez tej wyobraźni ciężko będzie nakręcic film.

Sugerowałbym - tak jak przedmówcy - jednak rozejrzeć się w okolicy czy nie ma amatorskich klubów filmowych i poprosić ich o to, żeby pozwolili chociaż nosić kable - będąc z nimi i patrząc jak to robią nauczysz się podstaw znacznie szybciej. Jesteś z Gdyni, więc problem odległości nie istnieje - na forum są przynajmniej dwa z okolic Trójmiejskich - poszperaj, znajdziesz.

Odnośnie lustra - przypomniał mi się making of "Terminatora 2" i fragment wyciętej sceny w której zrobiono "lustro" w ten sposób, że było ono w rzeczywistości dziurą w ścianie a pokój za nią udawał odbicie lustrzane. Wymagało to podwójnej liczby aktorów na planie, ale pozwalało na efekt o którym pewnie myślisz - czyli kamera była nawet na wprost a w "lustrze" nie ma odbicia ekipy.

Co do tłumaczenia - wydawcą oryginalnej płyty DVD z tym filmem jest Warner Bros - możesz zadzwonić do nich i zapytać co z tłumaczeniem na język polski, ale myślę, że nie zrobili i nie zrobią, tak więc lepiej będzie wziąć słownik i pouczyć się języka- zwłaszcza, że większość nowinek technicznych i tak jest w tym języku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lis 2007, 18:49 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 03 Paź 2007, 22:42
Posty: 4
Miejscowość: Gdynia
Wybacz Santi, jak napisałem, nie miałem pojęcia, co stało się z moim postem. Nie dostałem ani ostrzeżenia, ani komunikatu, że naruszyłem regulamin. Istnieją rózne problemy techniczne, z którymi spotykam się na forach. Pomyślałem, że to mógł być błąd techniczny. A dlaczego tak pomyślałem ? Zazwyczaj, gdy regulamin zostaje naruszony przez użytkownika, w miejscu jego postu pojawia się informacja, np. taka: Post został usunięty przez Administratora za naruszenie punktu (np.) 5 Regulaminu. Twój komentarz, nazwanie mnie tępym uraził mnie. Jestem nowy, ale myślałem, że na każdym forum szacunek to podstawa. Pomyliłem się.


VM-Rexor, Tobie dziękuję za wyczerpującą odpwiedź. Przeczytam wszystko raz jeszcze dokładnie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group