Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: kinoffteka dystrybucja filmu
PostWysłany: 28 Kwi 2007, 18:44 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2005, 12:04
Posty: 141
Miejscowość: Wrocław
Hej chciałbym powysyłać mój film na festiwale i do kinoffteki.
We wszystkich regulaminach czy tam umowach trzeba się zadeklarować jako jedynego właściciela praw autorskich majątkowych itd.

Film był kręcony na warsztatach filmowych organizowanych przez 2 centra klutury (jakieś pieniądze były też z funduszy Unii Europejskiej). Jeśli chodzi o ekipę to na pewno nikt nie będzie miał żadnych obiekcji natomiast interesuje mnie czy potrzebuje jakiegoś oświadczenia od centruem kultury. Coś w stylu że zgadzają sie na dystrubucje filmu itd.

Może ktoś z was to przerabiał i wie jak załatwić te sprawy.

Byćmoże przesadzam z tymi formalnościam w końcu pewnie nikt nie będzie wytaczał żadnych procesów z powodu 8 minutowego filmu ale wolałbym mieć wszystko od strony formanej zapięte na ostatni guzik.

Jeśli chodzi o muzykę to mam zgodę twórców więc z tym nie ma problemu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2007, 11:43 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Najpierw musisz się dowiedzieć, czy centra kultury roszczą sobie jakiekolwiek prawa do tego filmu.

Jeżeli poprzez wyraźne oświadczenie woli centra kultury nie określiły swojego stanowiska jako właścicieli praw majątkowych do wszelkich utworów powstałych w ramach prowadzonych warsztatów, wówczas - zgodnie z prawem - górę biorą autorskie prawa osobiste, których podmiotem jest autor utworu (w tym przypadku jak rozumiem Ty i pozostali członkowie ekipy).

Także pójdź do tych ośrodków kultury, pogadaj z szefostwem, powiedz jaka jest sytuacja, a dla świętego spokoju niech wystawią Ci pismo o przeniesieniu praw autorskich na Ciebie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Maj 2007, 08:50 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Jak namaluję obraz w domu kultury w ramach zajęć plastycznych tracę już w jakimś stopniu
prawa autorskie do niego ?Wiadomo oni ewentualnie mogą się pochwalic wszystkim dookoła ,że tu u nich powstało moje arcydzieło ale na tym koniec ich profitów.
Ja bym ich olał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Maj 2007, 08:56 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie wiem, jak z domami kultury, ale z uczelniami już tak nie ma. Jak zrobisz na polibudzie jakiś projekt np. mostu albo okrętu w ramach zajęć, to prawa majątkowe do tego projektu defoltowo ma polibuda. Oczywiście, da się dogadać - i wielu ludzi tak robi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Maj 2007, 18:09 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2005, 12:04
Posty: 141
Miejscowość: Wrocław
grzes napisał(a):
Nie wiem, jak z domami kultury, ale z uczelniami już tak nie ma. Jak zrobisz na polibudzie jakiś projekt np. mostu albo okrętu w ramach zajęć, to prawa majątkowe do tego projektu defoltowo ma polibuda. Oczywiście, da się dogadać - i wielu ludzi tak robi.

Z polibudą to akurat się mylisz, wybadałem sprawę dokładnie i wszystkie projekty robione przez ciebie na uczelni są twoją własnościa. Nie wiem dokładnie jak to wygląda jeśli uczelnia daje ci jakąś konkretną kasę na te projekty ale jeśli np. piszesz program komputerowy na zajęcia to jest on całkowicie twój. Studiuję informatykę więc to mnie głównie interesowało, podobnie jest z pracą magisterską.
Jeśli jesteś pracownikiem uczelni to wtedy prawa autorskie majątkowe należą do uczelni(pracodawcy).

Trzeba podejść do tego z innej strony, to ty jesteś klientem uczelni która utrzymuje się z twoich(twoich rodziców) podatków.


Z centrum kultury jest inna sprawa, bo dostaje się od nich sprzęt itd. choć możnaby to potraktować jako sprawę z uczelnią.

Co do obrazu to nie wiem czy kluczową kwestią nie jest kogo były 'farbki' ;-)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group