Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 08:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pytanie do specjalistow
PostWysłany: 18 Maj 2006, 19:12 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2006, 18:42
Posty: 15
Miejscowość: Głogów city
witam .. jestem nowy i dosyc zielony na tym forum .. mam takie drobne pytanko ... mianowicie doszedlem do tego ze w przyszlosci chce krecic teledyski ... interesuje mnie to i mysle ze nie byl bym w tym najgorszy ale nie o to chodzi .... czy moze mi ktos doradzic na jakie sie studia wybrac by zrobic byc moze jakas specjalizacje w tym kierynku itp .. narazie jestem w 2 klasie LO i powoli zbliza sie czas myslenia o studiach ... amatorsko zajmuje sie robieniem filmikow tematycznych powiedzmy ze sportow extremalnych poniewaz jezdze na rolkach ( tzw. agresywnie ) i troche sobie skacze ( parkour ) z montazem jestem ciut obyty umiem to robic i przede wszystkim sprawia mi to przyjemnosc . chcial bym miec zawod w kierunku montazu np teledyskow dlatego do waszego grona zwracam sie z tym pytaniem ktore zadalem kilka linijek wyzej :)
z gory dziekuje i pozdrawiam licze na wasza pomoc :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2006, 22:29 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Teledysk to film. Możesz wybrać tylko uczelnię lepszą lub gorszą ale wiedza nt. sztuki filmowej jest ta sama. Naucz się robić (montować) filmy a będziesz umiał robić teledyski.
Na wypadek gdyby ktoś planował powiedzieć coś w rodzaju "w teledyskach nie potrzeba się stosować do zasad języka filmu" chcę zaznaczyć (po raz setny), że łamanie zasad udaje się tylko tym któzy je znają. Pozostali są tylko dyletantami i nie mają szansy zrobić dobrego filmu.

Uczyć się, ćwiczyć, oglądać-analizować...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2006, 22:48 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2006, 18:42
Posty: 15
Miejscowość: Głogów city
dzieki dzieki :) no to pozostaje mi sie bardziej nakrecac na ten kierunek i jak mowisz cwiczyc ... kamerke mam zwykla cyfrowke nie jest to zadna rewelacja ale wazne ze kreci - sony trv265e nie mam nawet statywu ale moze jak pozbieram troche pieniazkow to kupie jaki kolwiek bo wiadomo trzymajac tak o kamere to sie moga lapki trzasc .. postaram sie niedlugo na dniach cos swojego tutaj wrzucic do waszej oceny .. i mam jeszcze jedno pytanie .. bo jak ogladalem niektore filmiki stad to duzo osob stosuje takie komiksowe animacje a ja nie mam o tym bladego pojecia mianowicie w jakich programach to sie robi ?
i co miales na mysli piszac o zasadach jezyka filmu ? jakies ogolne przyjete normy i zasady krecenia ?
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2006, 23:16 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Zasady to pewien system kodów audiowizualnych wypracowanych przez ludzi "na przestrzeni dziejów". Najogólniej rzecz ujmując takie szczegóły jak to czy kamera jest wysoko czy nisko, czy postać jest w planie bliskim czy szerokim, jakie ujęcie było poprzednio itp mają określone znaczenie. Jeśli chcesz aby przekaz został zrozumiany lub chcesz wywołać określony efekt emocjonalny u widza musisz trzymać się tego co widz potrafi zrozumieć. Dlatego mówi się na to język filmu. Oczywiście jak wszelkie normy tak i język filmu ewoluuje i zmienia się. Widz z początku XXw nie zrozumiałby większości dzisiejszych filmów (np dziś stosuje się szybszy montaż). Trochę na temat absolutnych podstaw napisałem na swojej stronie. Na stronie Staszka Mąderka http://stars-in-black.pl/ też jest trochę pożytecznych informacji.

Mała rada: jak coś zrobisz to nie wrzucaj tego na forum od razu. Poczekaj dzień-dwa, tydzień. Obejrzyj jeszcze raz, przemyśl, popraw. Zamiar kupna statywu jak najbardziej chwalebny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2006, 23:44 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2006, 18:42
Posty: 15
Miejscowość: Głogów city
jedno pytanie mistrzu jeszcze :) ( zeby nie bylo pozniej to nie mowie ze ostatnie :P )
mianowicie troszke popatrzalem, poczytalem na twojej stronce o efektach i szczerze powiem ze trudny to kawalek chleba przynajmniej dla mnie jako poczatkujacego.... efekt twojego kuzyna bez glowy - chodzi mi jakich przy tym programow uzyles ? piszac photoshop miales na mysli adobe photoshop ? i " Nasamprzód trzeba oba klipy zamienić w PREMIERE na FILMSTRIP" w jakim to programie zmieniamy ? i czy koncowy efekt moze byc np taki ze osoba stojąca np wykonuje normalna czynnosc na filmie bez czesci ciala czy to sa tylko kruciutkie efekty ? prosze chociaz o podanie mi nazw programow ktorych musial bym uzyc do zrobienia efektow ktore opisales na stronie i jakiejs animacji komiksowej pozrawiam i dzieki ze odpisujesz na moje upierdliwe pytania :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Maj 2006, 00:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
:evil: Punkty karne za czytanie bez zrozumienia :evil:

klipy zamienić w PREMIERE na FILMSTRIP - to chyba mówi wyraźnie w jakim programie.

Każdy efekt jest opisany w czym to robiłem a Photoshop jest tylko jeden.

Na więcej ode mnie dziś nie licz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Maj 2006, 00:42 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2006, 18:42
Posty: 15
Miejscowość: Głogów city
santi napisał(a):
Na więcej ode mnie dziś nie licz.

i tak dzieki ze tyle mi pomogles ;)
a co do tego czytania ze zrozumieniem moj blad sorka .. ale przyzwyczailem sie ze w wielu dziedzinach poprostu uzywa sie skrutow albo okreslen ktore dla nowych sa zwyczajnie nie zrozumiale a dla obytych normalnoscia :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pytanie do specjalistow
PostWysłany: 26 Maj 2006, 17:34 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 05 Mar 2006, 20:17
Posty: 20
a ja bym ci radzi rozejrzec sie za jakims zespolem. pozyczyc kamerke lub jak ja juz masz. i nakrecic mu klip. moze jakis kumpel ma zespol, jakis znajomy kumpla. ktos w rownoleglej klasie. gdzies chlopaki graja po garazu ojca lub wuja. zagadaj, powiedz ze masz pomysl na wideoklip do ich jakiejs piosenki i nakrec go z nimi.

Dla Ciebie to jakis krok w przod, dla nich to material ktory moga pokazac znajomym czy rodzinie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group