Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 12:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: szkoła filmowa
PostWysłany: 17 Kwi 2006, 20:10 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2005, 12:04
Posty: 141
Miejscowość: Wrocław
hej
Czytałem już wątek o filmówce w Łodzi i muszę przyznać, że trochę mnie zdezorientował.
Od dawna jestem miłośnikim filmów ale dopiero jakoś rok temu przeszło mi na myśl, że chciałbym spróbować robić filmy.
Teraz pytanie. W jaki sposób sprawdzić czy się do tego nadaję, nie kręcąc filmu.

Tak sobie myślałem że jak zrobie jakiś film amatorski który będzie na prawdę dobry to czy on wystarczy żeby się dostać do szkoły filmowej ?
Druga sprawa to czy jest sens studiować reżyserię 5 lat, większość moich ulubionych reżyserów nigdy nie skończyła szkoły filmowej i jakos im to nie przeszkadzało w robieniu filmów.

Jeszcze na koniec, czy ktoś ma jakieś informacje o Wrocławskie szkole filmowej ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Kwi 2006, 21:15 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
p4trykx napisał(a):
Teraz pytanie. W jaki sposób sprawdzić czy się do tego nadaję, nie kręcąc filmu.

Stań pod ścianą na głowie, do prawej ręki weź młotek, do lewej - prawoskrętną śrubkę z gwintem szlifowanym ręcznie i ruszając pośladkami w rytmie disco-polo postaraj się wbić ją w podłogę. :evil:

Dostać się do filmówki z jednym dobrym filmem amatorskim, to byłby naprawdę wielki wyczyn. A nakręcenie DOBREGO filmu amatorskiego - jeszcze większy. To niełatwy kawałek chleba i sam przekonasz się, że żeby zrobić dobry film, trzeba najpierw popełnić kilka/kilkanaście beznadziejnych. Ale jeżeli nic nie będziesz robił w tym kierunku - zapomnij o filmówce...

Czy jest sens studiować? To już wedle Twojego uznania. W kilku poprzednich wątkach dyskutowaliśmy jakie perspektywy dają studia filmowe. Jakie są ich wady i zalety. Przejrzyj tą dyskusję i sam podejmij decyzję.

pzdr


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group