Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 16:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 289 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Cze 2007, 16:31 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 06 Kwi 2007, 08:48
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Fast128 napisał(a):
A to czemu?
]
Właśnie z tych powodów, które napisał kol. LGF w ostatnim poście.
Chociaż z drugiej strony jeden z wykładowców z Łodzi powiedział, że (jeśli chodzi o tamtą szkołę, nie wiem jak inne) to reżyseria filmu fabularnego ma sens i opłaca się tylko w systemie dziennym(choc tam zaoczne dot. tv). Zaoczne to za mało.
Ale podkreślam, jest to tylko czyjaś kolejna opinia..

[ Dodano: Czw Cze 28, 2007 5:36 pm ]
LGF napisał(a):
Hmmm, mogę Ci tylko powiedzieć, że na zajęciach u zaocznych większość wykładowców delikatnie mówiąc "jeździ" sobie po dziennych. A to że są tam dzieciaki dopiero po maturze, które same nie wiedzą czego chcą. A to że większość z nich przyszła tylko po to żeby uniknąć wojska, a to że tragicznie się u nich zajęcia prowadzi, itp.
(...)

ja tez nie wiem czego chce, nigdy nie mialem kamery w reku, a mimo to mysle, ze jesli nie rezyseria to co niby,, moze niektorzy musza dojrzec do tego, nie dziwne ze pojawia sie w szkolach filmowych duzo osob troche starszych niz przecietny student.
ale racje masz, ze trzeba ciagle sie w tym cwiczyc, coś robic, robic, robic i dopiero potem (czasem dlugo potem) sa sukcesy i prawdziwa satysfakcja.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Cze 2007, 22:34 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Cze 2007, 23:49
Posty: 23
Miejscowość: Otwock
Z opinni 2 osob, ktore skonczyly ta szkole:

W Aficie nie istnieje cos takiego jak operatorka. Jezeli facet od operatorki mowi Ci, zeby unikac okien..

Jedyne ciekawe zajecia sa z montazu, mozna sie czegos nauczyc zeby nie sklejac kompletnego shitu. [Chodzi mi o taka starsza babke].
[pod tym moge sie podpisac, poznalem ta pania i pokazala najwiekszym tumanom jak montowac]

A dostaje sie kazdy. Jednemu mojemu koledze gosc na rozmowie kwalifikacyjnej 2 lata temu powiedzial 'oo... bedziesz wielkim rezyserem jak juz przyniosles jakies swoje prace'

Tak wiec luz, rozmowa kwalifikacyjna pic na wode fotomontaz ;).

Ja to Wam Steadycam'u zazdroszcze ;P.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Cze 2007, 22:56 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
"W Aficie nie istnieje cos takiego jak operatorka. Jezeli facet od operatorki mowi Ci, zeby unikac okien.. "
Nie zgodze się, operatorka jest spoko, wykładowca, wszystkich którym zależało nakierował na dobrą drogę. Może zajęcia nie były jakieś super ale większość osób złapała bakcyla i robiła swoje rzeczy pczym przynosili do oceny i tak sie uczyli. Ja już po pierwszym roku zarabiałem jako asysten przy serialach, w sudiu przy kamerce i After Effects, oraz wynajmowałem swoje ramię kamerowe. Po drugim dorobiłem się swojej całkiem niezłej kamerki osadzonej na świetnym statywie za 3k, da się tym zarobić. Oprócz tego różne fuchy, czołówki, co jakiś czas zdjęcia ze śmigłowca zdalnie sterowanego ze stabilizowanagłowicą (jedynego w Polce) itd...
Pomijając upór i chęć samodoskonalenia to gdyby operatorka w tej szkole była do dupy, nie udało by mi się tak łatwo w tak krótkim czasie zdobyc te wszyskie kontakty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2007, 10:01 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Co do tego że dostaje się każdy - wczoraj na listach na rozmowy było tak na oko jakieś 400 osób... jakie tam są grupy w ogóle wielkościowo?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2007, 10:09 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Około 25-30 osób na grupę, Grupa A i B na każdym roku, czyli 50-60 osób pomnożone przez dzienne, wieczorowe i zaoczne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2007, 12:17 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Cytuj:
pomnożone przez dzienne, wieczorowe i zaoczne

Tylko dzienne i zaoczne. Od tego roku zrezygnowano z cyklu dla wieczorowych.

Ponadto warto wspomnieć, że od października zajęcia będą odbywać się w nowym budynku, zbudowanym od podstaw na potrzeby szkoły, ze świetnie (ponoć) wyposażonymi studiami, itp. Budynek mieści się gdzieś na Grochowskiej, ale nie znam dokładnego adresu. Niedługo info ma się pojawić na stronie AFiTu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2007, 21:39 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Mi coś świta że Grochowska 11, ja się nawet cieszę, bo pomimo że dalej to dojazd lepszy będe mieć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2007, 23:36 
Offline
Klapser

Rejestracja: 10 Sty 2007, 20:31
Posty: 89
Miejscowość: Mława / Warszawa
Dokładnie Grochowska 83 :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akademia Filmu i Telewizji w Warszawie
PostWysłany: 30 Cze 2007, 15:50 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 06 Kwi 2007, 08:48
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
slomka napisał(a):
(...)duzo ludzi sie zle wypowiada, moze nie konkretnie o tej szkole, ale o tych wszystkich ktore nie sa Łodzia ani Uniwersytetem Śląskim.(...)

tylko, że niestety te dwie czołowe szkoły nie mają reżyserii filmu fabularnego zaocznie i jest to duże utrudnienie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Cze 2007, 19:22 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 13 Lut 2006, 12:28
Posty: 39
Miejscowość: Warszawa/Zamość
A ja tam sie wcale nie ciesze z tego ze szkola sie przenosi na grochowska. Co prawda stary barak jest mniej niz ciasny, wszystkie prowizorki tam zainstalowane strasznie mnie bawia to jednak jest to teren WFDiF, obok jest labolatorium i inne ciekawe miejsca. Teraz szkola bedzie miala ladny budynek i na tym sie skonczy. Bedzie sobie tkwic na takiej wyspie gdzies za rzeka :P

Nie wspominajac juz o tym ze skoncza sie teksty typu:
"-gdzie mamy zajecia?
- w H2
- a gdzie to? "

"-gdzie mam zaniesc index?
- do dziekanatu na II pietrze"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Cze 2007, 22:02 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Co do przenoszenia się szkoły nie był bym tego taki pewien, szkoła przenosi się już od dwóch lat. Wpierw miała się przenosić półtora roku temu w ferie zimowe, potem rok temu w wakacje i teraz znowu ma się przenosić w wakacje:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lip 2007, 09:18 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Z tym że teraz przenosiny są już raczej pewne. Sam prezes zarządu przyszedł na zajęcia żeby nas o tym poinformować i kazał szukać szczegółowych informacji na stronie :lol: Ja też mam mieszane uczucia co do zmiany adresu, no ale trudno... nic sie nie da zrobić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2007, 10:04 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Dostałem się :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2007, 15:59 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2006, 18:40
Posty: 20
Miejscowość: Olsztyn/Warszawa
Ja też się dostałam. :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2007, 16:43 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 07 Kwi 2007, 13:57
Posty: 19
Miejscowość: Bytom
Ja jestem na rezerwowej więc mam nadzieję, że ktos zrezygnuje z operatorki albo montażu :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2007, 20:51 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 21 Wrz 2006, 17:36
Posty: 36
Miejscowość: Poznań
jak przebiegały egzaminy w tym roku?? na operatorke?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2007, 12:39 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 07 Kwi 2007, 13:57
Posty: 19
Miejscowość: Bytom
Hmm. Ogólnie fajnie. Obejrzeli 2 moje krótkie filmy, i przeszli do pytań. Tu było gorzej :P Wylosowałem pytanie z krzyżówki: "Koń maści czarnej"... Za cholere sobie nie umiałem przypomnieć. Szapłowski: "Jeden-Zero". Już się załamałem. Potem dostałem wierszyk, nie pamiętam jaki ale coś o kaczuszce. Byłem blisko ale nie zgadłem słowa, o które chodziło. Szapłowski: "Dwa-Zero". Jeszcze bardziej się załamałem. Następnie dostałem zdjęcia i miałem z nich ułożyć historyjke. Nerwy mnie zjadły i nie potrafiłem nic ambitnego wymyśleć. Wymyśliłem najgłupszą historyjke jaką można było :P. Szapłowski: "Trzy-Zero" I tak to się ciągło do "Pięć-Zero". Aż usłyszałem "No kiepsko Panu idzie, oby chociaż Pan był na rezerwowej". No i jestem na rezerwowej i modle się żeby ktoś zrezygnował z operatorki albo montażu. Tak mniej więcej to wygładało :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2007, 13:19 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Cze 2007, 11:05
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa
ja sie dostalam (rezyseria,montaz, chociaz nie wiem czy bedzie mozna dwa kierunki studiowac). moja rozmowa byla przyjemniejsza. naprawde was krzyzowkami szczuli?no no.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2007, 15:03 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 07 Kwi 2007, 13:57
Posty: 19
Miejscowość: Bytom
Można 2 specjalizacje na raz studiować. Jak sie nie dostane w tym roku to zaczne rozwiązywać krzyżówki, min. 1 dziennie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2007, 15:23 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Cze 2007, 11:05
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa
Tysiu88 napisał(a):
Można 2 specjalizacje na raz studiować. Jak sie nie dostane w tym roku to zaczne rozwiązywać krzyżówki, min. 1 dziennie :)


a w przyszłym roku na egzaminie dadzą rebusy :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 289 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group