Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Studia, przygotowanie, początki.
PostWysłany: 08 Mar 2016, 14:59 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 08 Mar 2016, 13:38
Posty: 1
Witam. Chciałbym prosić o poradę i ewentualne informacje.
Otóż po kilku latach luźnego obijania się o sztukę i kulturę doszedłem do wniosku, że robienie filmów to rzecz na której chciałbym się skupić obecnie. Sęk w tym, że nigdy nic nie robiłem w tym kierunku, słowem: jestem absolutnie początkujący.
Na początek kupiłem sobie Canona 700d, mam również riga do niego. Zaopatrzyłem się w książki takie jak: "Film, art, sztuka filmowa", "Jak napisać scenariusz filmowy", "5 tajników warsztatu filmowego", "sztuka produkcji filmowej". Planuję kupić więcej za kilka tygodni.
I tu właśnie jest problem, gdyż wyjeżdżam z Polski na dłuższy okres czasu za 4 miesiące i chciałbym zmaksymalizować w tym czasie swoje umiejętności i wiedzę.
Więc chciałem się dowiedzieć, czy ktoś zna jakieś kluby filmowe, szkółki, ludzi którzy pomagają się ogarnąć na początku, albo kogokolwiek lub cokolwiek co pomogłoby mi z moim początkiem? Mówię o terenie Śląska, ew. Kraków.
Jedyne co znalazłem to AMA school, ale wydając 2500 zł za 5 weekendów nauki nie wiem czy będzie to dobre rozwiązanie? Co myślicie? Jakoś mam wrażenie, że to drogo i że z książek mogę się nauczyć tyle samo. Dajcie znać.
Udało mi się znaleźć również osobę która studiuje na WRiTV w Katowicach, i które oferuje jakieś korepetycje (?) z podstaw montażu, scenariusza, kadru itp. Może takie coś będzie rozsądniejsze?

Ogólnie przyznam, że szukam również ludzi z którymi na żywo mógłbym pogadać o filmie i tworzeniu.

Generalnie moim celem są studia w zakresie reżyserii. Przyznam, że raczej spoglądam na Zachód naszego kontynentu, ale jakbym miał coś w głowie i coś zrealizowane, pokusiłbym się o składanie papierów do Łodzi i Katowic.
Czy moglibyście mi doradzić, opowiedzieć o waszych przygotowaniach, lub cokolwiek?

Wybaczcie, że post nie jest lakoniczny, ale no.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Studia, przygotowanie, początki.
PostWysłany: 13 Lip 2016, 10:57 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Paź 2015, 11:04
Posty: 64
chce grać w kasynie moszcz kasyn internetowych GCLUB
genting


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group