Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 09:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Szkoły policealne
PostWysłany: 29 Gru 2011, 17:11 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 13 Lis 2011, 17:54
Posty: 5
Mógłby mi ktoś polecić jakąś szkołę policealną? Interesuje mnie kierunek operatora kamery. Prosiłbym również o uzasadnienie - dlaczego ta szkoła a nie inna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Szkoły policealne
PostWysłany: 12 Lip 2012, 11:23 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 17 Maj 2011, 14:29
Posty: 105
Z policealnych szkół filmowych z kierunkiem operatorskim - ciekawą ofertę ma Akademia Multi Art, która założona jest przez znanego operatora filmowego Piotra Lenara. Mają tam ofercie kursy operatorskie I stopnia (podstawowy) i II stopnia (zaawansowany). Dodatkowo jeszcze kurs DSLR (filmowania lustrzankami).

Wysoki poziom kursu zapewniają znakomici wykładowcy, najlepsi w tej dziedzinie. Poniżej szczegóły dotyczące I poziomu kursu.

I SEMESTRALNY KURS OPERATORSKI
To stały kurs sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym.
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie CV i odbycie rozmowy kwalifikacyjnej osobiście lub telefonicznie.
Wykładowcami są znani operatorzy filmowi, technolodzy i uznani wykładowcy innych uczelni. Zajęcia będą się odbywać w systemie Zjazdów – w siedzibie Akademii Multi Art w Krakowie.
Zjazdy będą trwały 3 dni ( weekendy ) co 2 tygodnie i odbędą się 7 razy w miesiącach : marzec, kwiecień, maj, czerwiec 2012

( 175 godzin w semestrze + 40 godzin prac własnych )

Zajęcia będą się odbywać w piątek od godz.16.00 do 19.30 z przerwami, w sobotę, niedzielę od godz. 9.00 do 18.00 z przerwami.

RAMOWY PROGRAM

Wykłady teoretyczne i zajęcia praktyczne z przewagą praktyki. Zajęcia będą prowadzone systemem europejskim, w blokach tematycznych zakończonych oceną punktową. Przewiduje się praktyki na planach filmowych i Tv. Kursanci zrealizują w semestrze 1 etiudę filmową w grupach 2-5 osobowych, oraz 2 indywidualne etiudy operatorskie na zaliczenie kursu.

Polecamy! Całość oferty na stronie: www.akademiamultiart.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Szkoły policealne
PostWysłany: 24 Lip 2012, 14:34 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 20 Lut 2011, 11:23
Posty: 27
Krakowska Szkoła Filmowa... program zajęć: http://ksfilm.pl/userfiles/file/operato ... _08_31.pdf
wykładowcy: http://ksfilm.pl/wykladowcy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Szkoły policealne
PostWysłany: 26 Lip 2012, 14:53 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 24 Lip 2012, 14:59
Posty: 1
W poprzednim miesiącu miałam okazję wziąć udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Dyrektora Krakowskiej Szkoły Filmowej i szczerze powiedziawszy z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że można polecić tę szkołę. W Krakowie jest niewiele miejsc, które oferują tego typu warsztaty, gdzie można nauczyć się i dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy odnośnie całego procesu powstawania filmu - od gry aktorskiej, na montażu kończąc. Mój brat zastanawia się nad podjęciem nauki w tej szkole. Czy mógłby mi ktoś opisać jak wygląda ten 2-letni cykl nauki i jaka atmosfera panuje w szkole?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Szkoły policealne
PostWysłany: 30 Lip 2012, 12:50 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 24 Lip 2012, 14:45
Posty: 1
Witam, jestem absolwentem Krakowskiej Szkoły Filmowej. Jeśli chodzi o atmosferę - jest super - ja nigdy nie miałem zastrzeżeń. Nie ma problemów z płatnościami. Po dostarczeniu do sekretariatu podania z prośbą o przesunięcie płatności czesnego, najczęściej uzyskuje się zgodę od dyrektora szkoły. Drugą zaletą studiowania w tej szkole jest możliwość wypożyczania sprzętu na własny użytek. Trzecia zaleta - szkoła udostępnia studio fotograficzne na prośbę studenta. Jeśli chodzi o zajęcia - szkoła szczególny nacisk kładzie na praktykę, co jest dziś bardzo ważne. Ogólnie rzecz biorąc polecam.

Program zajęć znajdzie Pani na stronie szkoły:
www.ksfilm.pl w zakładce http://ksfilm.pl/szkola_4


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Szkoły policealne
PostWysłany: 01 Sie 2012, 11:41 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 20 Lut 2011, 11:23
Posty: 27
Rozpoczęła się REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2012/2013 w Krakowskiej Szkole Filmowej
im. Wojciecha Jerzego Hasa



Przyszli studenci naszej Szkoły powinni ukończyć szkołę ponadgimnazjalną (nie jest wymagana matura).


Szkoła oferuje naukę na trzech kierunkach:
I. Filmowym:
operatorsko-montażowym,
reżysersko-scenopisarskim,
filmu animowanego.

II. Fotograficznym.

III. Grafiki użytkowej.


Warunki przyjęcia do szkoły:
rozmowa kwalifikacyjna,
podpisanie umowy edukacyjnej,
wpłata wpisowego w wysokości 800 zł.


Przy podpisywaniu umowy edukacyjnej należy złożyć:
- świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej (nie jest wymagana matura),
- zaświadczenie lekarskie,
- dwa zdjęcia.


Zajęcia rozpoczynamy od października!



Zgłoszenia:

31- 113 Kraków, ul. Kapucyńska 3/1
tel. 12 430 05 20
fax: 12 633 67 77
e-mail: szkola@ksfilm.pl


Odsyłamy również na stronę internetową szkoły w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły
i programem nauczania
http://www.ksfilm.pl


Serdecznie zapraszamy!
Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Szkoły policealne
PostWysłany: 20 Wrz 2012, 12:03 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 17 Maj 2011, 14:29
Posty: 105
Polecamy Akademię Multi Art w Krakowie. Obecnie jest prowadzona II tura rekrutacji na Kierunek Postprodukcji, Kierunek Dokumentalny, Kierunek Filmowy i Kierunek Operatorski.

Więcej szczegółow pod adresem: http://akademiamultiart.pl/nowe-kierunk ... ekrutacja/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Szkoły policealne
PostWysłany: 30 Gru 2012, 20:10 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Gru 2012, 19:21
Posty: 10
Polecam Akademię Multi Art bo sam do nie nalezę i jestem zadowolon


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group