Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Lip 2018, 04:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Na podbój Łodzi
PostWysłany: 17 Kwi 2011, 18:21 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Miejscowość: Londyn
A ja wam powiem coś z punktu widzenia nauczycieli w filmówkach w Wielkiej Brytanii. NFTS z Beaconsfield i Łódzka Filmówka są w Europie uważane za dwie najlepsze. O czymś to chyba świadczy? Więc proszę tutaj nie bluzgać na Łódź tylko spróbować się dostać, wtedy się może punkt widzenia nieco odwróci.

Pozdrawiam :)

PostWysłany: 17 Kwi 2011, 18:28 
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mielec
Cytuj:
klimat, kadrę, możliwość poznania ludzi

No dokładnie o to między innymi chodzi. Dlatego wolę Katowice :) Chyba, że te elementy które wymieniłeś są lepsze w Łodzi to proszę mnie wyprowadzić z błędu ale na konkretnych argumentach i faktach.
Cytuj:
NFTS z Beaconsfield i Łódzka Filmówka są w Europie uważane za dwie najlepsze.

No bo Łódź sobie na to niewątpliwie zasłużyła... Ale Twoi nauczyciele zapewne oceniają na podstawie dorobku twórczego absolwentów, którzy opuścili szkołę dawno temu.

PostWysłany: 17 Kwi 2011, 21:44 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Z tego co zauważyłem w etiudach czy debiutach absolwentów obu uczelni ostatnich lat(op i reż) WRiTV jest ciekawsza.
Poza tym szkoła operatorki Dziwora mnie rozkłada. Ale to jest moje zdanie.
Trzeba jechać na Camerimage wszystko jak na dłoni.
Co do "sprawiedliwości" mogą to mówić tylko osoby, które się dostały.
Podejście do sztuki zapewne ale i wielka ruletka czy swój trafi na swojego.
Jak ktoś ma zacięcie i jest świeżo po szkole śr rozłożyłbym to sobie w skali 5 może 10 lat i co roku twardo bombardować Łódz i Katowice.Zorientować się jak funkcjonuje system, jakie są oczekiwania i z "cwanym" podejściem rokuje 99%.
Ważne jest też żeby poznawać ludzi. :wink:

PostWysłany: 17 Kwi 2011, 21:51 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Poza tym kłótnia o to która uczelnia jest lepsza jest trochę śmieszna.
Sprawia wrażenie jakby ktoś miał wybór.
Spróbujecie dostać się gdziekolwiek. :wink:

PostWysłany: 17 Kwi 2011, 22:37 
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Miejscowość: Częstochowa/Łódź
Jedni wybierają PWSFTviT, a jedni WRiTV - często nieświadomie. Do której wcześniej się dostają tam idą.

Ostatnio edytowany przez kuba, 28 Kwi 2011, 19:45, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: 18 Kwi 2011, 10:57 
Kamerzysta na Weselach

Miejscowość: Koszalin
Faktycznie, może trzeba bombardować Łódź razem z Katowicami, że tak powiem "do skutku" twardo. To chyba nie ten wątek, ale 2 dni temu były konsultacje na operatorkę w PWSFTviT; wrażenia ?

PostWysłany: 21 Kwi 2011, 20:07 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Jest ktoś zorientowany jaki komisja w Łodzi/Katowicach ma stosunek do kadrów pionowych?
Oczywiście pytam o operatorkę.

PostWysłany: 26 Kwi 2011, 11:54 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
A na stronie szkoły dalej nie ma informacji o kwocie, jaką trzeba zapłacić, aby móc uczestniczyć w rekrutacji...

PostWysłany: 26 Kwi 2011, 13:12 
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków/Katowice
@Gunar91 Z tego co wiem, to w ubiegłym roku w Katowicach chłopaki przechodzili 1 etap z pionowymi fotami.

PostWysłany: 28 Kwi 2011, 19:46 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Częstochowa/Łódź
Raczej unikaj pionowych zdjęć.

PostWysłany: 05 Maj 2011, 15:23 
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ślunsk
Witam

Mam pytanie : czy na kierunek scenopisarstwo w Łodzi wymagany jest do teczki scenariusz czy tylko pomysł na film fabularny ( i czy musi to być koniecznie oryginalny pomysł a nie adaptacja istniejącego już utworu ) ?

PostWysłany: 04 Cze 2011, 20:35 
Klapser
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
ktoś jedzie na pierwszy etap reżyserii?

PostWysłany: 11 Cze 2011, 17:09 
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Witajcie,
Mam pytanie odnośnie prac składanych na REŻYSERIĘ. Konkretnie pomysłu na film dokumentalny.

Czy taki jeden pomysł ma być po prostu literackiem zapisem historii czy sytuacji którą chcemy opowiedzieć? Czy może należy już układać akapity w jakiejś zamierzonej kolejności, np.:

Opowiadam historię Adama Nowaka, który opowie mi historię zmarłego już Jana Kowalskiego. Zapisując ten pomysł jako zwykłą historię, najpierw piszę o Janie Kowalskim, który żył wcześniej, a później o Adamie Nowaku - jak się dowiedział i co robił w związku z pamięcią o Janie Kowalskim etc. - np. "Jan Kowalski urodził się wtedy i wtedy. Robił to i to. Zmarł wtedy i wtedy. Robert Nowak zajmuje się tym i tym. Historią Jana Kowalskiego zainteresował się dlatego i dlatego."

Jeśli jednak mam już to ułożyć tak, jakbym chciał sfilmować, to najpierw robię wprowadzenie o Adamie Nowaku, ten później opowiada mi o Janie Kowalskim np. "Adam Nowak mieszka tutaj i tutaj, robi to i to. Spacerując przez park przypomina sobie, jak Jan Kowalski opowiadał mu o (...). Jan Kowalski siedział w karczmie i rozprawiał o (...)"

Oczywiście to wszystko przykłady i ogólniki. Chodzi mi jednak o zasadę, jak ma być sformatowany 1-stronicowy pomysł na film dokumentalny - czy zwykły zapis historii w sposób encyklopedyczny, czy może już mam dawać wskazówki, gdzie i w jaki sposób filmowana byłaby dana scena (oczywiście bez kwestii technicznych).

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

PostWysłany: 02 Sie 2011, 12:02 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin/Wawa/Łódź
dowiadywał sie ktoś może jak jest z naborem na zaoczny montaż? od dobrych 3 lat cisza w temacie i nie wiem czy w 2012/2013 cos sie w tym temacie ruszy!? dzwonie do sekretariatu, ale tam można dowiedziec sie tyle co na PKP za czasow PRL - uprzejmosc pani odbierajacej tel, na rownie "wysokim" poziomie ; /

PostWysłany: 21 Sie 2011, 12:20 

Witam wszystkich serdecznie!
Mam zamiar w następnym roku spróbować dostać się do łódzkiej filmówki na wydział reżyserii.
W dziale rekrutacja przeczytałem ,że w pierwszym etapie każdy z kandydatów prezentuje przed Komisją (w czasie do 10 minut) siebie i jeden ze swoich projektów.
Otóż chcę spytać czy można przedstawić komisji swój własny film animowany w 3d formacie zrobiony w blenderze.
Będę bardzo wdięczny za jakąkolwiek informację.
dziękuję z góry :)

PostWysłany: 21 Sie 2011, 15:03 
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Pokaż film to ci powiemy czy możesz go pokazać na filmówce...

PostWysłany: 02 Paź 2011, 10:59 

Post usunięty.

Ostatnio edytowany przez heART, 04 Paź 2011, 20:47, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: 02 Paź 2011, 12:52 

Miejscowość: Ś-cie
Spotkałem się z opinią, że poziom rekrutacyjny PWSFT...jest wyższy niż renoma uczelni. W sumie w kraju to dalej numer jeden wśród szkół filmowych, poza granicami cisza. Albo poziom jest wprost proporcjonalny do portfela... Szkoła do której uczęszczały takie sławy jak Polański, Kieślowski, Machulski czy Zanussi nie może być w końcu tania :) Większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku masz już w VFS, tym bardziej, że chłodna Kanada odpycha od siebie klimatem ;)

PostWysłany: 14 Paź 2011, 23:33 
Kamerzysta na Weselach

Miejscowość: Rozprza
Ubiegałem w tym roku do obu szkół na sztukę operatorską. w Łodzi usłyszałem pytanie: Dlaczego na sztukę operatorską przynosi pan kwadratowe zdjęcia? (pomyślałem sobie: Dlatego że były robione aparatem średnioformatowym?) Oczywiście kwadratów miałem może z 1/5 całości. Niestety do drugiego etapu się nie dostałem. Nie powiem, zawiodłem się bardzo, nie wiem czy bardziej sobą czy podejściem osób rekrutujących, a właściwie jednej. Nieważne. Wezbrałem się. Dorobiłem jakieś dwa krótkie projekty i pojechałem do kato gdzie przeszedłem do ostatniego etapu, jednak i tutaj podwinęła mi się noga, pierwszy raz w studiu telewizyjnym, z takim oświetleniem, z takimi kamerami, więc i pierwszy w kolejności (alfabetycznie), dodatkowo z gorączką i nieprzespaną nocą (nocowałem w akademiku którego remontowali robotnicy, a jeden znich miał tamtego wieczoru imieniny). Tak wiem, tłumacze się. Suma sumarum uważam, że w kato wygląda to dużo ciekawiej. Dają ci klisze i wysuwasz na miasto na 5h robić tematy. W łodzi zadanie fotograficzne przez 5h w obrębie uczelni gdzie reszta 190ciu aplikujących również próbuje znaleźć na zabój swój temat. Surwiwal jakiś zamiast skupienia się na zadanych tematach :/ Nie wiem jak dalej bo nie przeszedłem ale osobiście ciągnie mnie bardziej do Kato, a Łódź bliżej wszystkiego, więc tu też będę aplikował w przyszłym roku. Tak jak quagmire napisał, sprawdźcie sobie listy nagrodzonych na camerimage, powinno się rozjaśnić co do jakości usług. @Dudek, a może ktoś chce atakować bardziej wschód niż zachód, nie widzę wielce miarodajnego wyznacznika w postaci angielskich uczelnianych.

PostWysłany: 19 Paź 2011, 21:10 

Miejscowość: Poznan*
Hej, wybiera się ktoś w sobotę na drzwi otwarte w łódzkiej Filmówce? ;)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości