Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Cze 2006, 01:39 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2006, 01:21
Posty: 4
Miejscowość: Lubin
ja za rok składam na reżyserke...nie wiem czy za 1-wy razem się dostane ale będe próbował.
naszczęscie mam troche doświadczenia życiowego... tylko smuci mnie wiadomość, że scenariusz tak mało znaczy o dostaniu się.Bo aż 3 wymyśliłem... 8)

chodź może być różnie; ciekawe co powiedzą jak zobaczą mnie i moją twórczość... hehe


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Cze 2006, 17:42 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2006, 17:36
Posty: 114
Miejscowość: Elbląg
Jestem obecnie jeszcze młody ale planuję pójść do tej szkoły i wiem że liczy się tam doświadczenie życiowe czyli wiek . Skończę liceum w wieku 19stu lat i co potem ? Chciałbym coś robić co by mnie douczyło nt. Filmowania , scenariuszopisania itp. Tylko gdzie mam pójść ? Wtedy w wieku 19stu lat znalazł bym coś co mnie dokształciło w wiedzy o filmach i po jakichś 3-4ech latach bym się wybrał na te studia do Łodzi . Więc doradzi mi ktoś coś ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Cze 2006, 19:53 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Ludzie, używajcie funkcji "szukaj" albo przynajmniej przeglądajcie cały temat zanim zadacie pytanie. Bo tu cały czas mowa w kółko o tym samym :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lip 2006, 21:52 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 12 Lip 2006, 16:28
Posty: 1
Miejscowość: Radom
Czy ma tym, forum jest osoba ktora jest studentem albo absolwentem Łódzkiej Filmówki??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Wrz 2006, 18:23 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 26 Wrz 2006, 18:01
Posty: 7
jestem świeżo upieczonym studentem... lada dzień start :) oj co to będzie.... :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Wrz 2006, 19:22 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
ciężko sie było dostać? jaki wydział? co gdzie jak z kim? :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Wrz 2006, 19:34 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 26 Wrz 2006, 18:01
Posty: 7
ciężko, do damego konca byłem pewien ze mi sie nie uda. wydział operatorski


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Wrz 2006, 16:57 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 13 Lut 2006, 12:28
Posty: 39
Miejscowość: Warszawa/Zamość
szczerze gratuluje! moglbys pokazac jakies probki swoich prac, zdjecia/filmy, opisac mniej wiecej kim jestes, ile masz lat, no i prosze opisz swoje wrazenia z egzaminow :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Wrz 2006, 17:44 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 26 Wrz 2006, 18:01
Posty: 7
unicorn napisał(a):
szczerze gratuluje! moglbys pokazac jakies probki swoich prac, zdjecia/filmy, opisac mniej wiecej kim jestes, ile masz lat, no i prosze opisz swoje wrazenia z egzaminow :)


próbki prac - no więc malutką czesc moich "egzaminowych" fotek mozna obejrzec w wersji mini tutaj. oprocz tego mialem jeszcze troche w kolorze, sporo rysunków (duże formaty - 100x70cm) i grafiki komp. (np. plakat i colage). Filmami wolałem sie nie chwalic i chyba na dobre mi to wyszło :) BTW - wprawdzie to wydział operatorski, ale kierunek to animacja i efekty spec.
Kim jestem - jestem tegorocznym maturzystą ze śląska, a co do wrażeń z egzaminów to w miare szczegółowo opisać mogę tylko pierwszy dzień bo poźniej, bez snu i na głodzie człowiek chodził otępiały i z trudem mówił. Wrażenia do miłych nie należały jedynie z tych wspomnianych powodów - wykładowcy bardzo mili, egzamin sprawnie przeprowadzony, no ale te nerwy sprawiają, że człowiek wychodzi z siebie, nie może jeść ani spać. Ale moze to pozwoli nabrac pokory na przyszłe lata :) pzdr


Ostatnio edytowany przez Boticelli, 30 Wrz 2006, 19:21, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Wrz 2006, 18:35 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 13 Lut 2006, 12:28
Posty: 39
Miejscowość: Warszawa/Zamość
hehe, a mowia ze zaraz po maturze to nie ma szans :P Z tego co widze to prace naprawde na poziomie. Jezeli to wydzial animacji i efektow specjalnych to faktycznie rysunki sa tutaj podstawa. Jeszcze raz gratuluje i zycze milego studiowania :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 16:08 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
Boticelli > te rysunki sa typowo 'studyjne' (swoja droga calkiem niezle), ale czy komisja patrzy na inne prace niz 100x70 przedstawiajace martwa nature i ludzi ? np. jakies surrealistyczne wizje lub ilustracje na mniejszych formatach.
Jeszcze jedno pytanie : na czym polega "Test sprawdzający uzdolnienia i umiejętności plastyczne." ? dostajesz jakis temat/martwa nature do narysowania ?
i jeszcze jedno :) - ile miales rysunkow w formacie 100x70 ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 19:20 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 26 Wrz 2006, 18:01
Posty: 7
Poltergeist napisał(a):
Boticelli > te rysunki sa typowo 'studyjne' (swoja droga calkiem niezle), ale czy komisja patrzy na inne prace niz 100x70 przedstawiajace martwa nature i ludzi ? np. jakies surrealistyczne wizje lub ilustracje na mniejszych formatach.
Jeszcze jedno pytanie : na czym polega "Test sprawdzający uzdolnienia i umiejętności plastyczne." ? dostajesz jakis temat/martwa nature do narysowania ?
i jeszcze jedno :) - ile miales rysunkow w formacie 100x70 ?


Oczywiscie, ze komisja patrzy na inne formaty i tematyke, od początku do końca sam decydujesz o zawartości "teczki prac własnych", choć na konsultacjach wyraźnie zwracano uwagę, że najbardziej wartościowym elementem teczki na ten kierunek jest właśnie rysunek studyjny i malarstwo.

Test sprawdzający uzdolnienia i umiejętności plastyczne to test dwuetapowy - pierwszy etap to rysunek studyjny martwej natury (monochromatyczny, technika dowolna), drugi etap to interpretacja dokładnie tej samej martwej natury (nadanie jej przekształceń, wykorzystanie jej elementów do zilustrowania hasła, lub jak w roku bieżącym - nadanie cech ludzkich pojedynczemu przedmiotowi i stworzenie postaci filmu animowanego :) ). Poza tym jest jeszcze etap polegający na narysowaniu story-boardu, ale to w informatorze nazwane zostało już inaczej (test kreacyjno-filmowy czy coś takiego).

O ile dobrze pamiętam w teczce miałem 12 rysunków 100x70.
pzdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2006, 06:51 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Macias: Na ten temat było już sporo, ale tak dla Twojej wiedzy: studia scenariopisarskie w Łodzi - to studia podyplomowe. I nie bez powodu. Nawiasem mówiąc, warto przyjrzeć się życiorysom kilku scenarzystów z najwyższej półki: co studiowali i w jakim wieku kończyli rzeczone studia podyplomowe...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lis 2006, 19:09 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 09 Lis 2006, 19:02
Posty: 3
Miejscowość: Poznań
a jeżeli chodzi o fotki to mają to być raczej zdjęcia artystyczne?? czy też może mogą być jakieś krajobrazy?? Ja obecnie jestem w II klasie LO ale bardzo chciałabym dostać się na łódzką akademie filmową....i będę wdzięczna jeżeli pomożecie mi i poczęstujecie mnie swoją wiedzą....bo moja nie jest skąpa lecz napewno wiele mogę się od was nauczyć....Liczę na waszą pomoc....i z góry dziękuję.... Monia:) :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lis 2006, 01:23 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 21 Wrz 2006, 17:36
Posty: 36
Miejscowość: Poznań
[quote="7784monika"]a jeżeli chodzi o fotki to mają to być raczej zdjęcia artystyczne?? czy też może mogą być jakieś krajobrazy??

Na stronie masz podane tematy prac jakie masz wykonac. Obawiem się tylko ze jest to dla nas za badzo wygurowane marzenie którego mozemy nie spełnic odrazu po maturze. Srednia wieku na tym kierunki(operatorka to 25 lat a i doswiadczenie zawodowe jest) pozostaje nam tylko nadal marzyc i rozwijac swoja pasje moze kiedys posmakujemy tej radoscci..

[ Dodano: Nie Lis 12, 2006 1:28 am ]
Boticelli Chole*** gratulacje! Moje marzenie gdy trzymam kamere lub aparat gdzy czytam ksiazki o operowaniu kamera i świetłem... mysle tylko o tym czy to się kiedys spełni.. ;( Mówia ze po maturze nie da rady a tu ammy kolege który mogł, moj facet tez po maturze na montazu obecnie studiuje to moze uda sie... trzeba walczyc i pokazac swój talent.. i odkryc jego prawdziwa twarz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lis 2006, 16:44 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 25 Wrz 2006, 18:26
Posty: 8
Miejscowość: olesnica
ostatnio przeczytalam autobiografie romana polanskiego, i w niej mowi on ze po zatwierdzeniu pomyslu dostawali pieniadze na realizacje filmu ze szkoly(mowa o lodzkiej filmowce) albo przsnajmniej pomagali oni t fundusze zdobyc. To bylo z 40 lat temu i niewiem wlasnie jak to teraz funkcjonuje. Czy jesli nie stac mnie na kupienie w kamery a zamiezam studiowac rezyserie to nie mam po co nawet marzyc...? Jak to teraz tam wszystko wyglada?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lis 2006, 00:21 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Spójrz na ich stronie czego wymagają na przyjęcie, na operatorkę na przykład chcą 2x10 czarnobiałych zdjęć z kliszowca... nie trzeba kamery - ale sądze że dobry film ułatwi sporo przyjęcie. Zakręć się w okolicy, może ktoś zajmuje sie filmem, albo chociaż interesuje, a wujek kolegi ma kamere i możesz ją pożyczyć. Próbuj, to najważniejsze.
W najgorszym wypadku zawsze możesz sie zapisać gdzieś do prywatnej szkoły, czesne na poziomie 500zł/mies jest do zarobienia przez studenta, a za mieszkanie/akademik i przy państwowej trzeba płacić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2006, 17:05 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Lip 2005, 14:48
Posty: 16
Miejscowość: Poznań
zawsze jakas alternatywa jest WSSiP ktora sasiaduje z filmowka ;) jestem na pierwszym zaocznym roku ROFiTV... jak na razie jest ok.
jakby co to LINK
a do filmowki to do bufetu chodze :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2006, 17:33 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
ARTi napisał(a):
zawsze jakas alternatywa jest WSSiP ktora sasiaduje z filmowka ;) jestem na pierwszym zaocznym roku ROFiTV... jak na razie jest ok.
jakby co to LINK
a do filmowki to do bufetu chodze :)


Trudno to nazwać alternatywą. Plus jest taki, że mają zaoczne. Minus jest taki, że za te pieniądze ciężkie, które płacimy to nic tak naprawdę nam nie przysługuje z zaplecza sprzętowrego (łatwiej znaleźć dziewicę w burdelu niż coś wypożyczyć). Na szczęscie dziekan jest człowiekiem przychylnym z studentom i idzie się z nim dogadać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2006, 21:14 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 08 Lip 2005, 14:48
Posty: 16
Miejscowość: Poznań
no ale lepszy rydz niz golab na dachu :)
fakt - sprzetu niewiele... malo?!
na szczescie mam swoj...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group