Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Kwi 2024, 23:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2006, 23:55 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Szanse są zawsze, ale obiło mi się kiedyś o uszy, że przychylniej patrzy się na ludzi nieco bardziej doświadczonych życiowo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lut 2006, 10:30 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 16 Lut 2005, 20:04
Posty: 17
Miejscowość: Szczecin
Jak jest z kierunkami dziennymi to nie wiem, ale na zaoczne dostac sie mozna bez wiekszego problemu. A kto to jest tych trzech co uwalają wszystkich?:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lut 2006, 15:19 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
Z dziennych trudno jest sie wybic jako mlody rezyser, a co dopiero mowic z zaocznych :P
Milord : po maturze szanse sa naprawde niewielkie. Wiadomo, ze rezyser to odpowiedzialny zawod :]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lut 2006, 18:57 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 16 Lut 2005, 20:04
Posty: 17
Miejscowość: Szczecin
Zaocznej reżyserii chyba nie ma, z kierunkow artystycznych jest na pewno operatorka i realizacja, o innych nie wiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2006, 21:09 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2005, 18:16
Posty: 27
Miejscowość: Gdańsk
Chcialem poimformować wszystkich chetnych na reżyserie, że nie zajme nikomu miejsca w tym roku :twisted: ani pewnie w najbliszych latach :( znaczy się najpierw pozdobywam troche tzw. życiowego doświadczenia :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Mar 2006, 22:47 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Aleksander Czyż napisał(a):
A orientuje się ktoś może wśród łódzkich akademików ?
Bo jak dla mnie to dojeżdżanie chyba nie wchodzi w gre . Akademik to jest to :mrgreen:


Nie wiem czy ktoś odpowiedział ale napisze szkola ma wlasny akademik dosc blisko (choc jezdze zawsze taxi:) 6-7zł place hehe :) dla zaocznych marne warunki (ale nic sie nie ma co dziwic skoror sami demolujemy pierwsze dwa pietra:) wyzej juz lepiej. Jest mozliwosc dolaczenia internetu oraz pod akademikiem taki maly klubik/pub.

[ Dodano: Nie Mar 26, 2006 11:52 pm ]
A teraz odpowiedz ogolnie.

Jak najłatwiej sie dostac na rezyserie (info naprawde ogolne:)
Po 1 nie mowic ani nie wypelniac w ankiecie nic o kinie amerykanskim.. prosta gadka lubisz kino amerykanskie to ci powiedza zebys jechal tam studiowac.
Po drugie po maturze marne szanse ale co dziwne za duze doswiadczenie tez eliminuje cie z gry. Szkola w lodzi ma to do siebie ze to ONA chce ciebie tak umodelowac jak chce. Masz byc jej czlowiekiem wiec nie przygarniaja ludzi zwiazanych z filmem (zazwyczaj wyjatki sie zdazaja).

Czy sa dalsze rady.. tak duzo czytac ksiazek powaznych od pana tadeusza po wojciecha mann itp. itd. duzo czytac powaznej literatury a szanse ze sie dostaniesz wzrastaja o 80% (tu takze wchodzi poziom jezyka polskiego). 10% to angielski :P 5% to teczka reszte to szczescie:) w koncu wszedzie go trzeba miec troche.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Mar 2006, 07:50 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
coraz więcej czytam o łodzi i coraz bardziej sie zniechęcam...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Mar 2006, 16:44 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
A ja wprost przeciwnie.
Tak sie sklada ,ze czytam calkiem sporo , z polskim wiekszych problemow nie mam ,z angielskim rowniez. Najgorsze jest jednak to, ze po maturze sa male szanse na zalapanie sie... rok przerwy (albo wiecej) to nie dla mnie (a w szczegolnosci dla moich starych).
Btw. mysleliscie kiedys o zrobieniu jakiegos filmu i wyslaniu go do 4fun tv ? Tam jest taki konkurs,w ktorym glowna nagroda to rok w szkole lindy i slesickiego :]
A przy tamtejszym poziomie filmow raczej nie jest tak trudno o zwyciestwo :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2006, 10:17 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 22 Lut 2005, 11:54
Posty: 6
Miejscowość: Poznań
To sprawdź ile będzie Cię kosztował następny rok w tej szkole.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2006, 16:41 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
wiem ,ze tam sie placi ponad 1000 zl za miesiac ;]
i potem i tak nie masz gwarancji ,ze bedziesz mial jakas prace...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Kwi 2006, 17:52 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2005, 16:51
Posty: 118
Miejscowość: Kraków
Primo) Szkoła jest dwuletnia chyba...
Secundo) Nie masz po niej żadnego tytulu..jesteś w sumie nikim...człowiekiem możliwe że z doświadczeniem. Ale co ci to da? Jeżeli (odpukać :)) coś się stanie, życie ci się tak potoczy, że po tych dwóch latach nie będziesz miał już czasu, albo możliwości na 5 letnie studia w łodzi...to jeżeli już teraz nie jesteś wybitny, to przykro mi to mówić, ale skończysz podnosząc poziom bezrobocia w Polsce.

Wlasnie z tego powodu ide chyba najpierw na inny kierunek, albo na PWST na reżyserie (jednak łatwiej sie dostać) ...chyba...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2006, 18:12 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
Niekoniecznie nikim. Przede wszystkim nauka w wawie pozwala na nawiazanie jakichs znajomosci z ludzmi w brazny :)
A jakies produkcje raczej musisz miec. Z drugiej strony taka szkola to troche gra w ruletke - albo sie uda albo nie.
Ja tez najpierw zamierzam skonczyc jakis inny kierunek zeby miec background , gdyby cos poszlo nie tak.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Kwi 2006, 22:03 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2006, 21:46
Posty: 6
Miejscowość: Legnica
Przyznam się szczerze, że po przeczytaniu tego tematu od deski do deski straciłem ochotę na studia w Łodzi, szczególnie zaraz po maturze, jednak z ciekawości zadam jedno pytanie. Ile jest chętnych na jedno miejsce na dwóch najpopularniejszych (z tego co wiem, widzę i sądzę) kierunkach tj. reżyserskim i operatorskim.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2006, 08:40 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Kwi 2006, 09:19
Posty: 20
Tak naprawdę niewielkie szanse mają osoby, które dopiero co zdały maturę. Liczy się doświadczenie życiowa, dojrzałość emocjonalna i podejście do przyszłego zawodu. Ale tak się zastanawiam, czy do szczęścia są potrzebne studia na reżyserii? Równie dobrze można robić dobre filmy nie mając wykształcenia w tym kierunku.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2006, 10:50 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Problem w tym, że filmówka daje możliwość poznania ludzi z branży, "wkręcenia się" na krzywy ryj w ten interes. A dzisiaj niestety to jest najważniejsze:/ Racja, są wyjątki, ale niestety tylko potwierdzają regułę:(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Kwi 2006, 13:24 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
Cytuj:
Równie dobrze można robić dobre filmy nie mając wykształcenia w tym kierunku.


Watpie... Tak jak LGF mowi - bez znajomosci nie znajdziesz srodkow na film, nie bedziesz znal ludzi z branzy, nie wynajmiesz profesjonalnych aktorow. A te czynniki przekladaja sie na dobry film. Oczywiscie mozna amatorsko krecic filmy zeby zostac dostrzezonym. Tylko trzeba lozyc z wlasnej kieszeni ,a przecietne zarobki Polaka nie pozwalaja na kupienie chocby porzadnej kamery...

Cytuj:
Przyznam się szczerze, że po przeczytaniu tego tematu od deski do deski straciłem ochotę na studia w Łodzi,


Po maturze to mozna tylko z ciekawosci probowac... :] No, ale nie warto tanio sprzedawac swoich marzen . Jak sie nie uda tym razem to moze za rok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Kwi 2006, 07:21 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Kwi 2006, 09:19
Posty: 20
Zawiało mi tu trochę pesimizmem. Nie twierdzę, że jest łatwo. Na pewno trudniej mają Ci, którzy nie pokończyli szkół filmowych, ale mają szanse. Tylko trzeba dobrze szukać, nie poddawać się, dużo pracować i mieć jasno sprecyzowane cele. Najważniejsze jest, by zebrać grupę ludzi, którzy zostaną z tobą na dobre i na złe i którzy tak jak ty, łatwo się nie poddadzą. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Maj 2006, 19:12 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Maj 2006, 16:57
Posty: 2
Witam
na lodzkiej interesuja mnei studia zaoczne, czy ktos wie, ile sie placi? I czy placi sie miesiecznie czy raz na semestr? Chodzi mi o Wyzsze Studium Montazu, Wyzsze Studia Realizacji Filmowej i Produkcja Filmowa i Telewizyjna. Mozna zlozyc na trzy kierunki? Wtedy moze szanse na dostanie sie sa wieksze...? :lol:

pozdro


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Maj 2006, 08:43 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Kwi 2006, 09:19
Posty: 20
Może po prostu zadzwoń do szkoły, bądź napisz do nich maila. Wiem, że Produkcja wynosi około 340 zł miesięcznie, ale tak jak mówię, lepiej zadzwoń - będziesz miał pewność. POZDRAWIAM


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Maj 2006, 06:31 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Maj 2006, 16:57
Posty: 2
Pisalem juz do nich daw maile - bez odpowiedzi. Musze dzis zadzwonic :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group