Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 06:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2009, 15:11 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Na sztukę operatorską też się zmieniły! :D
Zaciekawił mnie tylko podpunkt w etapie I: "dwóch zadań fotograficznych, wykonanych w czasie egzsaminu (tematy zadań podaje Komisja Egzaminacyjna) ". wie ktoś jak to może wyglądać? Komisja zadaje temat a kandydaci idą na miasto i pstrykają?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2009, 16:02 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 25 Kwi 2009, 19:15
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk
chciałam w tym roku sobie odpuścić :P i próbować tylko na ten kurs do Gdyni się dostać, ale chyba muszę zmienić plany :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 12:08 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 26 Kwi 2009, 15:54
Posty: 27
Miejscowość: el opo, mexico
muahahahahaa, teraz napewno ich olsnie swoją j** :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 14:26 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 25 Lis 2006, 16:12
Posty: 10
Miejscowość: Sosnowiec
hirosz napisał(a):
Na sztukę operatorską też się zmieniły! :D
Zaciekawił mnie tylko podpunkt w etapie I: "dwóch zadań fotograficznych, wykonanych w czasie egzsaminu (tematy zadań podaje Komisja Egzaminacyjna) ". wie ktoś jak to może wyglądać? Komisja zadaje temat a kandydaci idą na miasto i pstrykają?


Pewnie to samo co w Katowicach, gdzie na reżyserii i operatorce w drugim etapie robi się zdjęcia "na mieście" na temat, który rzuci komisja. Dają Ci własną kliszę i pstrykasz :) .

Mnie zastanawia ta 10 minutowa prezentacja. "Dzień dobry, jestem X i umiem zrobić szpagat... i pragnę pokoju na świecie"?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 15:19 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2008, 10:56
Posty: 159
Miejscowość: Chorzów
ovc napisał(a):
muahahahahaa, teraz napewno ich olsnie swoją j** :D



- Najpierw może poucz się trochę ortografii. :|


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 15:23 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
Dają Ci własną kliszę i pstrykasz

A jak ktoś ma cyfrówkę? To nie dyskwalifikuje kandydata?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 16:32 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008, 18:29
Posty: 105
Miejscowość: Chorzów
Jest podana wcześniej informacja, że trzeba mieć analoga, więc problem, że ktoś ma cyfrówkę na egzaminie świadczy tylko o tej osobie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 17:29 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
Jest podana wcześniej informacja, że trzeba mieć analoga

Możesz mi pokazać dokładniej gdzie bo nie mogę znaleźć?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 18:26 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008, 18:29
Posty: 105
Miejscowość: Chorzów
Pytałeś o Katowice, więc się do tego odniosłem. Na stronach Łodzi powinni uściślić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 19:00 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 07 Lut 2009, 21:38
Posty: 10
Miejscowość: Wieluń
Ma ktoś może informacje na temat egzaminów na scenopisarstwo, ilości miejsc i kandydatów na jedno miejsce i jak w ogóle wygląda proces rekrutacyjny :?:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Gru 2009, 19:03 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
W zeszłym roku było bodaj 6 miejsc. Rekrutacja wygląda tak jak pisze na stronie. Przysyłasz im teczkę prac własnych a potem (nie) zapraszają Cię na rozmowę i tam czort jeden wie o co Cię zapytają.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2009, 10:45 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Moore napisał(a):
pisze


Oj, nieładnie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2009, 11:19 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Zarówno "pisze" jak i "jest napisane" są dopuszczalnymi formami użytkowymi :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2009, 20:11 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
A podobno jesteś tradycjonalistą... :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Gru 2009, 03:02 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Gru 2009, 02:53
Posty: 2
Miejscowość: stolica
Eh, to buce. Od dłuższego czasu nastawiałem się że pierwszy etap odbędzie się bez mojej osoby i że zawartość teczki przeważy o tym czy przejdzie się do tego następnego etapu czy nie.
Cóż, teraz trzeba będzie poćwiczyć nad płynną mową i ogólną prezentacją siebie przed lustrem....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Gru 2009, 15:03 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 20 Gru 2009, 14:41
Posty: 1
Miejscowość: łaa
70% zarezerwowanych miejsc?
Referencje?
Grupy wsparcia?
30 lat na karku?

Ludzie kurwa przecież wy się karmicie jakimiś ściemami które dobrze brzmią a jeszcze lepiej działają na ego.
"Nie dostałem się bo nie mam znajomych, tylko 20 lat i nie byłem sekretarzem planu przy Londyńczykach to nie mam szans.
ale gdyby liczyło się wszystko inne to bym się dostał" - jak tym będziecie sobie co roku napieprzać w główkach i sprawdzać skanerem laserowym procent pogięcia karteczek w teczuszkach to krzyż na drogę! wielki jak wasze wspólne marzenia.
co Wy myślicie że wyślecie teczkę i do Was zadzwonią na drugi dzień ze swoich komórek i wykrzyknął całą komisją "Młody geniuszu!! Niepotrzebne Ci u Nas studia! jutro przyznajemy Ci uroczystego Magistra Sztuki Filmowej"
Tak brzmi prawie każdy post tutaj. No weźcie się trochę w garść kurwa. Tu nie chodzi o to żeby sobie dobrze robić, pocieszać się wzajemnie.
Myśleliście kiedykolwiek nad tym że może te wasze filmy wcale nie są takie genialne jak się wam wydaje, waszym rodzicom i partnerom?
Filmy do teczek nie są dobre. Nigdy.
Nie ma dobrych filmów do teczek a jak już jakiś się tam znajdzie to napewno i autor znajdzie się na studiach.
Bo nieważne jak ten film wygląda (jakość kamery) i czy aktorzy genialne zagrali. Chodzi o to czy tam coś jest. Jakieś opowiadanie, historia, trochę choć autora- WAS. Przecież większość tych filmów w tekach czy scenariuszy to są jakieś żarty nie-wiadomo-po-co tworzone.
Zamiast robić 10 minut filmu, to o czym on jest można powiedzieć w jednej fotografia, zamiast pisać cały scenariusz wystarczy jedno zdanie. Nie ma tam historii, bohatera żadnego, o nic nie chodzi. No to po co takie filmy?
Sam kiedyś takie ścierwa wysyłałem i wracałem wkurwiony do domu. Ale nie wchodziłem od razu, jeszcze w pociągu na forum i nie wypisywałem 100 powodów dla których mnie nie przyjęli chociaż jestem taki dobry tylko próbowałem znowu. Z całkowicie nowym materiałem, lepszym. Aż się w końcu udało.
I bardzo dobrze że od tego roku będzie nowa formuła.
Każdy będzie miał swoje 10 minut.
Tylko nie skupiajcie się na tym że to tylko 10 minut.
Bo to aż 10 minut a nie tylko 5.
Zróbcie tak że to tylko 5. A jak dobrze wypadnie to wam sami dadzą 10 kolejnych.
AAA i wierzcie mi że od paru ładnych lat w Łódzkiej Szkole Filmowej najlepiej wypadają etiudy (reżyserskie,operatorskie) maturzystów czy ludzi w wieku maturo podobnych niż tych Waszych 30latków-referencistów (z bardzo drobnymi wyjątkami oczywiście)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Sty 2010, 19:28 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Sty 2010, 18:49
Posty: 1
Miejscowość: Wawa
Witam mam pytania odnośnie teczki:
- Jaką etiudę radzicie zrobić ? Dającą większe pole dla reżyserii czy głębszą w znaczenia.Chodzi mi o to czy 6 minutowy horror nie odpadnie w przedbiegach. Aha nie posiadam dobrego sprzętu(kamera za 1000 z pełną automatyką tylko zooma ma), czy w takim razie prace zrobione bardziej profesjonalnie (lepsza rozdzielczość, jakość dźwięku) będą miały dużo większą szanse( bo to, że większą to na pewno),niż moje. Czy może radzicie nawet nie próbować z czymś takim tylko najpierw zaopatrzyć się w lepszy sprzęt.
- Te pomysły na scenariusz to w formie streszczenia, treatmentu i tyle pomysłów ile zmieszcze na tych kartkach, czy 10 stronicowy scenariusz(napisane już w formacie scenariuszowym). I pomysł na dokument jeden czy więcej.
- Reportaż ma opowiadać jaka historie i te 5/8 fotografi ma mieć jakiś związek więc w przypadku pejzażu np fotek zmieniających się pór roku? czy to coś w tym stylu. Mam nadzieje ,że zdjęcia nie są tak ważne jak w przypadku operatorki czy jednak lepsze są zrobione analogowo i czarno-białe :) bo jestem posiadaczem cyfrowej lustrzanki i mam nadzieje, że to nie problem :D
Poza tym do osób startujących w tym roku jak się przygotowujecie oprócz powiększanie ogólnej wiedzy o kulturze itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lut 2010, 14:14 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 07 Kwi 2007, 13:57
Posty: 19
Miejscowość: Bytom
3 letnie niestacjonarne studia I stopnia (licencjackie) - rekrutacja na rok akademicki 2010/2011 ni odbędzie się - przerwa w naborze

O co chodzi? W tym roku nie da rady zdawać w ogóle?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lut 2010, 16:12 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2009, 13:28
Posty: 4
Miejscowość: Lublin/Wawa/Łódź
Tysiu88 napisał(a):
O co chodzi? W tym roku nie da rady zdawać w ogóle?

jak sam widzisz, na studia niestacjonarne(montaż filmowy) naboru w tym roku nie ma.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Mar 2010, 16:15 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Jedzie ktoś na konsultacje ze sztuki operatorskiej za tydzień w sobotę?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group