Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 11:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Na podbój Łodzi
PostWysłany: 12 Gru 2005, 19:54 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2005, 18:16
Posty: 27
Miejscowość: Gdańsk
Mam w planie dostać się na Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej, licze że znajdzie się ktoś chętny by podzielić się swoją wiedzą. :)

Puki co moim jedynym źródłem jest www.filmschool.lodz.pl/ i na nim się opieram

Pytanie pierwsze mam do etapu eliminacyjnego, mianowicie czy wymienione podpunkty są obowiązkowe :?: Znaczy się czy problemem był by brak np. podpunktu 2

Etap pierwszy - eliminacyjny
1. Oryginalne pomysły na scenariusz filmu fabularnego i filmu dokumentalnego.
2. Zestaw fotografii własnego autorstwa.
3. Własną wypowiedź filmową (etiuda fabularna lub dokumentalna albo reportaż).
4. Wypełnioną "Ankietę".
5. Życiorys z uwzględnieniem dokonań artystycznych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Gru 2005, 00:18 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Owszem fotografie są ważne. Oczywiście możesz zamiast tego złożyć więcej prac innego rodzaju lecz polecam zrobić jakieś wyczesane fotki gdyż nawet fotki mogązadecydować o tym czy jesteś w etapie II;).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Gru 2005, 18:47 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
A prace plastyczne ? Tj rysunki . :) Bo tak sie sklada ,ze akurat w tym jestem dobry. Fotografia oczywiscie tez.
A i takie pytanko - liczy sie wiedza o filmach ? Np." w ktorym roku wyrezyserowany zostal jakis tam film rezysera z poludniowej Azji? "


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Gru 2005, 23:24 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Poltergeist napisał(a):
A prace plastyczne ? Tj rysunki . :) Bo tak sie sklada ,ze akurat w tym jestem dobry. Fotografia oczywiscie tez.
A i takie pytanko - liczy sie wiedza o filmach ? Np." w ktorym roku wyrezyserowany zostal jakis tam film rezysera z poludniowej Azji? "



O wiedzy z Azji niesłyszałem. Powiem tak.. prace oraz czytaj oczywiście ze zrozumieniem polskie lektury i książki te poważniejsze a nie fantasy. To duzo daje. Rysunki też. Może zrób story bord do swojego scenariusza. To ważna umiejętność:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Gru 2005, 16:53 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
Wroce jeszcze do tej wypowiedzi :

Cytuj:
Mam w planie dostać się na Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej, licze że znajdzie się ktoś chętny by podzielić się swoją wiedzą. Smile


Z twojego profilu wynika ,ze masz 18 lat. Ostatnio robilem obszerny wywiad w srodowisku dotyczacy wlasnie lodzkiej filmowki. Dowiedzialem sie, ze liczy sie wiek kandytatow. Moj znajomy mowil mi ,ze mlodzi maja wieksze szanse. Natomiast na forum o scenopisarstwie przeczytalem ,ze po liceum raczej nie masz szans sie dostac. Sam juz nie wiem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2005, 12:22 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Gru 2005, 11:45
Posty: 28
Miejscowość: Tarnobrzeg
Jasne, ze wiek ma znaczenie, wiek=doswiadzczenie. Oczywiscie zawsze znajda sie tacy ktorzy dostana sie tuz po ukonczeniu szkoly sredniej. Ostatnio rozmawialem z jedna z aktorek naszej rodzimej sceny,i sama stwierdzila, ze komisja patrzy miedzy innymi na wiek kandydata, i jak bardzo ma "dorosly" poglad na przedstawione przez siebie materialy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2005, 21:30 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 22 Gru 2005, 21:21
Posty: 3
Ja tez szukam informacji o łódźkiej filmówce dlatego pozwoliłam sobie na dopisanie się do tego tematu. Konkretnie chodzi mi o wydział animacji. Czy jest na tym forum ktoś kto się tam dostał lub wie cokolwiek na ten temat. Chciałabym się przede wszystkim dowiedzieć czy z moją wadą wzroku (ok. -2D i lekki astygmatyzm) mam po co próbować. Czy możę ten wymóg dotyczy tylko przyszłych operatorów?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Gru 2005, 22:15 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
Adrian > mi sie wydaje, ze masz wiedziec czego chcesz i byc pewnym siebie. Pewnie beda sie czepiali twoich projektow wiec trzeba umiec bronic ich. Dlaczego jest tak a nie inaczej itp., itd.
Nie wiem czy tak jest bo nigdy nie probowalem sie tam dostac :) Ale bede probowal i sam szukam jak najwiecej informacji o szkolach filmowych w calym kraju. Podobno w Warszawie mozna nawiazac najlepsze kontakty (tzw. znajomosci), a to jest bardzo wazne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2005, 00:44 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2005, 18:16
Posty: 27
Miejscowość: Gdańsk
Cytuj:
3. Własną wypowiedź filmową (etiuda fabularna lub dokumentalna albo reportaż)

Mam małe pytanko co do własnej wypowiedzi filmowej, mianowicie chodzi mi o forme w jakiej mam ją dostarczyć, znaczy się czy wymagany jest VHS?
Obawiam się wyśmiania moich płytek :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2005, 16:15 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2005, 21:44
Posty: 31
Miejscowość: Szczecin
Poltergeist napisał(a):
Wroce jeszcze do tej wypowiedzi :

Cytuj:
Mam w planie dostać się na Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej, licze że znajdzie się ktoś chętny by podzielić się swoją wiedzą. Smile


Z twojego profilu wynika ,ze masz 18 lat. Ostatnio robilem obszerny wywiad w srodowisku dotyczacy wlasnie lodzkiej filmowki. Dowiedzialem sie, ze liczy sie wiek kandytatow. Moj znajomy mowil mi ,ze mlodzi maja wieksze szanse. Natomiast na forum o scenopisarstwie przeczytalem ,ze po liceum raczej nie masz szans sie dostac. Sam juz nie wiem :)


zauważ, że im jestes starszy tym lepiej (smiesznie to brzmi) zobacz na średnia wieku ludzi konczacych filowke...to jakies 28-30 lat. pozatym na stronie pisze, ze kandydat powinien posiadac duze doswiadczenie zyciowe (czyt. wiek). :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Gru 2005, 20:08 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 22 Gru 2005, 21:21
Posty: 3
No, dobra a co ze mną? Ja naprawdę chciałabym się dowiedzieć co z tym zaświadczeniem od okulisty. Bo przecież jeżeli komisja ma z góry odrzucić moją kandydaturę z powodu głupiej wady wzroku, to po co wogóle próbować. Czy na prawde nie ma nikogo kto studiuje na ANIMACJI? A może ktoś ma kontakt z taka osobą?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Gru 2005, 20:30 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2005, 18:16
Posty: 27
Miejscowość: Gdańsk
Cytuj:
No, dobra a co ze mną? Ja naprawdę chciałabym się dowiedzieć co z tym zaświadczeniem od okulisty. Bo przecież jeżeli komisja ma z góry odrzucić moją kandydaturę z powodu głupiej wady wzroku, to po co wogóle próbować. Czy na prawde nie ma nikogo kto studiuje na ANIMACJI? A może ktoś ma kontakt z taka osobą?


Jak na razie to nie mam nic wspólnego z tą szkołą więc faktów odemnie nie usłyszysz, ale słyszałem kiedyś że z moją dysgrafią i dysortografią nie mam co myśleć o reżyseri, więc myśle że możesz spotkać sie z podobnymi opiniami w sprawie wady wzroku na animacji. Co nie koniecznie musi okazać się prawdą.
Życze powodzenia :) i jakiejś kompetentnej odpowiedzi :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Gru 2005, 11:32 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
jak to jest z jakością tej szkoły? Słyszałem że aktualnie jadą już tylko na opinii i polecieli na kasę (jest 3 wykładowców którzy regularnie uwalają 95% roku, a dodatkowe egzaminy są płatne)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Gru 2005, 13:38 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2005, 12:53
Posty: 34
Miejscowość: Wrocław/Orzechówka
Sama opinia i renoma to też dużo :)

Rozmawiałem trochę ze studentami i ludźmi robiącymi zawodowo przy filmie i mówili zgodnie, że nawet za granicą jak się machnie komuś dyplomem filmówki (szczególnie z operatorstwa) to jest już dużo.

A na kasę lecą wszyscy i wszędzie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Gru 2005, 21:16 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2005, 21:52
Posty: 7
Miejscowość: Goleniów
A orientuje się ktoś może wśród łódzkich akademików ?
Bo jak dla mnie to dojeżdżanie chyba nie wchodzi w gre . Akademik to jest to :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Sty 2006, 16:26 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2005, 21:44
Posty: 31
Miejscowość: Szczecin
Cytuj:
A orientuje się ktoś może wśród łódzkich akademików ?
Bo jak dla mnie to dojeżdżanie chyba nie wchodzi w gre . Akademik to jest to


Mysle, że dostanie się na filmowke to wiekszy problem niz znalezienie akadmika :)
przy examach akademik to pikuś :]

[ Dodano: Nie Sty 01, 2006 4:33 pm ]
A właśnie. Czy ktoś z obecnych startuje w tym roku na wydział operatorski?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Sty 2006, 19:09 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 22 Gru 2005, 21:21
Posty: 3
Dzięki ignacyradku ;) Nadal czekam wciąż na jakieś informacje z pierwszej ręki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lut 2006, 19:03 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Sty 2006, 21:07
Posty: 13
tak Voyas ! ja tez sie staram na wydział operatorski, za pierwszym razem mi sie nie udalo ale kto dazy do celu ten go osiaga :lol: jak potrzebujesaz jakis informacji to zapraszam ile bede umial tyle pomoge mozesz pisac na maila bonzay@interia.pl . pozdrawiam

[ Dodano: Czw Lut 02, 2006 6:07 pm ]
aha. mam jeszcze prosbe do bardziej obeznanych w temacie.... wie ktoś moze jak polaczyc fonie z obrazem przy nagrywaniu z kilku kamer ( najwiekszy problem mam przy dialogach) :?:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Konsultacje.
PostWysłany: 05 Lut 2006, 22:26 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 14 Sty 2006, 20:01
Posty: 3
Miejscowość: Gorlice
Witam. Również wybieram się do filmówki. Dużo czytałem o tej szkole z książek i artykulów i powiem tyle, że dostanie się tam wymaga szczęscia. Najlepiej chyba podchodzić do egzaminu na luzie bez jakichkolwiek wyidealizownych myśli o dostaniu się. Ale nie o tym tu chiałem napisać. Na stronie pisze, że dla przyszłych operatorów konsultacje zaczynają się 22 lutego. Konsultacje? myślałem,że jest to wykład mający na celu przygotować do egzaminu czy coś w tym stylu. Niestety pomyliłem się. Zadzowniłem do filmówki przed wczoraj. "Szkoła filmowa słucha, moment, przełącze na wydział" Okazało się, że "konsultacje są pewnego rodzaju rekrutacją na studia". hmm. rekrutacja? w lutym? to po co są egzaminy w czerwcu. Nie rozumiem do końca jakie zadanie mają pełnić te konsultacje ( są co środe od 22lutego) i komu służą, czy szkole, czy przyszłym studentom. Może coś wiecie na ten temat? :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2006, 22:52 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2006, 01:19
Posty: 6
Witam. Czy osoba zaraz po maturze ma jakiekolwiek szanse dostać się do tej szkoły?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group