Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 03 Maj 2011, 19:07 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 27 Kwi 2011, 18:20
Posty: 4
No dobra mam klika obrazków, z czego większość złapana jakiś rok temu i które jako tako nadają się do pokazania.
http://blutusz.digartfolio.pl
Po maturze (już jutro polski :cry: ) zamierzam wziąć się do roboty i popracować nad sobą.

A dlaczego nie obejrzą filmów?

Dzięki :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 03 Maj 2011, 19:33 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
A dlaczego nie obejrzą filmów?

No bo na egzamin trzeba przynieść zdjęcia. Filmy są jako dodatek i w Katowicach raczej ich nie oglądają.

Cytuj:
No dobra mam klika obrazków, z czego większość złapana jakiś rok temu i które jako tako nadają się do pokazania.
http://blutusz.digartfolio.pl

To nie są cykle... Na operatorkę musisz coś opowiedzieć tymi zdjęciami. Porób jakieś reportaże albo scenki. Ważne żeby była historia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 03 Maj 2011, 19:50 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 27 Kwi 2011, 18:20
Posty: 4
Nigdzie w wymaganiach nie pisze że zdjęcia muszą być powiązane, chyba że nie potrafię czytać :)

"Obowiązkowo minimum 10 fotogramów (odbitek na papierze fotograficznym o wymiarach min. 18x24 cm ).
Dodatkowo można składać dowolne prace plastyczne i filmowe."

Jak Ci się widzi takie coś - KLIK ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 03 Maj 2011, 21:54 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
to przynies takie jakie masz jak nie pisze. Lepiej dla konkurencji czyli dla mnie w sumie tez:) w wymaganiach tez nie znalazlem o tym, ze 2etap robisz na pozytywie wiec analoga i szkła tez pasuje miec ze sobą.

ogladnij zdjecia kolegi, ktory dostal sie do Lodzi w tym roku. Tak powinien wygladac dobry reportaz;) www.aleksanderprugar.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 04 Maj 2011, 15:41 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, 13:40
Posty: 7
Miejscowość: Wrocław
Masz hirosz jeszcze jakieś linki do portfoliów internetowych obecnych studentów? Obojętnie z którego roku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 04 Maj 2011, 16:57 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 27 Kwi 2011, 18:20
Posty: 4
No faktycznie, fajnie te reportaże wyszły :) Skoro radzisz mi zrobić jakiś reportaż, to ja się nie będę kłócił, tylko posłucham. Mam nadzieję dostać się za pierwszym razem (tiaaaa) i zwiększam swoje szanse jak mogę.
A mówisz że drugi etap jest analogiem? Bo mam w szafie Zenita i przydałoby się go odkurzyć.

Pozdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 04 Maj 2011, 17:35 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
Masz hirosz jeszcze jakieś linki do portfoliów internetowych obecnych studentów? Obojętnie z którego roku.

http://kajetanplis.carbonmade.com/
Cytuj:
A mówisz że drugi etap jest analogiem?

Yeap. Z tego co wiem w łodzi jest na cyfrze ale w atelier.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 08 Maj 2011, 22:21 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Kwi 2011, 22:23
Posty: 2
A wiecie coś więcej jak wygląda Realizacja i obrona zadania inscenizacyjnego?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 11 Cze 2011, 17:05 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 11 Cze 2011, 16:43
Posty: 2
Witajcie,
Mam pytanie odnośnie prac składanych na REŻYSERIĘ. Konkretnie 3 pomysłów na film dokumentalny.

Czy taki jeden pomysł na 1 stronę ma być po prostu literackiem zapisem historii czy sytuacji którą chcemy opowiedzieć? Czy może należy już układać akapity w jakiejś zamierzonej kolejności, np.:

Opowiadam historię Adama Nowaka, który opowie mi historię zmarłego już Jana Kowalskiego. Zapisując ten pomysł jako zwykłą historię, najpierw piszę o Janie Kowalskim, który żył wcześniej, a później o Adamie Nowaku - jak się dowiedział i co robił w związku z pamięcią o Janie Kowalskim etc. - np. "Jan Kowalski urodził się wtedy i wtedy. Robił to i to. Zmarł wtedy i wtedy. Robert Nowak zajmuje się tym i tym. Historią Jana Kowalskiego zainteresował się dlatego i dlatego."

Jeśli jednak mam już to ułożyć tak, jakbym chciał sfilmować, to najpierw robię wprowadzenie o Adamie Nowaku, ten później opowiada mi o Janie Kowalskim np. "Adam Nowak mieszka tutaj i tutaj, robi to i to. Spacerując przez park przypomina sobie, jak Jan Kowalski opowiadał mu o (...). Jan Kowalski siedział w karczmie i rozprawiał o (...)"

Oczywiście to wszystko przykłady i ogólniki. Chodzi mi jednak o zasadę, jak ma być sformatowany 1-stronicowy pomysł na film dokumentalny - czy zwykły zapis historii w sposób encyklopedyczny, czy może już mam dawać wskazówki, gdzie i w jaki sposób filmowana byłaby dana scena (oczywiście bez kwestii technicznych).

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 11 Cze 2011, 17:18 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Ja Ci nie odpowiem na to pytanie bo nie wiem. Dlatego nie sugeruj się, tym co napiszę, ale gdybym to ja składał te pomysły to nie pisałbym o szczegółach (albo skróciłbym je do minimum - strona A4 to niewiele) a ubrałbym je w formę eksplikacji reżyserskiej - czyli przede wszystkim: o czym chcesz opowiedzieć, jakie masz przesłanie, jaki zamysł artystyczny. Dokument powinien być robiony w jakimś celu (żeby udowodnić jakieś tezy, żeby coś zbadać, żeby przeprowadzić eksperyment, żeby sprowokować do czegoś) i o tym celu bym pisał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 12 Cze 2011, 11:24 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Tak jak napisał Nikodem. Skup się na trzech rzeczach:
- kto? (kim jest bohater i co robi)
- jak? (jak wyglądał będzie film, pomysł na realizację)
- po co? (dlaczego chcesz o tym zrobić film)
to tyle tak w skrócie :)
powodzenia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 30 Sty 2012, 14:57 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2008, 18:39
Posty: 13
Witajcie, mam pytanie do osób, które na realizację obrazu w rekrutacji doszły do 3 etapu: jak wygląda praca w studio? Czy ustawiamy jeden nieruchomy kadr jak do pojedynczej fotografii czy musimy zarejestrować ruch? Co do ustawień kamery i światła, to wygląda to tak, że wybieram i ustawiam światło (modyfikatory, kierunek i kąt padania etc) oraz kadrujemy obraz, czy oprócz tego jeszcze bierzemy światłomierz i ustawiamy całą ekspozycję? Przy studyjnym sprzęcie fotograficznym to dla mnie nie problem natomiast obawiam się, że chwilę bym się na tym zatrzymał, gdybym musiał pracować z kamerą i lampami, z którymi wcześniej pracować nie miałem okazji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 09 Lut 2012, 16:44 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Nie jestem na operatorce, studiuję w Katowicach reżyserię i z tego co wiem i co mi koledzy opowiadali to polega na realizowaniu scenki na zadany temat, a temat to np. "okulary". Musisz zarejestrować ruch aktorów, kamery i też światła, które może się zmieniać (zapalać, ściemniać, gasić) w trakcie sceny.
W studiu są pracownicy telewizji obecni przy egzaminie i wydaje mi się, że nawet przy pierwszym podejściu do tego etapu można sobie z tym poradzić bo z ustawianiem światła zawsze pomogą i sami zajmę się obsługą sprzętu. Tutaj raczej chodzi o fajny pomysł na realizację tematu i koncepcję oświetlenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 21 Lut 2012, 23:05 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2008, 18:39
Posty: 13
Wielkie dzięki :) A mam jeszcze pytanie w sprawie drugiego etapu, a konkretniej o "analizę warsztatową obrazu filmowego". Czy tutaj chodzi tylko o sprawy techniczne? Analizę warsztatową obrazu rozumiem jako pisanie o planach, kontrplanach, ujęciach, ruchach kamery, oświetleniu etc, co wiecie na ten temat?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 22 Lut 2012, 00:31 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Chodzi o to żeby opisać jakich użyto środków operatorskich i po co ich użyto w danym filmie. Tak jak myślisz - chodzi o plany, kompozycję, oświetlenie, itp... Taka rozprawka na temat filmu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 22 Lut 2012, 11:19 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2008, 18:39
Posty: 13
Dzięki To masz :) Zastanawiam się jeszcze tylko czy ten film, który trzeba poddać analizie to jakiś krótkometrażowy czy dłuższy. W takiej analizie można sporo napisać i w przypadku dłuższego filmu mogłoby to zająć sporo czasu i miejsca (na kartkach).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 22 Lut 2012, 11:40 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Film jest pełnometrażowy. Ogląda się cały film, robi notatki, a potem jest chyba godzina na przepisanie i ubranie w formę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 22 Lut 2012, 15:22 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2008, 18:39
Posty: 13
Teraz już znam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jeszcze raz wielkie dzięki To masz! Jak mi się jeszcze coś nasunie to zapytam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 11 Kwi 2012, 22:13 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2008, 18:39
Posty: 13
No i się nasunęło: ktoś może pamięta skład komisji egzaminacyjnej na operatorkę?

Tom_


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uniwersytet Śląski
PostWysłany: 29 Maj 2013, 13:03 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 29 Maj 2013, 11:38
Posty: 1
Hej, mam parę pytań odnośnie teczki.

Podstawowe pytania.
Lepiej zdjęcia czarno białe czy kolorowe?
Wiadomo, ze lepiej operuje się dwoma kolorami, ale jak na to patrzy komisja?
A jak czarno-białe, to odbitki z analoga, samodzielnie zrobione w ciemni będą najlepsze?

Czy te zdjęcia, to ma być jakaś spójna historia z początkiem i końcem wymyślona całkowicie przez siebie, czy może udaje się w jakieś ciekawe miejsca i tam dokumentuje miejsce, albo w tym ciekawym miejscu, jakąś ciekawą historię wymyślam? Do tych zdjęć rozumiem, że warto dołożyć jeszcze parę innych, niezwiązanych z historyjką.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group