Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: realizacja obrazu filmowego
PostWysłany: 30 Gru 2009, 14:34 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 20 Gru 2009, 18:26
Posty: 27
Mam pytanie dot. tego kierunku... dokładnie to kim się po tym jest? :D Znalazłem info w necie

Co będziesz studiować?

historia i teoria filmu, historia sztuki, literatura i dramat, filozofia z estetyką, organizacja produkcji telewizyjno-filmowej i prawo autorskie, sztuka operatorska, realizacja obrazu telewizyjnego, film animowany i zdjęcia specjalne, fotografika, współpraca operatora z reżyserem, technika i technologia filmowa i telewizyjna, dźwięk i muzyka w filmie i telewizji, plastyka i scenografia w filmie i telewizji;

Czyli po tym jestem alfą i omegą kina? Kim po tym jestem?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2009, 19:23 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
operatorem?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2009, 23:10 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Kiedyś coś takiego znalazłem na stronce WRiTV odnośnie kierunku Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia:

Cytuj:
Celem kształcenia jest przygotowanie studenta do pracy w zawodach: operatora filmowego, realizatora obrazu telewizyjnego, fotografika i fotoreportera, operatora kamery.
Na program studiów składają się przedmioty z zakresu wiedzy humanistycznej, w tym między innymi: historii i teorii filmu, sztuki, literatury i dramatu oraz przedmioty kierunkowe mające na celu przygotowanie studentów do realizacji utworów audiowizualnych, kinematograficznych i telewizyjnych, fotografii analogowej i cyfrowej oraz innych produkcji wizualnych (np. komputerowych efektów specjalnych, przestrzeni wirtualnych). W trakcie studiów studenci uczestniczą w praktycznych ćwiczeniach warsztatowych, których corocznym efektem są samodzielne etiudy telewizyjne i filmowe.
Absolwent studiów jednolitych magisterskich dysponuje wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami w zakresie sztuki operatorskiej i fotografii, które pozwalają na samodzielną pracę twórczą.
Jest przygotowany zawodowo do podjęcia zadania autora zdjęć w filmie fabularnym (w technice światłoczułej i elektronicznej), realizacji obrazu w różnych gatunkach filmowych i telewizyjnych, realizacji światła w widowiskach telewizyjnych i spektaklach teatralnych, kierowania zespołem obsługi technicznej planu filmowego i telewizyjnego.
W zakresie fotografii absolwent jest w pełni przygotowany do tworzenia różnych form fotografii artystycznej mogących być przedmiotem samodzielnych wystaw artystycznych, projektów reklamowych, obrazowania cyfrowego, fotografii prasowej.
Kwalifikacje absolwenta pozwalają na podjęcie pracy w przemyśle filmowym, audiowizualnym, prasowym, reklamowym w galeriach i centrach sztuki w Polsce i za granicą.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group