Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Miesięcznik KINO potrzebuje pomocy
PostWysłany: 07 Cze 2009, 20:34 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2007, 19:01
Posty: 36
Miejscowość: Katowice
Cytuj:
Kilka dni temu media poinformowały o tym, że miesięcznik "Kino" może upaść, a numer wakacyjny będzie ostatnim jaki trafi do czytelników. Na reakcję środowiska filmowego nie trzeba było długo czekać. Poniżej jedna z takich inicjatyw.

O swoim pomyśle na ratowanie miesięcznika "Kino" pisze do nas Agnieszka Wąsowska z DKF Overground. Oto jej apel:

Dwa dni temu dowiedziałam się, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło wstrzymać dofinansowanie dla Miesięcznika KINO. Nie muszę chyba dodawać, że dla niszowego pisma prezentującego bardzo wysoki poziom oznacza to poważne problemy. Miesięcznik KINO to nie tylko pismo, do którego piszą najznamienitsze postaci polskiej krytyki filmowej. KINO to instytucja dbająca o kinomanów, animator życia kulturalnego, organizator Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, wydawca książek o tematyce filmowej. KINO dba o czytelników zapraszając ich na specjalne pokazy, proponując proste konkursy pełne świetnych nagród. KINO wreszcie patronuje najważniejszym filmowym imprezom w kraju, wspiera też małe przedsięwzięcia, choćby takie jak DKF Overground. Czas zwrócić Miesięcznikowi KINO wszystko to, co daje kulturze filmowej w Polsce.

Najlepszym sposobem jest zakup prenumeraty KINA. Ale jako instytucje związane z filmem możemy zrobić coś jeszcze - zachęcać naszych czytelników, widzów, słuchaczy, przyjaciół i bywalców do prenumerowania KINA i przekazywania informacji dalej. Wszyscy mamy strony internetowe, blogi, wizytówki - również nasze osobiste. Przygotowałam guzik, który łatwo wkleić na każdą stronę w internecie. (kod znajdziecie tu: http://pastebin.com/f1a7ad9b7). Osoby klikające w guzik zostaną przekierowane w strony KINO Pomoc, która prezentuje problem i zachęca do wspierania KINA. Wkrótce pojawią się tam również adresy stron i nazwy instytucji, które włączają się w ratowanie Miesięcznika KINO.

Więcej informacji znajdziecie tu: http://kino.wasowska.net/kino-pomoc/ Możecie też pomóc w promocji akcji na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/KINO-Pomo ... 435?ref=nf



Chciałoby się zapytać:
- "POMOŻECIE!?" ...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2009, 20:55 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 19 Sty 2008, 23:29
Posty: 170
Miejscowość: Ś-cie
Strasznie mi przykro, ale nie. Nie będę wspierał ludzi, których misją jest wyjaśnianie, czemu żaden przeciętny widz nie zrozumie danego filmu. 8 złotych za czasopismo wypełnione recenzjami. Lepiej kupić "Przyjaciółkę" z filmem na DVD za 6.50. Co do edkukacji filmowej - Ministerstwo Kultury niech daje pieniądze na robienie filmów, a nie na "poradniki" jak zrobić film. Tyle.


Ostatnio edytowany przez Obywatel, 07 Cze 2009, 21:00, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2009, 21:00 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2007, 19:01
Posty: 36
Miejscowość: Katowice
Ja się zgodzić nie mogę, bo miesięcznik sympatyczny jest. I na pewno w tej chwili jedyny na polskim rynku coś prezentuje. To jest gazeta o filmie, a nie, tak jak FILM, magazyn dla nastolatków "co aktor lubi jeść a czego nie". Kiedyś kupowałem "Film", ale porządnych artykułów tam szukać próżno.
Kino trzyma fason i tyle !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2009, 21:03 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 19 Sty 2008, 23:29
Posty: 170
Miejscowość: Ś-cie
Dobrze, wierzę ci, ale "Miś uszatek" też był sympatyczny, a jednak zdjeli go z anteny...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2009, 21:15 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2007, 19:01
Posty: 36
Miejscowość: Katowice
Ale on prezentował skrajne ubóstwo, bo klapnięte łóżko miał ;] Dzieci nie miały dobrego przykładu. Poza tym te świnki były jakieś takie fałszywe ...
Nie może tak być, by taka gazeta po tylu latach tak po prostu "umarła". Przygrywając z takimi miałkimi przeciwnikami.
To tak jakby Gryzzli walczył na pięści z Kolargolem, dostał zawału, przez co by przegrał (tak apropos misiów)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2009, 21:21 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
W takiej walce poparłbym Koralgola, bardziej sympatyczny :P A co do "Kina", to taka gazeta jest potrzebna, w końcu nie da się dołączać do gazet filmów, które dopiero co wchodzą do kin, a tak przynajmniej z kilku stron można się czegoś tam o takim filmie dowiedzieć i zdecydować na którą z kilku propozycji pójść.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2009, 22:34 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Ja tam KINA nie lubię, kupowałem jakiś czas, ale te recenzje "najznamienitszych" krytyków i ich pławienie się w skrajnym ubóstwie polskich filmów, przeraża. Nachalna promocja słabych filmów.
Skoro takie rzeczy są to już widzę jak studentom WRiTV każą zaprenumerować pismo na czas nauki....No chyba że w ramach opłat semestralnych sobie zabiorą...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Cze 2009, 11:08 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Lip 2006, 23:46
Posty: 13
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Najlepsza i bodajże jedyna gazeta w pełni traktująca film jako sztukę. Nigdzie indziej takich analiz, takich recenzji, relacji ze znanych i nieznanych festiwali nie uświadczysz.

Wyobrazić sobie kolejnego miesiąca bez tego tytułu nie potrafię.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Cze 2009, 19:17 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2009, 17:34
Posty: 48
Miejscowość: warszawa
Muciu napisał(a):
Najlepsza i bodajże jedyna gazeta w pełni traktująca film jako sztukę. Nigdzie indziej takich analiz, takich recenzji, relacji ze znanych i nieznanych festiwali nie uświadczysz.

Wyobrazić sobie kolejnego miesiąca bez tego tytułu nie potrafię.


zgadzam się w 100 % :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Cze 2009, 19:20 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 25 Kwi 2009, 19:15
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk
Ani jednego numeru nie kupiłam, raczej nie kupie. Recenzji nie czytam bo to ograniczające, jak dla mnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Cze 2009, 21:40 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 06 Maj 2008, 21:05
Posty: 14
Miejscowość: zamość
Ten magazyn reprezentuje niższy poziom niż przeciętny. Prawda jest taka, że na naszym rynku nie ma dostępnej dobrej gazety o tematyce filmowej.Od kilku lat kupuje Film z przymusu, bo nie mam innego wyboru.Ktoś mi polecił Kwartalnik Filmowy, lecz mieszkam w małym mieście i nie mam dostępu do niego dostępu.W prawdzie jest możliwość kupna prenumeraty, ale trudno podjąć taką decyzję nie znając gazety.
Co sądzicie o Kwartalniku?
Odnośnie Kina - mówię stanowcze 'nie'.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Cze 2009, 01:52 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
"Kwartalnik Filmowy" polecam aczkolwiek kupuję wybiórczo zależnie od poruszanych tematów. To już niemal naukowe opracowania często odwołujące się do filmów których nie znajdziemy w wypożyczalni a TV puszcza raz na 30 lat albo wcale.

"Kino" kupuję ponieważ recenzje są tam jednak pisane przez ludzi na pewnym poziomie erudycji i obycia. Nie skróty i kompilacje tego co kto w necie znajdzie na stronie producenta.

Może nie ze wszystkim się zgadzam niemniej jest to jednak bardziej uczciwe rzemiosło dziennikarskie niż np. "Film" (o innych pożal się boże periodykach drukujących co im sponsor przyśle nie wspomnę). Bez durnych rankingów na "najbardziej coolowe wąsy w Hollywood" czy "20 filmów w których piorą skarpetki". Przede wszystkim też pisze o filmach o których nigdzie indziej nie usłyszymy i nawet nie wiedzielibyśmy, że gdzieś na jakimś przeglądzie kina mandżurskiego coś można ciekawego zobaczyć.

Nie jest to pismo dla wszystkich i tym bardziej uważam, że jest potrzebne. Dla przeciętnego widza jest tona popcornu i tak jak nie każdy musi mieć maturę tak nie każdy musi czytać "Kino". Musi być jakaś przeciwwaga dla "Filmu", "Filmwebu" i całej masy pisemek i serwisów tworzonych przez dyletantów.

Ja recenzje czytam. Lubię wiedzieć czy warto wydać kasę czy jednak poczekać aż puszczą w TV.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Cze 2009, 17:22 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2007, 19:01
Posty: 36
Miejscowość: Katowice
Cytuj:
Drodzy Czytelnicy!

Przez parę dni informowaliśmy o naszej trudnej sytuacji. Tegoroczna dotacja Ministerstwa Kultury dla naszego pisma została obniżona o przeszło 2/3. Dzięki ostremu zaciskaniu pasa i wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ukazały się numery z pierwszej połowy roku. W dniu 3 czerwca ministerstwo odmówiło miesięcznikowi „KINO” dalszego wsparcia finansowego w 2009 roku.

Dziś wiemy, że „KINO” będzie się ukazywać nadal. Stowarzyszenie Filmowców Polskich przekaże 100 tys. zł na funkcjonowanie pisma w II półroczu 2009. Bardzo dziękujemy!

Ale to nie stowarzyszenia twórcze ani czytelnicy (dziękujemy za wszystkie głosy wsparcia i inicjatywy!) powinni finansować kulturę, w tym wydawanie czasopism kulturalnych. Niskonakładowe pisma poświęcone kulturze filmowej - takie jak „Cahiers du Cinema” we Francji, „Sight and Sound” w Wielkiej Brytanii czy „Cineforum” we Włoszech – na całym świecie są dotowane przez państwo. Mamy nadzieję, że przy rozdzielaniu dotacji w kolejnych latach polskie Ministerstwo Kultury nie zapomni, że jest to również jego obowiązek.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które w tych trudnych okolicznościach cały czas nas wspierają!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Lip 2009, 19:29 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2009, 18:38
Posty: 37
Miejscowość: Ślunsk
poszesnastej napisał(a):
Ten magazyn reprezentuje niższy poziom niż przeciętny. Prawda jest taka, że na naszym rynku nie ma dostępnej dobrej gazety o tematyce filmowej.


Ano jest , własnie Kino :)

Stale krytykuje sie recenzentów Kina za liczne nadinterpretacje i wydumane tresci które wypisują na łamach gazety w związku z recenzowanym filmem.Czasami słusznie ( min z kina dowiedziałem sie ze "Fucking amal" nie jest filmem o dwóch zagubionych dziewczynach tylko o domkach.Tu ukłony w strone pana Jana Olszewskiego , swoją drogą mojego ulubionego krytyka ) ale najczesciej nie.Bo w jakim innym czasopismie filmowym dowiem sie wiecej o filmie niz o krytyku który bierze sie za jego "rozbiórke" ? W kinie dominuje stara gwardia krytyków , "film" zaczynają atakowac młodzi ( i - w duzej mierze - niedoswiadczeni.W dodatku przeżarci cynizmem i głupotą ).Rezulaty są takie ze w tym pierwszym recenzja zajmuje zwykle dwie strony , w tym drugim pół ( krytyk po kolei wylicza SWOJE poglądy i preferencje seksualne - ukłon w strone pana Bartosza Żurawieckiego ) - tyle zazwyczaj starcza na reklame własnej osoby.Jakos nie przypominam sobie zeby film miał ostatnio problemy z dofinansowaniem , mimo serwuje swoim czytelnikom największą ilsoc kupy ( wokół której - na dodatek - lataja muchy ).Cinema juz nie stanowi konkurencji bo nie istnieje - i dobrze!Jej zawartosc mozna by okreslic krótko jako : 96 stron ze zdjęciami i az 4 strony do czytania.Kwartalnik filmowy ? Czytam sporadycznie , ale nagromadzenie nadinterpretacji aż razi bo oczach.Zbyt duzego wyboru to u nas nie ma , czytelnik obeznany z kinem ( bądz naprawde sie nim interesujący ) kupuje juz chyba tylko KINO lub FILM.Są tez tacy którzy wiedze filmową czerpią z MACHINY i ( O zgrozo! ) Elle ale tych litosciwie przemilczmy


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group