Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 18:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 144 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sie 2009, 19:38 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 29 Wrz 2008, 18:18
Posty: 42
Miejscowość: Osiek k/Oświęcimia
Yhm...
Nie nakładam żadnych filtrów, praca na kompie ze zdjęciami to głównie:
Konwersja -> zmiana rozmiaru, lub wcześniej wywalenie barw.
Skoro " Każde" ma nieprawidłowy kadr to proszę oświeć mnie i napisz jak powinno być.

Może miałem wejść pod koła transporterów opancerzonych ?
Albo wskoczyć na nie?
Co jak co, ale w 2 sekundy by mnie zwinęła Policja.

Pokaż swoje ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sie 2009, 19:44 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
1. Domyśliłem się, że czerń i biel to korekcja cyfrowa. Słowo "filtr" to nie tylko szkiełko.
2. Tu ucięte koło na dole, tu samochód z lewej. Źle się ogląda te zdjęcia, bo są za ciasne z jednej strony, a z drugiej zbyt puste. Ogółem zła kompozycja.
3. Widzisz - nie jestem fotografem, a to widzę. Ty jesteś, a nie widzisz. Długa droga przed tobą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sie 2009, 19:52 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 29 Wrz 2008, 18:18
Posty: 42
Miejscowość: Osiek k/Oświęcimia
A jak zrobię analogiem BW to też nazwiesz to filtrem?
Poza tym te pojazdy były w ruchu ;) :idea:
Poczekam aż ktoś inny się wypowie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sie 2009, 20:35 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 26 Kwi 2009, 15:54
Posty: 27
Miejscowość: el opo, mexico
ja sie wypowiadam.

sadowski25 napisał(a):
Pokaż swoje ;)


Tlumaczenie na zasadzie "niewazne, ze ten film jest do dupy, i tak nie zrobisz tego lepiej".
Zdjecia nie podobaja mi sie, mimo ze widzialem gorsze fotki. ale skoro nie widzisz zlego skadrowania zdjec 3 i 4, to ciezko jest cokolwiek dobrego powiedziec o reszcie.

Wiem, ze krytyka nie jest nigdy mila, ale sam prosiles. takie jest moje zdanie na temat Twoich fotografii.

Pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sie 2009, 20:53 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Masz prawo strzelać słabe foty, bo dopiero się uczysz. Ale to, że tego nie widzisz to już niepokojący znak. Nie podoba mi się też twoja zgryźliwość, ale mimo wszystko życzę sukcesów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sie 2009, 21:12 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Cytuj:
Widzisz - nie jestem fotografem, a to widzę.

No ja mam tak samo. :wink: Na fotografii nie najlepiej się znam ale takie podstawowe rzeczy to po prostu się czuje.
Cytuj:
A jak zrobię analogiem BW to też nazwiesz to filtrem?

Moim zdaniem ważny jest efekt końcowy a nie czym robisz. Równie dobrze możesz wrzucić zdjęcie z cyfrówki do symulatora kliszy i uzyskać lepszy efekt bo będziesz sobie mógł poeksperymentować z różnymi filmami. A już na pewno jest to rozwiązanie dużo lepsze dla początkujących.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sie 2009, 21:43 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 29 Wrz 2008, 18:18
Posty: 42
Miejscowość: Osiek k/Oświęcimia
dobre rozwiązanie przy dużej ilości zdjęć analogiem:
Kupic szpulę minimum 30m.
A aktualnie mam na celowniku Polypan F 50 90m rolkę :D

Co znów wymyślili !? symulator kliszy...
Lepiej zrobić na Kliszy a nie symulować ją na komputerze, no chyba że ktoś ma ręce w ****.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Sie 2009, 21:59 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Ten plugin do PSa jest od dawna dostępny. A jeżeli chcesz robić zdjęcia analogiem tylko dlatego, że to film i już to życzę powodzenia. Dobranie odpowiedniego do celów artystycznych raczej nie jest takie proste.
To nie jest jak z kamerami - nie potrzebny Ci redone żeby zastąpić taśmę :D Koleżanka robi kompaktem i byś nie zauważył, że to nie jest profesjonalny sprzęt (może za wyjątkiem ciemnych scen). Kwestia odpowiedniego oświetlenia i skomponowania tego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sie 2009, 00:22 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 29 Wrz 2008, 18:18
Posty: 42
Miejscowość: Osiek k/Oświęcimia
hmm...
Ja po prostu lubię babrać się w chemii :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Sie 2009, 01:43 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2006, 00:49
Posty: 76
Miejscowość: Myslovitz×Silesia
długa droga przed tobą, polecam magnumphotos


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sie 2009, 23:49 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 18 Cze 2009, 11:08
Posty: 6
Miejscowość: Wrocław
magnum tu wiele nie pomoże. :P



a 2 sprawa to zmień portal jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o fotografii bo mimo ze parę osób jest w temacie ogarniętych to jednak od większości mądrości z tego co zauważyłem tu nie uświadczysz.....


a tak btw to siema Uza


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2009, 11:28 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Dość dziwna wiadomość jak na pierwszy post, ale nie wnikam.

Rozwiń proszę myśl o "nieuświadczaniu mądrości".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2009, 13:15 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 18 Cze 2009, 11:08
Posty: 6
Miejscowość: Wrocław
worldidol napisał(a):
Dość dziwna wiadomość jak na pierwszy post, ale nie wnikam.

Rozwiń proszę myśl o "nieuświadczaniu mądrości".


Wybacz ze podarowałem sobie zwyczajowe "witam wszystkich serdecznie" 8)

Widzisz jestem fotografem, który trafił na to forum żeby zgłębić trochę sztukę filmową, kiedy większa cześć z użytkowników to ludzie posiadający wiedzę filmową a o fotografii wiedzą już nic, (co trochę też mnie dziwi). śledzę różne tematy od dłuższego już czasu i czasami sam się dziwie temu, co czytam….Rozumiem ze macie dobre intencje, ale braki w dziedzinie fotografii sporej grupy „rządzących” na tym forum są ogromnie.

Nie chce żeby ten post został odebrany, jako zaczepno-agresywny chodź chyba już za późno.

Pozdrawiam
Bóbr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2009, 13:25 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Widzisz wiekszosc ludzi na tym forum interesuje sie bardziej rezyseria - sferami nie wymagajacymi zbyt duzej wiedzy o obrazie/ technice co jak zreszta wspomnialeś nie zwalnia z tego, żeby sie troche podszkolić. Napisz jaki ty kierunek nauki byś proponował. Mam na mysli jakie strony twoim zdaniem warto odwiedzić w czym wziąść udział itd. Miło by było tez obejrzeć jakieś twoje prace... w ten sposób napewno zjednasz sobie wiekszosc ludzi...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2009, 13:40 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 18 Cze 2009, 11:08
Posty: 6
Miejscowość: Wrocław
wycinek moich prac można miedzy innymi zobaczyć tu http://onephoto.net/?p0=2&p1=1&user=43453&gal=1


Uza już kilka razy wypominał magnum magnum i jeszcze raz magnum.....

na forum pentax'a sporo przydatnych informacji najbardziej polecam jednak dział darkroom

reszta to przede wszystkim wystawy, festiwale, fotologi itp....obcowanie z fotografia to podstawa

aaa i najważniejsze zapomnijcie o zasadzie złotego podziału to dla cip i tych co są za głupi żeby samemu dobry kadr zrobić:P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2009, 14:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Konkretnie, panie, konkretnie. Powiedziało się A, to należy powiedzieć B: kto i gdzie wg ciebie ktoś palnął fotograficzne głupstwo.

P.S. Obejrzałem twoje fotki, nie za wcześnie trochę ochrzciłeś się tym fotografem? Widzę, że masz klakierów w komentarzach, ale wybacz - nie masz tam ani jednej dobrej foty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2009, 15:31 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 18 Cze 2009, 11:08
Posty: 6
Miejscowość: Wrocław
Wiesz pewnymi stwierdzeniami typu „Praktycznie każde z nich ma nieprawidłowy kadr.”
” Wartości artystycznej to nie ma” czy „nie masz tam ani jednej dobrej foty.” Dajesz mi wyraźnie do zrozumienia ze raczej o fotografii nie pogadamy, bo i niby, czym dla ciebie SA te WARTOŚCI ARTYSTYCZNE, czym się odznacza DOBRE ZDJECIE i jak wygląda PRAWIDŁOWY KADR??
Możliwe ze ty swoje pojmowanie fotografii wyniosłeś z jakiś sprytnej tabelki, na której to wszystko ładnie rozrysowali tak źle tak dobrze……. A z ludźmi z tabelkowym światopoglądem ciężko się dyskutuje….

[ Dodano: Sob 08 Sie, 2009 16:34 ]
aaaa i moje ulubione twoje "Foty jak z wakacji."

bo pamiętać musimy wszyscy ze zdjęcia z wakacji to gorzej niż z wesela......

[ Dodano: Sob 08 Sie, 2009 16:37 ]
życzyłbym sobie żeby robić takie wakacyjne zdjęcia
http://images.google.pl/images?hl=pl&cl ... e&resnum=4


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2009, 15:38 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Boberski, jeśli zauważyłeś coś z czym się nie zgadzasz, to forum jest, między innymi, po to żeby się wypowiedzieć i podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi użytkownikami. Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia to chętnie wysłuchamy. Ja chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej niż to, że złoty podział jest dla cip.

P.S. worldidol, zmieniasz avatary jak rękawiczki. Ja już się trochę przyzwyczaiłem do DeLarge'a ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2009, 16:04 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Hmm, wiesz ja uważasz ze te tabelki sa potrzebne. Bo przeciez dla kogoś kto zaczyna sa poprostu nie zastapione, najpierw trzeba sie nauczyc jak robić prawidłowo a potem eksperymentować.

Tutaj sie z tobą nie zgodze bo widzisz na przykład w filmie jest wiele schematów według których się robi udane ujęcia od lat i sa nie zastąpione. Oczywiście dobre opanowanie tego wymaga dużo doświadcznia co nie przeczy faktowi, ze praktycznie wszystko jest ustawiane schematycznie - jest precyzyjne wyliczone lub bazuje na jakis schematach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2009, 16:31 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 18 Cze 2009, 11:08
Posty: 6
Miejscowość: Wrocław
ale co to znaczy PRAWIDŁOWO??? może ja po prostu niedouczony jestem a prawda jest tak ze dobry portret to trzy centymetry wolnego z lewej dwa z prawej i pięć u góry??

Czytam to co miedzy innymi radzi worldidol i rozumiem ze ma dobre intencje ale jego rady utrwalają jakiś dziwny światopogląd ze dzielimy zdjęcia na te dobre-prawidłowym kadrem (jakby istniały takie kryteria :twisted: ) i na te złe z kadrem nieprawidłowym (i tu znów pojawia nam się zasada o której słyszał worldidol)

nikt tu chyba nie skupił się na najistotniejszej rzeczy która trzeba tłuc początkującym do głowy non stop "po co zrobił to zdjęcie" a dopiero potem się zastanawiać czy kadr jest za ciasny czy się desaturowało za pomocą filtra czy poprostu wcisnęło się shift+ctrl+u w p.s


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 144 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group