Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 19:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Łodzka Filmówka- Kierunek: Animacja, Efekty Specjalne.
PostWysłany: 18 Lis 2008, 11:35 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 18 Lis 2008, 11:13
Posty: 4
Miejscowość: Ełk
Witaj!
Są to wymagania na dostanie się na ten kierunek.

Cytuj:
Egzamin eliminacyjny obejmuje:
Zadanie sprawdzające wyobraźnię kreacyjno-filmową. / Wykonanie scenopisu obrazkowego na zadany temat /
Test sprawdzający uzdolnienia i umiejętności plastyczne. / Wykonanie projektów postaci i scenografii do filmu animowanego /

Egzaminy te są punktowane i ich wynik decyduje o zakwalifikowaniu kandydata do 2 części egzaminu wstępnego (egzaminu konkursowego).

Egzamin konkursowy obejmuje:
Ocenę artystycznego dorobku twórczości własnej kandydata (prace plastyczne, fotografie, prace filmowe).
Analizę wybranego filmu krótkometrażowego.
Rozmowę z kandydatem dotyczącą jego dorobku artystycznego oraz prac wykonanych w trakcie egzaminu wstępnego.


Z kreatywnością, dostarczeniem pracy filmowej i poczuciem estetyki nie miałbym problemów- jak to jednak jest z analizą filmu krótkometrażowego i uzdolnieniami plastycznymi (storyboard?)- czy te rysunki muszą być, mówiąc krótko, "wypasione w kosmos" ? Podstawy rysunku mam, znajmomi mówią, że całkiem ładnie rysuję- ale wiadomo jak to jest- znajomi sobie mogą.
Od dawna interesuje mnie tematyka animacji, pracy w programach 3d, tworzenia własnych efektów specjalnych do krótkich filmów. Potrafię modelować róznego rodzaju lokacje w 3DS max, łączyć obiekty 3D w film 2D i ładnie wykomponowac, żeby nie było widać majstrowania. Przede wszystkim zainteresowala mnie praca grafików z promocji i dźwiękowców z mojego miasta, którzy profesjonalnie podchodzą do wypromowania jakiejś reklamy, koncertu.
Czekam na opinie, czy w ogóle warto tam pójść, czy jedynie pasję potraktować jako hobby i wybrać jakąś politechnikę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group