Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 09:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ksiażki o tematyce filmowej
PostWysłany: 29 Mar 2011, 18:42 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 15 Cze 2007, 16:36
Posty: 47
Miejscowość: Koszalin
btw

Polecam wybranie się do większych czytelni np. uniwersyteckich można znaleźć czasami taką skarbnicę doskonałych pozycji... Ja osobiście tak się "podjarałem", że od wielu dni spędzam tam wolne chwile i łykam 100tki stron w przyjemnej atmosferze "za darmo" przy kawie mając do wyboru miliard pozycji; o samym kieślowskim naliczyłem z 10pozycji mimo iż nie jest to czytelnia szkoły filmowej.. Trzeba poszukać tylko, czytanie spiraconych e-booków w pdf'ie czy mozolne kompletowanie owych (przeważnie drogich) książek to droga przez mękę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ksiażki o tematyce filmowej
PostWysłany: 08 Gru 2011, 10:52 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Gru 2011, 13:31
Posty: 4
"125 zakazanych filmów" - Dawn. B.Sova to mi sie podobało :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ksiażki o tematyce filmowej
PostWysłany: 09 Mar 2012, 21:37 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011, 20:30
Posty: 9
Zdjęcia:
"Ujęcia mistrzów" - Christopher Kenworthy

Może nie jest to książka, a bardziej leksykon lub album, ale myślę że warta jest swojej ceny. Autor analizuje i pokazuje na przykładach (m. in. Lśnienie, Władca Pierścieni) sposoby kręcenia przeróżnych ujęć (sceny dialogu, walki, ucieczki, wprowadzenia aktorów na plan i inne) przy czym dodaje wskazówki dotyczące użycia odpowiedniego obiektywu czy sprzętu np. wózka dolly. Daje to pewien pomysł na realizacje swojego własnego filmu początkującym filmowcom.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group