Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dzialalnosc
PostWysłany: 15 Cze 2008, 17:13 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 15 Cze 2008, 17:11
Posty: 6
Miejscowość: Bydgoszcz
Witam. Od paru lat interesuję się tworzeniem filmow, razem z dwoma znajomymi mamy swoją małą "amatorską wytwornię". Na początku była to tylko zabawa po szkole, potem zaczęliśmy tworzyć filmy bardziej przemyślane i wysyłać je na wszelkiego rodzaju konkursy kina alternatywnego z mniejszym lub większym skutkiem ( parę nagród). Dla nas najważniejsze było to, że filmy bardzo podobają się naszym rówieśnikom, były to przede wszystkim parodie, oraz to, że stopniowo poznajemy "ważnych ludzi" jeśli chodzi o tę branżę w naszej okolicy. Teraz przeszliśmy do kolejnego etapu, ponieważ zauważyliśmy, że można co nie co na naszych umiejętnościach zarobić. Stworzyliśmy już 2 reklamówko - dokumenty jeśli mogę to tak nazwać, dotyczące dwóch bydgoskich szkół. Klientów zdobyliśmy poprzez wszelkiego rodzaju znajomości. Produkcja od nakręcenie zdjęć, po montaż była cała w naszych rękach. Klienci byli zadowoleni, a nam wpadło do kieszeni parę złotych. Te rzeczy były przeprowadzone "po cichu" tzn. bez zakładania jakiejkolwiek działalności gospodarczej, przede wszystkim dlatego, że byliśmy zbyt młodzi. Teraz od września czeka nas klasa maturalna ( wiem, może się wydawać, że jesteśmy zbyt młodzi na taki biznes, ale według mnie jest to nasz atut.) i myślimy o założeniu działalności. Powiem szczerze, że wszelka biurokracja mnie przeraża. Dowiedziałem się już co trzeba zrobić aby dostać bezzwrotną pożyczkę z PUP(14tyś) i myślę, że to wystarczyłoby na podstawowe uposażenie, ponieważ mamy już parę kamer, mikserów itd, aczkolwiek chcielibyśmy tę kwotę przeznaczyć na nieco lepszą kamerę. Wiem, że tych pieniędzy nie mozna przeznaczac na reklame. I tutaj jest moja obawa, czy bedziemy mieli wystarczajaca ilosc klientow. I wogóle na jaki rodzaj działalności się nastawiać. Czy bardziej robić strzaszną fuszerkę czyli kręcenie ślubów komunii itp. czy może próbowac trafić do trochę bogatszych klientów, którzy potrzebują wideoreklamy (szkoły, firmy itp.) wydaję mi się ze to jest wieksza nisza w rynku przynajmniej bydgoskim. Mozemy robic tez teledyski no ale tutaj raczej trzeba liczyc na lut szczescia jesli chodzi o klienta ( ale nie jest z tym trudno mamy wielu znajomych w roznych, dobrze rozwijajacych sie zespolach). Podsumowujac, mamy warsztat, mamy duze, jak na nasz wiek, doswiadczenie, mamy tez podstawowy sprzet. Mamy rowniez kilka filmow do pokazania potencjalnym klientom. Jak myslicie co mozna z tym zrobic? Jak sie rozleklamowac? W jaki target celowac? Moze macie jakies konkretne propozycje wspolpracy badz po prostu potrzebujecie kogos do realizacji filmu? Pozdrawiam. W razie kontaktu prosze o PW podam wszelkie dane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Cze 2008, 17:31 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 23 Lut 2008, 15:47
Posty: 193
Miejscowość: Pruszków
Na ślubach można trochę zarobić, to prawda, tylko że nie wiem czy jakiś człowiek powierzyłby kręcenie uroczystości osobie niepełnoletniej. Ale ogłoszenie zawsze można dać.
Jeśli chcecie coś zarobić to spytajcie np. w Urzędzie miasta czy potrzebują filmu reklamowego miasta. Bodajże loopack robił kiedyś coś takiego.
Teledyski? Jak macie znajomych, którzy są w zespole to czemu nie. Zawsze ich jakoś promujecie, a pieniądze przyjdą z czasem. Można też próbować pracy poprzez archiwizowanie nośników. Dużo osób (w większości kręcących tylko uroczystości rodzinne i wakacje) ma kamery na kasety miniDV, a nie posiadają firewire. Stosy kaset leżą u nich w szafach i czekają na przegranie na DVD. Jeśli macie czas, też można spróbować.
Ogólnie próbuj wszystkiego po trochu, bo klienci w tym zawodzie nie są stali.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Cze 2008, 18:35 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Zakłada się działalność gospodarczą, płaci się zus co miesiąc w waszym wypadku to coś poniżej 250zł przez 3 lata(?). Można dopytać w zusie. Firma może być 1 osoba, może to być spółka.
I można wystawiać rachunki uproszczone.

Można też stać sie płątnikiem VAT i wystawiać faktury vat.
Biurokracja jest koszmarem na początku, czyli gdy się uczysz o co w tym wszystkim chodzi. W moim wypadku po 2 miesiacach już wiedziałem sporo na ten temat i wszelkie księgi i rozliczenia prowadzę sobie sam, bo teraz to pikuś.

Dobrze jest mieć jakaś znajomą księgową, która doradzi lub pomoze wystartować. Ogołnie to nic trudnego...

Gdy już masz działalność, możesz iść bez oporu na rynek, bo mogąc wystawiać rachunek / fakturę, jestes w z godzie z prawem skarbowym, a klienci fakturę wrzucają w koszta i tym sposobem im się opłaca legalnie coś zamawiać.

Natomiast to co bedziesz kręcił, jak i czym... cóż, to już specjalizacja własna. Po prostu firma, rynek i wszystko co się z tym wiąże.


Wkrótce dochodzi do Ciebie że to państwo Cię okrada i rząd zaczynasz nienawidzieć, oraz wielu różnych urzędasów. Po paru latach masz ochotę wyjechać. Ale to już taki wątek psychologiczny :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Cze 2008, 19:03 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 15 Cze 2008, 17:11
Posty: 6
Miejscowość: Bydgoszcz
znaczy problemu niepelnoletnosci nie ma bo 18 lat juz skonczone; ]


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group