Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 11:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: szkoła filmu - forma - w Krakowie
PostWysłany: 02 Lis 2007, 16:50 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Lut 2005, 14:41
Posty: 6
Miejscowość: kraków
Szkoła ma adres www.forma.edu.pl
jest to szkoła dwu letnia. Z tego co się orientuję zupełnie nowa.
Więc jeśli pojawią się jacyś studenci zorientowani cokolwiek to proszę napiszcie jak tam jest bo za wiele nie wiem narazie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: szkoła filmu - forma - w Krakowie
PostWysłany: 17 Sty 2008, 09:23 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 16 Sty 2008, 12:01
Posty: 8
Miejscowość: kraków
Agnieszka K napisał(a):
Szkoła ma adres www.forma.edu.pl
jest to szkoła dwu letnia. Z tego co się orientuję zupełnie nowa.
Więc jeśli pojawią się jacyś studenci zorientowani cokolwiek to proszę napiszcie jak tam jest bo za wiele nie wiem narazie :)


Hej,

też o niej słyszałem. Podobno jest nawet nieźle. Moja kolezanka była u nich na rozmowie - tak, zeby się dowiedziesz sczegółów - i jest raczej na 'tak'. Podobno mają fajną kadrę i grupy sa małe.
A, nie wiem, czyw iesz, ale oni mają tam jakby dwa kierunki: operatorke i montaż. Na co sie wybierasz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sty 2008, 13:47 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 12 Sty 2008, 16:01
Posty: 1
Miejscowość: Czerwionka
ja tez sie zastanawiam troche nad ta szkole, ale niestety nie mam zbyt duzego doswiadczena narazie. Ciagnie mnie do montazu i interesuje sie tym, ale duzo mi brakuje. Zastanawialam sie wlasnie nad ta szkola, moze by mnie czegos nauczyla:P Tylko Krakow nie jest zbyt blisko mojej miejscwosci niestety:(
Tez mi sie calkiem ok ta szkola wydaje.pozdrowka


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: szkoła filmu - forma - w Krakowie
PostWysłany: 18 Sty 2008, 09:22 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 16 Sty 2008, 12:01
Posty: 8
Miejscowość: kraków
...a patrzyłaś, czy mają naukę w systemie zaocznym? Jeśli tak - zawsze można jakoś dojeżdżać. A że nie masz za dużo doświadczenia - to co? W końcu idziesz się uczyć; to raczej nie jest filmówka, gdzie musisz być już ukształtowana i bardzooo dobra. Raczej to takie fajne przygotowanie do egzmianu na filmówkę...Spróbuj i się nie łam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Wrz 2008, 08:44 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 03 Wrz 2008, 08:37
Posty: 2
Miejscowość: kraków
Hej,
a ja właśnie zapisałem się do formy! Interesuje mnie operatora, ale i montaż chętnie poznam... Mam kupla, który jest już na 2 roku w tej szkole. Mysle, ze to dobry sposob przygotowania sie do filmowki czy to w katowicach, czy w lodzi. Gdyby na forum znalazl sie jakis uczen formy - chetnie pogadam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Wrz 2008, 20:24 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2008, 21:23
Posty: 31
Miejscowość: Kraków
A ja przechodziłem wczoraj Karmelicką i widziałem całkiem przyzwoite ich (formy) plakaty i myślałem nawet wcześniej czy by nie zapisać się do nich od przyszłego roku (ostatnio się jednak waham między formą a krakowską szkołą scenariuszową - tam zwłaszcza ze względu na kadrę).
Jeśli się jednak już teraz zapisałeś franko to poprosiłbym Cię bardzo o relacje z wrażeń wklepane na forum czy PW. Bo chciałbym mieć nadzieję, że w istocie można tam poznać podstawy fachu filmowego a nie tylko powód mieć do szpanowania w "królewskim" mieście, że się jest artystą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Wrz 2008, 15:11 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 03 Wrz 2008, 08:37
Posty: 2
Miejscowość: kraków
Witam.

Sadcity - mam cel, by w formie podszkolic sie na egzminy wstepne do filmowek; klada naciska, zwlaszcza na pozcatku, an fotografie - a bez tego, ani rusz. Wiem, ze maja tez innych, szykujacych sie na egzmainy, wiec grupa wyglada dosc konkretnie i pozradnie. O krakwoskiej szkole scenariuszowej slyszalem - rzezcywiscie maja dobra kadre; zoreintuj sie tylko, ile z tych zajec prowadzi np. Głowacki, a ile profesor z UJ (dobrze kojarze, ze to wspolorganizuje UJ?), zeby sie nie okazalo, ze 80% to profesor teoretyk, a reszta to goscinne wyklady. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Wrz 2008, 10:54 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2008, 21:23
Posty: 31
Miejscowość: Kraków
Dzięki za danie znać franko. Brzmi to rzeczywiście ok i chyba dobrze, że jak piszesz, wielu z was traktuje formę jako rozgrzewkę do filmówek. Na pewno to jakoś mobilizuje wszystkich (w tym kadrę) do tego, żeby wyciskać z siebie siódme poty;) A z kss to faktycznie może tak być. Kolega na Ekonomicznej miał wykłady z Hausnerem ale w praktyce okazało się, że widział go dwa razy w ciągu roku (a na wykłady kolega akurat chodził). Kiedy skończy tam pierwszy rocznik może się coś więcej wyjaśni...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2009, 22:38 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lis 2007, 21:57
Posty: 91
Miejscowość: Kraków
Więc może wiecie jeszcze więcej o tej szkole? Warto tam iść ? Dużo z niej wynieśliście?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2009, 22:47 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Właśnie ukończyłem tą szkołę. Teraz to się nazywa Krakowska Szkoła Filmowa i starają się o statut szkoły wyższej, więc może za jakiś czas licencjat będzie możliwy. Myślę, że warto tam iść, zwłaszcza teraz, bo dosyć dynamicznie się rozwijają, choć sprzętem puki co nie grzeszą. Ja osobiście sporo się tam nauczyłem i nie żałuję, że tam poszedłem pomimo tego, że czesne jest dosyć wysokie. Moim zdaniem jak na początek przygody z filmem wybór tej szkoły to dobry krok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2009, 23:54 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lis 2007, 21:57
Posty: 91
Miejscowość: Kraków
Wielkie dzięki ,bardzo mi pomogłeś. A na jakim kierunku dokładnie byłeś? Jak wyglądały mniej więcej zajęcia?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Sie 2009, 11:32 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Kierunek nazywał się "Operator filmowy/montażysta", aktualnie chyba to przechrzcili na "Film".
Wiodące zajęcia na drugim roku to:
Warsztaty operatorskie - albo oglądamy film i analizujemy pod kątem operatorskim, albo wychodzimy z kamerą na miasto i kręcimy na zadany temat (architektura, ludzie, etiuda o ulicy, itp...), następnie wracamy i analizujemy materiał.
Warsztaty montażu - tu kobita przygotowała nam chyba z osiem zadań, które musieliśmy zrobić żeby zaliczyć rok.
Wcześniej pojawiały się zajęcia takie jak: Historia filmu, teoria i praktyka filmu, podstawy fotografii, kompozycja i estetyka, podstawy reżyserii, było też coś z rysunku na pierwszym roku. Te zajęcia to były głównie wykłady (poza fotografią, gdzie więcej było ćwiczeń), podstawą zaliczenia było zazwyczaj jakieś proste zadanko lub obecność na zajęciach.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group