Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak dostać się do szkoły teatralnej?
PostWysłany: 23 Lut 2007, 18:01 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 23 Lut 2007, 17:41
Posty: 2
Miejscowość: Zielona Góra
Hm.. mieszkam w Zielonej Górze. Za trzy lata będę pisać maturę. Potem chciałabym zdać do szkoły teatralnej na wydział aktorstwa dramatycznego, wiem, że bardzo dużo osób nie zdaje. Dlatego chciałabym się już teraz dowiedzieć na czym muszę się skupić, żeby dostać się do takiej szkoły. Jak mogę się dokształcić i czego wymagają na takich studiach? Z jakich przedmiotów powinnam zdawać maturę? Mam też problemy z frazą i fonacją, czy one dyskalifikują? Bardzo mi na tym zależy. :oops:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lut 2007, 21:30 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Proponuje zorientować się po uczelniach czy nie prowadzą konsultacji. Dla niektórych uczelni to z czego zdajesz maturę nie ma znaczenia. Musisz umieć grać, krąży anegdota o rekrutacji na Łódź na aktorstwo, kiedy to aktor usłyszał "a teraz proszę zagrać zsiadłe mleko". Musisz być elastyczna, napewno przy rozmowie wstępnej pomoże, jeśli będziesz miała wideo z jakiejś sztuki w której wystąpiłaś (i dobrze wypadłaś).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Lut 2007, 22:36 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2007, 12:40
Posty: 37
Miejscowość: Katowice
Jeśli chcesz zdawać na aktorstwo, powinnaś również być dobra z polskiego- egzaminatorzy zadają Ci fragment utworu z danej epoki,a ty musisz dokonać interpretacji... Miło widziana jest też znajomość historii sztuki. mam koleżankę, która też chce zdawać na aktorstwo i zdaje maturę z historii sztuki (albo wiedzy o kulturze- jak kto woli, przedmiot jeden, ale nazw wiele :wink: ). Dobrze, że już się zastanawiasz, bo potem mogło by być już trochę za późno i byłoby naprawdę nerwowo :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Lut 2007, 01:19 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Po pierwsze - nigdy nie dotrzesz do konca recytowanego utworu... Zaraz po kilku wersach poproszą Cię, byś zarecytowała wszystko od nowa, ale teraz tak jakbyś była motylem. Albo tak jakbyś bała się burzy, która nadchodzi... Musisz się przygotować na to, że egzamin do szkoły teatralnej będzie najgorszym przeżyciem w Twoim życiu. Na egzaminie traktowana jesteś jak zwierzę... Nawet zaglądają Ci w zęby... Pierwszym zdaniem jakie każą Ci powiedzieć to coś w stylu "Przeleciały trzy pstre przepiórzyce przez trzy pstre kamienice" albo "Ta taca tu, tamta taca tam", czy też "Zamiana banana na ananasy", dobrze też poćwiczyć wymawianie zdania "Zapłać należność dentystce". Poprawne wymówienie zdania "Matka tka, tatko tka, tkaczka tka i tkając łka", bez zająknięcia też może się przydać. Musisz umieć tańczyć, śpiewać, improwizować, musisz być sprawna fizycznie i mieć ładny głos... Musisz też być ładna - to na prawdę pomaga.

Uwierz mi - sam przez to przechodziłem...

ps. Najlepsza atmosfera w czasie egzaminu jest w wydziale lalkarskim PWST we Wrocławiu...

ps2. pochwal sie jak zdasz... moim największym osiągnięciem było dotarcie do 3 etapu (etap teoretyczny) ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group