Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kursy za Granicą
PostWysłany: 24 Lip 2006, 18:40 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Lip 2006, 18:31
Posty: 8
Miejscowość: Gliwice
Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie szkół filmowych nie w kraju ale za granicą.Głównie w Wielkiej Brytanii lub USA.Czy może ktoś kończył jakieś kursy reżyserii lub operatorki poza granicami i mógłby mi polecić jakąś dobrą szkołę.Co prawda pełno ofert można znalezć w internecie ale wolałbym poznać opinię osoby,która bezpośrednio miała z tym styczność.Dzięki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kursy za Granicą
PostWysłany: 01 Sie 2006, 16:54 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 05 Mar 2006, 20:17
Posty: 20
deckard napisał(a):
Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie szkół filmowych nie w kraju ale za granicą.Głównie w Wielkiej Brytanii lub USA.Czy może ktoś kończył jakieś kursy reżyserii lub operatorki poza granicami i mógłby mi polecić jakąś dobrą szkołę.Co prawda pełno ofert można znalezć w internecie ale wolałbym poznać opinię osoby,która bezpośrednio miała z tym styczność.Dzięki.



ostatnio napisalem o jakies informacje do the london film school. przyslali mi poczta wszystko co chcialem. edukacja trwa tam 2 lata. i wszystko jest supe, szkola z tradycjami, trwa od 1956.. generalnie ładnie to wyglada w broszurce, czytałem tez opinie ludkow w necie, ze warto itd. tylko ze "termly fee" wynosi 6,1 tys funtow. szczerze mowiac nie wiem ile tych TERM jest.. jezeli dobrze czytam to 6.. i mimo ze pisza iz 70% ich uczniow to ludki spoza Uk. to .. bez pierdzielenia.. troche duzo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Anglia
PostWysłany: 23 Lut 2007, 17:28 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2007, 16:46
Posty: 1
Miejscowość: Krakow
Dwa dobre instytuty sztuk pieknych w UK maja swietne kursy filmowe 1 stopnia

Arts Institute Bournemouth
London College of Comunication

system jak u nas: 3 lata licencjat - undergraduate BA + magisterka MA


za studia w calosci placi rzad brytyjski (3000 funtow rocznie) chyba ze decydujesz placic sam. Jest to tak zwany kredyt narodowy wprowadzony w Wlk Brytanii od zeszlego roku (patrz w internecie student loan uk). Splacasz go dopiero po ukonczeniu studiow i pod warunkiem ze zarabiasz powyzej 15 000 funtow rocznie.

Te dwie uczelnie o ktorych napisalam dysponuja SWIETNA infrastruktura.
Program to 1 level - wybor specjalizacji (operator, rezyser, swiatlo, dzwiek, art director itp), drugi to glownie doskonalenie praktycznie, trzeci to tzw Major Project - etiuda ktora krecicie z grupa osob z roku.
Enter na podstawie portfolio+interview. Studia w Anglii zaczyna sie ok 18 roku zycia ale przyjmuja bez ograniczen wiekowych. Mature students nie sa wyjatkami.
liczba osob na ok 40 miejsc to kilka tysiecy. Na interviews zapraszanych jest ok 600 osob.

Ja w tym roku aplikowalam na cztery kursy filmowe w Anglii (licencjat). Rekrutacja przez UCAS trwa do ok. polowy marca.

Jesli chodzi o studia magisterskie to polecana jest national british academy (ktora robi wiele kursow, m.in. roczny kurs rezyserii fikcji) - koszt ok 5000 funtow rocznie (z czego 3000 pokrywa znowu rzad).

Pozdrawian


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Sie 2007, 10:06 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Lip 2006, 18:31
Posty: 8
Miejscowość: Gliwice
A słyszał ktoś może o Panico Films
http://www.panicofilms.com/productions/ ... ctions.php
Oferta wygląda dosc interesująco i to zarówno pod względem cenowym jak i samego programu.Kurs trwa przez osiem tygodni i jest skoncentrowany wyłącznie na zadaniach praktycznych.Co sądzicie?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group