Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 06:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Analiza Filmu - egzamin
PostWysłany: 23 Cze 2006, 12:47 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 23 Cze 2006, 12:39
Posty: 6
Witam wszystkich,

Mam pytanie do studentów Łódzkiej Filmówki. Chcę w tym roku zdawać na Wyższe Studium Montażu. Moglibyście powiedzieć mi coś na temat egzaminów. Wiem że będą trwały trzy dni. Jako jednym z egzaminów jest analiza filmu- na forum Lubelskiej Grupy Filmowej (http://www.lgf.prv.pl/) otrzymałem pare odpowiedzi, ale może tutaj jest również ktoś kto jest zorientowany w tym temacie. Moglibyście przedstawić jak ma taka analiza wyglądać, jak ją rozpocząć a jak zakończyć, co uwzględnić i na co zwrócic szczególną uwagę.

Pozatym za wszelkie informacje na temat egzaminu będę bardzo wdzięczny :)

- Pomożecie??
- Pomożemy !! :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Cze 2006, 13:16 
Offline
Klapser

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:50
Posty: 72
Miejscowość: Rawa/Łódź
Mogę powiedzieć jak wyglądało to w tym roku. Byłem trochę zdziwiony, bo analiza polegała na odpowiedzi na 3 otwarte pytania, oczywiście po (dwukrotnym) obejrzeniu materiału filmowego. Nie była to analiza "od początku do końca", dlatego ciężko mówić o wstępie i zakończeniu jej.

Jedno pytanie dotyczyło roli narratora z offu w filmie. Drugie było bardzo ogólne, dotyczyło zmian w języku filmu dokumentalnego od lat '60 do dnia dzisiejszego (ponieważ ważnym elementem prezentowanego nam filmu było to, że twórcy nie mogli dotrzeć do sedna problemu) i jak film dokumentalny przełamuje dzisiaj pewne granice. Trzecie pytanie... zapomniałem :D Stres zrobił swoje. Jak osłona mroku spadnie z mojej pamięci to dopiszę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Cze 2006, 15:11 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 23 Cze 2006, 12:39
Posty: 6
TO już mi coś mówi. Niewiadomo jak to będzie teraz (egz. na zaoczne) ale może być też coś pokrewnego czyli pytania. Tylko wolę dmuchać na zimne więc jeśli wiesz jak przeprowadzić analizę filmową na podstawie takiego 20 min materiału fimowego będzie miło jeśli napiszesz co i jak! :)

Mógłbyś też napisać co nieco o innych etapach egzaminu np. test montażowy, rozmowie na temat współczesnych zjawisk artystycznych i kulturalnych - podobno było ciężko!?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Cze 2006, 01:09 
Offline
Klapser

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:50
Posty: 72
Miejscowość: Rawa/Łódź
Jasne, nie ma problemu - póki co piszę o innych etapach.

Test montażowy - dostajesz 20 zdjęć (kadrów z jakiegoś filmu) i układasz z nich zamkniętą historyjkę - z początkiem, rozwinięciem i końcem. To zadanie zaskoczyło mnie negatywnie, kadry były powyciągane z całego filmu i trzeba było zaryzykować pewną umowność (w kwestii lokacji, tła itp) aby coś złożyć. Zazwyczaj reakcje egzaminatorów były dwie: "nic z twojej historii nie rozumiem" albo "klarowne, ale banalne" :) Dogodzić ciężko.

Rozmowa na temat współczesnych zjawisk artystycznych i kulturalnych - brzmiało fajnie. W praktyce, była to raczej "rozmowa o historii kina". Wszyscy wychodzili z tego egzaminu podłamani :) Padały m.in. pytania o węgierskich reżyserów po II wojnie światowej, związki "szkoły polskiej" z romantyzmem, naprawdę można było trafić na WSZYSTKO. Ktoś z mojej ekipy był pytany nawet o reżysera jakiejś opery. No cóż, tutaj trzeba się wykazać naprawdę wiedzą o kinie - od początku jego istnienia, po dzień dzisiejszy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Cze 2006, 17:37 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 23 Cze 2006, 12:39
Posty: 6
Prozac dzięki, Jakby przypomniało Ci się coś jeszcze to daj znać - analiza filmu itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Cze 2006, 14:53 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 14 Wrz 2005, 22:21
Posty: 13
Miejscowość: Kluczbork
a to trzecie pytanie w analizie było o sposób przdstawienia postaci w pierwszych scenach filmu, chyba...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Cze 2006, 23:09 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 23 Cze 2006, 12:39
Posty: 6
yehova a wiesz coś na temat zrobienia analizy filmu od A do Z...może się przydać, kto wie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Cze 2006, 15:50 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 14 Wrz 2005, 22:21
Posty: 13
Miejscowość: Kluczbork
na temat analizy od a do z, hmm... nie bardzo. Powiem Ci co wiem o tym egzaminie. Nie będzie to raczej taka stricte analiza, raczej jak na montaż dzienny, pytania na temat obejrzanego filmu, więc nie będziesz musiał pisać całej pracy ze strukturą i całym tym badziewiem. Radzę Ci przygotować się dobrze z języka filmowego, żebyś potrafił rozpoznać i nazwać zastosowane środki. I oglądaj film bardzo uważnie, zwracaj uwagę zarówno na technikę i przekaz, bo całkiem prawdopodobne, że nie będziesz musiał pisać o rodzajach i długości ujęć, a o tym co autor myślał kiedy myślał :D Poza tym nie martw się, na pewno będzie łatwe. Powodzenia życzę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Paź 2006, 16:12 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 21 Wrz 2006, 17:36
Posty: 36
Miejscowość: Poznań
Przemo a powiedz mi dostałes się na ten kierunek potrzebuje pilnie odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group