Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 20 Sty 2018, 14:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14502 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 726  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bitwa
PostWysłany: 29 Sie 2007, 18:10 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Postanowiłem podchwycić pomysł z bitwą, poruszony w temacie walizki. Zastanawiam się tylko, czy tematy scenariuszy może mogłyby być powiązane również z istniejącymi filmami. Coś w stylu "Ja zrobiłbym to lepiej" itp. Przykładowo, rzucamy temat Matrix - kto i jak widziałby kontynuację filmu? Tak jakby w ogóle nie było Reaktywacji i Rewolucji. To oczywiśćie tylko propozycja. Pomysł z tematami typu "kosmos" też wydaje się bardzo kuszący :D

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 18:41 
Kamerzysta na Weselach

Miejscowość: Kielce
Najlepiej, jeśli to się w ogóle ma udać, od razu ustalmy twarde reguły. Na przykład podczas jednej bitwy może ścierać się tylko dwóch scenarzystów, a temat wymyślany jest przez kogoś trzeciego.
Autorzy dostają termin do którego muszą się wyrobić, a następnie są oceniani przez społeczność forum.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 18:49 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Dwóch powiadasz mój krajanie? (zaczynam odkrywać na forum coraz więcej osób z Kielc :D) Może rzeczywiście będzie to wygodniejsze. No to powiedzmy, że termin to będzie tydzień. Zawsze. Żeby nie było niedomówień itd. Pomyślałem sobie też, że możnaby realizować to systemem knock - out. Najpierw zgłaszają się wszyscy chętni do wzięcia udziału w zabawie. Potem losujemy pary i tematy. Z każdej pary jedna osoba przechodzi do następnej rundy itd. Oceniają i głosują użytkownicy forum, oczywiście poza aktualnie piszącymi. Na końcu możnaby zaś zwiększyć limit (chodzi mi o "ostatnie starcie" :P) do powiedzmy dwudziestu minut. Co wy na to?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:25 
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Ja jestem za, ale napisać coś dobrego w tydzień sie nie da. Nikt tego jeszcze nie zrobił można tylko posługiwac sie schematami. Pamiętacie może polski film Pit Bull ? Ponoć prace nad jego scenariuszem przez jednego gostka trwały aż 4 lata. A film ten jest u nas uważany w polsce przez "znawców" za jeden z najlepszych wrecz taki matrix ( ja co prawda ich zdania nie podzielam).A wy chcecie zrobić finalne starcie w 20minut?? Co to ma być history jak kot morderca terroryzuje całe miasto?? Moim zdaniem minimalny czas to ze 2 tyg. tak żeby chociaż starczyło czasy na jekies przemyslenia nad gotowym dziełem i jakaś kolejna wersja. A tak pozatym to pomysł z knock - out w pełni popieram tak powinno sie robić. Tylko jak nazwac taki konkurs?? Bitwa Scenariuszowa, bitwa scenarzystów, bitwa scenario??
:idea:
A może poprostu zadać jakiś temat wytyczyć jasne zasady i niech zgłaszaja sie wszystcy a na koniec wybrane jury(albo użytkownicy całego forum poprzez głosowanie) wybierze spośród wszystkich powiedzmy 10 miejsc i może jakies wyróżnienia??

No a może na końcu scenariusz który wygrał zrealizują chętni i zobaczy sie kto ma jakie podejście do sprawy, "kto jak zrozumiał co poeta miał na myśli"

No bo w sumie to nie są wyścigi tu nie da się jasno powiedzieć kto pojechał szybciej czy co, to jest "kwestia gustu jeden lubi to drugi tamto".

Może niech ktoś z zarządzających forum sie wypowie, jeżeli to ma być akcja na całe forum.

Chciaż z drugiej strony to znalazłem temat:

http://forum.kamera-akcja.pl/viewtopic.php?t=1928
tam "zarządzający" sie wypowiadają na temat takich pomysłów. ale z drugiej strony czy poza postami to ktoś zrobił cos wiecej. Mam na myśli ogłoszenie na stronie głownej, jakis formularz że zgadzam sie na dowolne przetwarzanie treści nadesłanych prac itp. Ogłoszenia na innych stronach. Wiecie tak jak na filmforum się ogłasza jakąs akcje.

Ostatnio edytowany przez cezary188, 29 Sie 2007, 20:43, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:38 
Aktorzy jedza mu z ręki

Miejscowość: Katowice
Żadne pary tylko ile chce tyle pisze(jak będzie za dużo chętnych można ograniczyć do jakieś cyfry). Temat zadaje osoba, która nie bierze udziału w grze. Tekst ma mieć 5 stron(można zrobić jeszcze taki fix, że piszemy scenariusze do reklamy- wtedy max 2 strony)- ani więcej ani mniej, konkurs trwa tydzień. Zwycięzca wybierany jest poprzez ankietę, która trwa 3 dni.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:49 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

I teraz zaczniemy się kłócić o zasady, tak na rozgrzewkę, co?

Cytuj:
A wy chcecie zrobić finalne starcie w 20minut??

Chodziło mi o to, żeby finałowy tekst był na 20 minut. 20 stron. Wtedy możnaby zrealizować wspólnymi siłami (albo przez chętnych) zwycięski tekst.

Może w takim razie uszczegółowię moją propozycję reguł:

Zgłasza się każdy kto chce razem z tematem, który chciałby, żeby był poruszony. Potem wyznaczona osoba (nie biorąca udziału w konkursie - ktoś musi cały ten bałagan nadzrować) losuje pary i tematy dla nich. Każdy ma dwa tygodnie, żeby napisać i dopieścić swój tekst, potem go wrzuca. Ma być to 5 minut (i tu pojawia się problem. Czy ma być to historia skończona czy nie?). Żeby nie było zbyt dużego bałaganu, trzeba ustawić tak czas, żeby pary się rozmijały. To znaczy, jedna para kończy tydzień przed drugą. W trakcie tego wolnego tygodnia trwa głosowanie, który z tekstów jest lepszy (poprzez ankietę). Tylko wtedy to może strasznie długo wszystko trwać... Sam nie wiem. Dobra, niech ktoś spróbuje pomyśleć coś więcej. Albo zróbmy ankiete, jakie zasady stosować :P

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:51 
Aktorzy jedza mu z ręki

Po co kuźwa pary?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:54 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Bo do tanga trzeba dwojga :P - wybacz, nie mogłem się powstrzymać :lol:

A pary dlatego, że jak będziesz miał do przeczytania 30 tekstów na raz i 3 dni na wybranie najlepszego (tak jak proponujesz) to prędzej wysrasz glistę niż ci się to uda ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:54 
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Narazie niech wszystcy zaczekaja z wypowiadaniem sie na temat zasad póki żaden z rządzacych sie nie wypowie i niech to oni ustalą zasady.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:59 
Aktorzy jedza mu z ręki

Moore napisał(a):
30 tekstów na raz i 3 dni na wybranie

Prędzej zabiję swoją siostrę banjo niż zobaczę 30 scenariuszy na jeden konkurs.
Pary piszą przez tydziń, apóżniej następna? To się euro w polsce prędzej doczekam niż zakończenia tego konkursu.
Moore napisał(a):
Czy ma być to historia skończona czy nie?)

Scenariusze 5minut, oczywiście z zakończeniem

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 21:06 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Zdaje się, że mnie nie zrozumiałeś. Poponowałeś, żeby pisali wszyscy od razu i wtedy poprzez ankiete wybrałoby się zwycięsce. To by było niemożliwe. A co do czekania na euro (a mam nadzieję, że się w Polsce go nigdy nie doczekamy) to masz jakiś pomysł jak by to przyspieszyć?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 21:11 
Aktorzy jedza mu z ręki

yyy patrz na pierwszy mój post w tym temacie. 10dni.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 21:14 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Sorry, ale 10 dni a dwa tygodnie to prawie żądna różnica... :roll:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 21:16 
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Jako jeden z zarządzających forum odpowiadam: a róbta co chceta - jak się zrobi głupio to najwyżej zablokuję. Mam swoje zdanie o bitwach i wyraziłem je w tym samy wątku co zapodał Cezary. Jeśli to wypali jadę do Watykanu dać świadectwo świętości JP2.

Tylko nie śmiecić. Trzymać się jednego wątku i good luck.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 21:17 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Admin przemówił... To kto się zajmuje organizacją? ;>

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 22:25 
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Dobra jeżeli zasady sa takie:

1. Film w granicach 5 - 10 minut/stron sforamatowanego tekstu. ( Tzn. zgodnie z zasadami pisania scenariuszy) w ten sposób będzie możliwość i przeczytania wszystkich prac bez nadmiernego wysiłku.

2. Może bez tematyki poprostu który scenariusz lepszy ten wygra.

3. Termin nadsyłania prac 2 tyg. od daty rozpoczęcia konkursu.

4. Głosowanie trwające tydzień.

5. Każdy ze scenariuszów będzie miał swoją skale ocen.(tzn. każdy ze scenariuszów będzie można ocenić w skali od 1 do 10) Scenariusz z najwyższą średnią wygrywa.

Tak są z grubsza organizowane konkursy scenariuszowe. Moim zdaniem (jeżeli komuś by nie pasowało że cały konkurs trwa 3 tyg.) to powinien przemyśleć w końcu jeżeli coś ma byc porządne to nie może być na szybkiego.

Moge dać miejsce na serwerze i służyć pomocą w zarządzaniu ankietą czy strona.
Trzebaby stworzyć strone na której było by wszystko wyjaśnione bo na forum to nie da rady za duży bałagan. Będe tylko potrzebował osoby która troche się zna na tworzeniu stron, moge dać szablony żeby było szybciej, wszystkie potrzebne informacje moge zebrac ja.

No i jeżeli to ma wypalic na forum. To potrzeba by to ogłosić na głownej stronie forum.

Jeżeli chcecie przyłączyć się do takiego pomysłu i\lub być współautorami to zapraszam do wypowiadania się. Jestem zwykle po 16-... Także pisać.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 22:32 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Ogólnie twoja koncepcja ma jeden minus, ale i tak mi się podoba. Ustalmy jednak nejpierw konkretną ilość stron (pomiędzy 5 a 10, ale jakąś konkretną liczbę :P). Uważam też, że powinien być odgórnie ustalony temat. Nie sposób przecież porównywać "filmu" akcji z dajmy na to komedią romantyczną. No i musi być kupa czasu, żeby wszystkie prace przeczytać i zagłosować

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2007, 22:59 
Aktorzy jedza mu z ręki

Powoli mam dosyć. Każdy ma swój regulamin. A już wcześniej było coś takiego:
1 scenariusz 5 min=5stron
2 Hasło przewodnie konkursu wybiera osoba nie biorąca udziału w konkursie
3 Termin nadsyłnia 1 tydzien (5 stron, powtarzam to jest 5 stron)
4 forma wyłonienia-ankieta trwa 1 tydzień.
5 raczej wątpie, żeby były machlojki w głosowaniu... "rycerski kodeks honorowy"

cezary188 napisał(a):
Moge dać miejsce na serwerze i służyć pomocą w zarządzaniu ankietą czy strona.

Myślę że to forum wytrzyma te obciążenie stosami scenariuszy.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2007, 08:05 
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Dobra, bo się zaraz zaczniemy mordować o "zasady". Niech może zaczną się zgłaszać chętni. W zależności od ich liczby, wybierzemy taki wariant regulaminu, który zapewni w miarę sprawny przebieg konkursu.

Ja się oczywiście zgłaszam :D

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2007, 08:10 
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

A chciałem dobrze. Dobra powiem to samo. A róbta co chceta.

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14502 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 726  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości