Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 04:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przekraczając siebie
PostWysłany: 11 Sty 2011, 03:47 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
Zapraszam do oglądania i pozostawienia komentarza!
Chętnie też odpowiem na pytania.

http://www.youtube.com/watch?v=hCc9KtyB8hg


Ostatnio edytowany przez chewbacca, 29 Sty 2011, 16:35, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2011, 02:52 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2008, 07:38
Posty: 17
Miejscowość: gdansk
Ucieszyłem się, widząc dokument na forum, bo jest ich tu za mało. I za to plus. Nie wiem, dlaczego forumowicze tak niechętnie komentują te formę – brak zainteresowania jest przecież najgorszą recenzją dla filmowca. Zasługujesz na opinię:
Z tezą filmu nie zgadzam się już na poziomi samego tytułu, lecz chyba nie tylko ja… To co mówi główny bohater nijak ma się do ostatniej myśli filmu.
„Narodziliśmy się, by umrzeć” oznacza bezsens ei bezcelowość naszego życia natomiast sam bohater przez większość dokumentu zachwala siłę ludzkiego umysłu oraz wartość sztuki. Wykorzystując na koniec jedno gorzkie zdanie dałeś plansze z tezą, która ani trochę ma się do przemyśleń głównego bohatera i tym samym przysłoniłeś jego wcześniejsze pozytywne rozważania… Dlaczego?
Dlaczego bez ostrzeżenia kazałeś nam oglądać jak staruszek wygrzebuje ropę z dna swoich broczących krwią ran? Czy musieliśmy oglądać szczegóły toalety mężczyzny by zrozumieć, że starość to zależność od innych i upodlenie? Czy nie podpisałbyś się pod stwierdzeniem, że czasem w dokumencie (nawet dokumencie) nie trzeba wszystkiego pokazać, by wszystko zrozumieć?
Film jest skonstruowany według najbardziej sztampowej zasady, która każe najpierw pokazać zdolności i talenty bohatera by następnie przywalić nam w twarz jego kalectwem; ślepotą, brakiem kończyn, czy inną niepełnosprawnością. Kiedyś na festiwalu obejrzałem dziesięć krótkich form dokumentalnych pod rząd i ciekawszym od ich treści był konkurs, który prowadziłem sam ze sobą po obejrzeniu pierwszych ujęć zgadując, jaką niepełnosprawnością „zaskoczy” mnie reżyser na końcu.
Technikalia; bardzo ładne, płynne zdjęcia, fajne kolory, świetnie panujesz Canonem (jedyna słaba fota – total mężczyzny w lesie niezdecydowany i wytrzęsiony)
I to co mnie najbardziej boli z racji zainteresowań… dobór muzyki; to jedno z najbardziej kulawych połączeń muzyki pod obraz jaki widziałem w życiu; na temat, który sugeruje lekkość, zwiewność i szczęście nakładasz obraz ciężkich, powolnych pociągnięć pędzla, które w tym kontekście tracą wyraz – nie czuje się ani szczęścia, które daje mężczyźnie malowanie, ani fizycznego trudu z jakim je okupuje. Nie wierze, by była to próba kontrastu, a jeśli tak to zupełnie nieczytelna (pomijam brak balansu, który każe nam wyławiać poszczególne słowa z zagłuszającej je muzyki)
Widać, że włożyłeś w film dużo pracy, pewnie dużo się też w trakcie nauczyłeś i to się na pewno zwróci – efekt wizualny jest na poziomie i z tego możesz być zadowolony.
Nie mogę jednak dobrze ocenić produkcji, która uskutecznia w widzach stereotyp i przekonanie, że dokument to nudny film o starych ludziach bez nogi albo ręki na TV Polonia.
Najgorsze jest jednak to, że nadałeś sztucznego i nieuzasadnionego patosu oraz pesymistyczną puentę historii, która w gruncie rzeczy niosła optymistyczne przesłanie – to manipulacja rzeczywistością, która przeczy idei dokumentu.

W każdym razie...

Mam nadzieję wkrótce zobaczyć na forum Twój kolejny film :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Przekraczając siebie
PostWysłany: 29 Sty 2011, 20:38 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
Do wersji roboczej zostały wprowadzone pewne znaczne poprawki i teraz film jest nieco inny. Obraz trwa 3 minuty dłużej.

http://www.youtube.com/watch?v=hCc9KtyB8hg

Film jest z angielskimi napisami.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group