Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 13:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Scenariusz do filmu dokumentalnego
PostWysłany: 04 Gru 2005, 16:50 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Zdaje się, że ten temat był już kiedys poruszany na forum...

Chodzi mi głównie o techniczne sprawy. Jak to powinno wyglądać? Jak to wszystko rozpisać? Miał ktoś kiedyś doczynienia z takim tekstem?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Gru 2005, 23:25 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Osobiście nie pracowałem przy "poważnej" produkcji dokumentalne i mogę powtózyć tylko to czego się dowiedziałem w szkołach.

Scenariusz, czy scenopis dokumentu wygląda w zasadzie tak samo jak fabuły: powstaje jak ma się za sobą pewien "wywiad środowiskowy" i na tej podstawie może z grubsza przewidzieć co powinno się znaleć. Słowem - piszemy sobie scenariusz taki jak my byśmy chcieli, żeby wyglądał. Zwłaszcza jeśli planujemy jakieś inscenizacje czy chcemy aby pewne osoby powiedziały nam coś co chcemy usłyszeć (albo wiemy jak odpowiedzą na jakieś pytania). W przypadku dokumentu jest to z samej istoty gatunku racze rodzaj drogowskazu niż konkretne wytyczne których trzeba się trzymać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Gru 2005, 01:44 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 07 Lis 2005, 23:58
Posty: 9
nie krytykuj innych za bledy ortograficzne skoro sam je popełanisz. nie powiedzialbym nic jak Twoja wszedobylska krytyka - santi tyle tresci w tym co piszesz a formy tyle co u swistaka, ktoyry siedzi i zawija ;)

Pieknie :) wielka produkcja dokumentalna :) ncmt.

Zrob edita i popraw orta - i jak chcesz poszukaj w moich postach moze jakies znajdziesz. No "Panie z przyszlościa" mam nadzije ze powiedzie Ci sie w sztuce filmowej - z takim podejscie napewno wszyscy beda chcieli z Toba pracowac.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Gru 2005, 09:59 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Ludzie... jakbym wiedział, że tą nagonką na Christiana wywołam taką burzę ortograficzno-stylistyczną to bym w ogóle się nie odzywał :?

Aion -> litości :? chyba trzeba umieć odróżnić literówkę od błędu typu "żeka" czy "mnustwo"... a tak między nami, to upatrzyłeś sobie, bo santi jest o wiele bardziej wiarygodny od Ciebie, że o doświadczeniu nie wspomnę.

Nie życzę sobie więcej żadnych wycieczek osobistych :evil: zobacze jeszcze jeden post o ortografii, albo z wzajemnymi wrzutami, to wywale bez ostrzeżenia :!:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group