Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Musical nr 2
PostWysłany: 12 Sty 2009, 20:02 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Po tym jak kolega z forum postanowił zabrać się za realizację mojego scenariusza musicalu, postanowiłem pobawić się w kolejny tego typu film. Na razie jest pomysł i jeden kawałek, zastanawiam się czy wg. was to w ogóle ma sens iść. Janek jest początkującym muzykiem. Chcąc bardzo wybić się na scenę grywa nawet w przysłowiowych psich budach, jednak ambitniejsze utwory jakie tworzy zupełnie nie spotykają się z dobrym przyjęciem. Ludzie nie słuchają tekstów, chcą się bawić, od tego są kluby. Janek ucieka więc myślami do lat 60, kiedy to w studenckich klubach grano poezję śpiewaną, ucieka też w czasy młodej polski, kiedy poeci tworzyli w knajpach całymi dniami pijąc piwo i wypalając przy tym tony tytoniu. Ale jednak tworząc coś ambitnego wielkiego. Marzenia jednak nie kupią nikomu chleba, dlatego zmuszony przez życie zaczyna pisać typowe piosenki knajpiane i szybko zyskuje na popularności stając się gwiazdą. Podpisuje nawet kontrakt na płytę, koncertuje po całym kraju. Stara się przemycać na koncerty powoli także swoje ambitniejsze utwory, przeplatajace je z tymi niezobowiązującymi. Niestety, skutkuje to utratą popularności, pieniędzy i pasji. Na koniec filmu Janek pracuje na wózku widłowym na lotnisku. Ot, taka opowieść o upadku kultury i rozumu na świecie... Mam nawet jedną piosenkę knajpianą - http://www.yousendit.com/download/WnBTQ ... QndLSkE9PQ


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Sty 2009, 17:53 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Ciekawy pomysł i na podobny też wpadł Tymon Tymański, który kręci właśnie musical o polskim show-businessie pt: „Polskie Gówno”. Sprawa kluczowa w tym filmie to jednak muzyka.
Jak widzisz swój scenariusz, bardziej komediowo czy na poważnie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Sty 2009, 19:03 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Mnie sam pomysł nie zachwyca. Najgorsze jest zakończenie, mało ważne w stosunku do ideałów bohatera. To zakończenie kojarzy mi się z filmem "rozmowa", który jest w filmach użytkowników. Jednak zależy w jaki pójdziesz klimat muzyki. Czy bohater będzie śpiewał pop a na koncerty zacznie wnosić poezje śpiewaną? Jakoś mi nie pasuje to przemycanie tych ambitnych tekstów bo raczej osoba z ideałami aż tak bardzo by się nie stoczyła, że całkowicie rezygnuje ze swojego stylu muzycznego przerzucając się na to co się sprzedaje. Do tego jeżeli zyskuje sławę to wszyscy fani by się od niego nie odwrócili bo cześć fanów bezkrytycznie przyjmuje nowe piosenki ulubionego wykonawcy. Taka polska mentalność :P. Chyba, że całkowicie zmieni adresatów. Z tnących się żyletkami nastolatek przeskok na osoby nazwijmy to poważne to wtedy rozumiem ale nie jest to przemycanie ukradkowe, a raczej to powinien być proces kiedy wszystko powoli traci. Osobiście nie przekonuje mnie ta historia bo takich zapomnianych artystów są setki. Brak w tym wszystkim świeżości i mocy. Możliwe, że zupełnie inaczej do tego podejdę po przeczytaniu scenariusza i przyznaje się bez bicia, że pierwszego musicalu też nie przeczytałem. Nadrobię jak znajdę chwile i tak z ciekawości zapytam, jeżeli nie jest to tajemnica, kto będzie realizował twój scenariusz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Sty 2009, 23:39 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Użytkownik MHP się za to zabrał.
A co do tego pomysłu, to nie chodzi tu o samego artystę, ale pewien stan ludzkości rzekłbym;)
Pomieszam komedię i z czymś poważnym


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sty 2009, 12:48 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
rozumiem ze chcesz przekazać pewne zjawisko staczania się ludzi i brak zainteresowania nazwijmy to kulturą wyższą. Jeden problem - twój bohater, przynajmniej z tego co tu napisałeś jest mało ciekawy. Jeżeli bohater, który ma być odzwierciedleniem tej kultury wyższej jest mało interesujący to nie dasz ludziom do myślenia. Stwierdzą, że to kolejna historia o kiepskim artyście a nie skupią się na przekazie.

Odbiegając od tematu, pomysły pomysłami, a scenariusz może być bardzo dobry dlatego teraz powstrzymuje się od oceny nie mówię czy jest dobry czy zły, czekam na tekst.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group