Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gdzie pokazać swój scenariusz?
PostWysłany: 07 Wrz 2008, 09:50 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 14 Sty 2008, 11:55
Posty: 5
Miejscowość: Kraków
Zastanawiam się czy jest tu w Polsce jakaś instytucja, która zajmuje się profesjonalną oceną scenariuszy? Warszawska Agencja Scenariuszowa jest zlikwidowana więc chyba nie ma już możliwości zaprezentować swych wypocin w naszym kraju. Czyżby naprawdę trzeba było tłumaczyć na angielski i wysyłać do kraju za oceanem? W tej sytuacji pytam się po co jest Polski Instytut Sztuki Filmowej?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Wrz 2008, 09:55 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Twoje pytanie trafia kulą w płot, bo m.in. od tego właśnie jest PISF. Istnieje tam też koło młodych, gdzie ew. można uderzać. WAS została zlikwidaowana, żeby nie powielać kompetencji różnych instytucji. Istnieje też od niedawna katalog scenarzystów polskich - możesz zawsze napisać do kilku ludzi i spytać o opinię, pewnie chętnie pomogą (ja też tam figuruję :P) - http://www.sfp.org.pl/pliki/0d/52/0d527 ... l_2008.pdf
Tworzy się też powoli Koło Scenarzystów Polskich przy PISFie tam wg. postulatów, które uzgodniliśmy na forum ma pojawić się "bank scenariuszy", gdzie będzie można wysyłać prace


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Paź 2008, 18:42 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 05 Paź 2008, 18:21
Posty: 1
Miejscowość: ze zDolnego Śląska
Witam,
jako że jest to mój pierwszy post pragnąłbym się ze wszystkimi przywitać.

Dołączam się do tego tematu, ponieważ chciałbym się zapytać Was o pewne kwestie - zbliżone z tytułowym postem.

Większość pisze scenariusze i potem je sama realizuje ew. wysyła na różne festiwale.
Abstrahując w tym momencie od tego że ktoś to traktuje jako hobby, chciałbym się zapytać czy dobry scenariusz ma szanse zostać nakręcony ( przez profesjonalną wytwórnię ), czy jest szansa żeby np. film nakręcony przez grupkę zapaleńców( na poziomie profesjonalnym - lub zbliżonym do niego) miał szansę zaistnieć i czy scenarzysta ma szanse na tym zarobić.

Wiem, że pewnie pojawią się głosy krytyki - ale kto z nas nie marzy o sławie i pieniądzach.

Weźmy np. na tapetę film z za oceanu "Blair Witch Project" - dobry pomysł, bardzo dobry marketing - sława i pieniądze.

Czy taki film miałby szansę zaistnieć i zarobić w naszym społeczeństwie??

Nie znalazłem na forum ( może źle szukałem) tematu typu - napisałeś scenariusz - co dalej?

Więc jak to jest na naszym podwórku - czy jest szansa nakręcenia filmu jakiegoś nieznanego autor( pod warunkiem że scenariusz jest dobry) - no ale jak wiadomo to że coś jest dobre nie znaczy że się wybije czy że się samo obroni.

Proszę mnie nie palić na stosie - szukam tylko odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Paź 2008, 18:51 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Ja jako osoba powiedzmy w podobnej sytuacji, powiem tak. Nikt nie broni rozsyłaać scenariusz do Wytworni Filmowych, nikt nie każe za lekkie nagabywanie amatorskich Grup Filmowych swoimi pomysłami. A czy zostanie to zrelizowane zadecyduje jakość i może nawet ważniejsze szczęście. Życie scenarzysty w polsce bez znajomości to ciągłe liczenie na fart. Najłatwiej jest teoretycznie wysyłać scenariusze na konkursy. Jest kilka rocznie takich, wystarczy przeszukiwać neta. Ogólnie świat jest pełen możliwości, Twoja rola to wymyślić dobry sposób na ich wykorzystanie ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group