Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 20 Kwi 2024, 00:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Meet the Stalerk
PostWysłany: 05 Maj 2008, 19:14 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 16 Kwi 2008, 07:49
Posty: 39
Miejscowość: Starogard Gdański
A więc, piszę scenariusz do mojego filmu, swoją drogą nigdy nie pisałem scenariusza, robie go tak jak mi najwygodniej(nie znam zasad)... znaczy, ja w ogóle nie myślę o scenopisarstwie, robię to tylko dlatego, że nikt za mnie tego nie zrobi, a że chcę zrobić film w te wakacje to koniecznie potrzebuję scenariusza. I tu jest problem bo nie wiem co zrobić... utknąłem w jednym momencie. A mianowicie teraz mam zrobić scenę kłótni gdzieś w lesie niedaleko pola i pod koniec tej sceny jeden z bohaterów (Pardon) opuszcza drużynę i idzie swoją drogą. I teraz pytanie, bo nie mam bladego pojęcia, o czym mogą się kłócić Mark z Pardonem dwaj zawodowi stalkerzy. Pomysł na film zaczerpnąłem z książki "Piknik na skraju drogi"

Proszę także o przeczytanie tego co do tej pory napisałem i powiedzenie co powinienem zmienić i jak w ogóle wypada moja praca.

(Jeśli coś jest niejasnego w mojej wypowiedzi piszcie, bo pisałem w pośpiechu)

Pozdrawiam
-nabi


Załączniki:
Scenariusz... Meet the Stalker.doc [136.5 KiB]
Ściągnięto 528 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2008, 20:24 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Rozumiem, możesz nie wyznawać żadnych zasad przy pisaniu. My jednak jesteśmy tu po to, żeby mimo wszystko zasad scenopisarstwa przestrzegać, a przynajmniej zwracać na nie uwagę. Masz akurat to szczęście, że Twój tekst ze scenariuszem ma niewiele wspólnego. Piszesz ładnie, całkiem składnie, obrazowo, ale w stylu literackim, powieściowym. W scenariuszu nie ma miejsca na taki język.

Cytuj:
I teraz pytanie, bo nie mam bladego pojęcia, o czym mogą się kłócić Mark z Pardonem dwaj zawodowi stalkerzy.

No wybacz, ale podchodzisz do sprawy od d... strony. My mamy wiedzieć o co mogą się kłócić Twoi bohaterowie? Ich stosunki powinny wynikać z fabuły, ze wcześniejszych wydarzeń, ze sprzecznych interesów. Nie możesz wstawić kłótni tylko dlatego, że akurat w tym danym momencie jej potrzebujesz. Jeśli jej w jakiś sposób nie umotywujesz - widz tego nie kupi.

I na koniec luźna refleksja... chcesz zrobić film w wakacje. Ok. Mniemam, że nie masz zbyt wielu realizacji na koncie, a więc jesteś początkującym filmowcem. W takim razie pytam się - dlaczego porywasz się z motyką na słońce? Ten film będzie Ci cholernie trudno zrealizować. Nie dość, że ma obszerny metraż, to jeszcze inscenizacja będzie wymagała nie lada zachodu. Zastanów się. Chcesz zrobić dobry film czy tylko amatorską popierdułkę? Proponuję zacząć od czegoś prostszego, krótszego. A sam zobaczysz, że wyjdzie Ci to na dobre.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2008, 20:30 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 16 Kwi 2008, 07:49
Posty: 39
Miejscowość: Starogard Gdański
Może faktycznie za wysokie progi... tylko, że ja już tak mam, mierzę wysoko ale co racja to racja... w gruncie rzeczy film mógłby być dobry ale w rękach amatora wyjdzie z tego kaszana... ale dziękuję za opinie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: re
PostWysłany: 20 Maj 2008, 13:37 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 20 Maj 2008, 13:20
Posty: 3
Miejscowość: Wrocław
Nie czytałem scenariusza - czy chodzi o takich stalkerów jak u Tarkowskiego? W każdym razie mogą się kłócić o różne rzeczy, np. o to czy rewolucję trzeba robić natychmiast, czy czekać na odpowiedni moment; albo czy chrystus był bogiem czy człowiekiem; albo po której godzinie nie wypada już dzwonić do ludzi (po 10:00?)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group