Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tożsamość yeti, szkic
PostWysłany: 11 Lis 2007, 17:03 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 11 Lis 2007, 16:59
Posty: 12
Miejscowość: Wałbrzych
Proszę o ocene i komentarze. Czy komuś sie wydaje ze to moze miec sens.
Wiem ze napiesane to jest glupio, ale moze znalazlby sie ktos kto pomoglby mi zrobic z tego interesujacy treatment. gg3426620


Załączniki:
Komentarz do pliku: Tozsamosc Yeti
Tożsamość Yeti.rar [1.66 KiB]
Ściągnięto 581 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2007, 18:50 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
W tym szaleństwie jest metoda. Nie jasna jest dla mnie tylko konwencja. Ostatecznie jaki film chcesz zrobić? Poważny dramat obyczajowy czy komedię absurdu? Moim zdaniem historia ma zadatki na to pierwsze.

Powrót do domu po długiej nie obecności zawsze jest tematem ciekawym i stwarza mnóstwo sytuacji dramaturgicznych. W Twoim przypadku zaginiony mąż staje się Yeti (dlaczego akurat Yeti? wyjaśnij mi dokładniej jak to ma funkcjonować? czy ten fakt ma być po prostu humorystycznym aspektem tej historii czy może symbolem?). Ojciec zmienia się, traci typowo ludzkie cechy, nie wie co to rodzina, miłość, bliscy. Ok, to jest jak najbardziej w porządku. Natomiast zachowanie i motywację jego rodziny spróbowałbym dopracować. Po pierwsze, jak długo trwała nieobecność ojca? Czy na tyle, żeby przegapić dojrzewanie córki? Czy na tyle, żeby żona zaczęła kręcić z jakimś innym facetem? Zobacz, że odpowiedź na to pytanie da Ci możliwość rozbudowania wątku. Po drugie, określ dokładnie jakim nasz yeti był ojcem. Coś o tym wspomniałeś, ale to zdecydowanie za mało. Bo to jak zachowywał się przed zaginięciem właściwie warunkuje nam całą historię. Czy zależy mu na powrocie do normalności? Czy będzie w stanie walczyć o rodzinę? I dlaczego ostatecznie ucieka? Nie rozważałeś może happy end'u?

Generalnie pomysł mi się podoba. Jest co prawda sporo filmów mówiących o powrocie do jakiejś społeczności, ale w żadnym nie spotkałem się z uczłowieczaniem yeti :wink: Musisz popracować nad postaciami, bo na razie wszystko jest papierowe i przewidywalne. A co do formalnych spraw, pracuj nad gramatyką języka, bo jest kiepsko.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2007, 22:40 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 11 Lis 2007, 16:59
Posty: 12
Miejscowość: Wałbrzych
Yeti bo z jednej strony przykuwa uwagę. Ale jest to też w pewnym sensie symbol- Yeti to dla mnie coś pomiędzy człowiekiem, a zwierzęciem-O Yetim mówi się często człowiek śniegu. Głowny bohater stracił te resztki ludzkich cech, ale chciałem pokazać, że już dużo wcześniej. Może nie był aż tak strasznym ojcem, jak ten w "Pręgach". Ten był po prostu obojętny, nie doceniał rodziny. Teraz kiedy nic nie pamieta, rodzina stara się uczynić go takim jakim chcieliby go widzieć...

Dzięki za Twój głos, liczę na więcej pomysłów i sugestii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lis 2007, 23:02 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Obojętność to za mało. Bohater, który jest w stosunku do innych obojętny jest nudny, nieciekawy i nieprzekonujący. Musisz dokładnie określić jego stosunek do rodziny bo inaczej ich wzajemna relacja będzie niepełna.

Cytuj:
Teraz kiedy nic nie pamieta, rodzina stara się uczynić go takim jakim chcieliby go widzieć...

Dobrze, to wiemy jak zachowuje się jego rodzina. A jaka jest jego reakcja na te ich starania? Bo to on będzie nas przecież najbardziej interesował.

I nadal proponuję, żebyś sam sobie odpowiedział na pytanie : na ile lat zaginął ojciec i w jakim momencie życia rodziny wraca? Bo to ma kolosalne znaczenie dla akcji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lis 2007, 19:55 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 11 Lis 2007, 16:59
Posty: 12
Miejscowość: Wałbrzych
Bardzo Proszę o Waszą pomoc. Chodzi o konkretne propozycje wydarzeń i ogólnie wszelkie pomysły jak mógłby wyglądac film na podstawie tego szkicu. Zależy mi, żeby był krótki- maksymalnie 10 minut.
Pisząc ten szkic myślałem o pokazaniu człowieka, zagubionego w świecie do którego nie pasuje, nie porafi odgrywć narzuconych przez społeczeństwo ról. Jest on jakby niewolnikiem swojego człowieczeństwa, życie wśród ludzi tworzy ramy, w których musimy się mieścić. Stajemy się tacy jacy chcą nas widziec inni.
W moim bohaterze walczą dwa pierwiastki- ludzki(który związany jest z wrodzoną miłością) i zwierzęcy- dążenie do wolności, świata bez ograniczeń.
Film mial dawac szanse na refleksje na temat natury człowieka, czy jest on z natury dobry, czy może dobro jest tylko wymysłem ludzi.
Proszę o sugestie jak mógłbym t pokazać. Może ktoś chciałby spróbować napisać taki 10minuowy scenariusz. Jest duża szansa na realizacje tego projektu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group