Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak zapisać?
PostWysłany: 08 Paź 2007, 16:29 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Mam problem bo nie wiem jak zapisać jedną rzecz. Jest scena przesłuchania lub wywiadu. Przez tą scenę przewija się bardzo dużo osób. Ma to wyglądać następująco: Widać tylko twarz osoby. Pada jedno słowo z jej ust. Następna twarz. Kolejne słowo itd. Po każdej osobie tępo wzrasta i to bardzo szybko. Do tego stopnia że słowa zlewają się i stają się niezrozumiałe a twarze rozmywają. Po chwili następuje zatrzymanie się na konkretnym człowieku i akcja toczy się dalej... Mam to zapisać jako opis czy jako przebitka?? Jeżeli jako opis to jak zapisać padające słowa?Nie chce jako dialog gdyż zajmie to za dużo miejsca a jeżeli jako przebitka to w jaki sposób?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Paź 2007, 18:19 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Dość ciekawy problem muszę przyznać i nie ma na to raczej jednego, właściwego przepisu.

Fakt, można to zrobić przebitkami, ale rzeczywiście zajęłoby to sporo miejsca. Powiedz jeszcze, czy te osoby mają jakieś znaczenie dla fabuły, czy są to po prostu twarze anonimowych osób? W pierwszym przypadku myślę, że przebitki będą mimo wszystko konieczne, ale w drugim możesz zastosować inny zabieg, np.:
Cytuj:
Odpowiedzi na pytanie udziela / Wypowiada się duża liczba różnych osób. Ich wypowiedzi następują po sobie w coraz szybszym tempie, zlewając się w jeden niezrozumiały ciąg.

[center]ODPOWIADAJĄCY
Słowo.... słowo..... słowo.... słowo..... słowo..... etc.[/center]

Wreszcie do głosu dochodzi KONKRETNA OSOBA.

[center]KONKRETNA OSOBA
Wypowiedź.[/center]


To, w jakim tempie będą się pojawiać poszczególne wypowiedzi, rozmycie obrazu, zlewanie się dźwięku, itp. to nie jest już kwestia dla scenarzysty. Tym zajmie się reżyser, operator i montażysta, sporządzając scenopis


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Paź 2007, 18:40 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
osoby mają tworzyć tylko tło dla fabuły nie są ważne. Jedna osoba, która będzie się wypowiadać jako pierwsza będzie postacią epizodyczną. Rozwiązałem to tak

PYTAJĄCY

Bla bla bla.

POSTAĆ EPIZODYCZNA

Bla bla, bla bla bla.

Twarze zaczynają się zmieniać. Razem z nimi zmieniają się (słowa):bla,bla bla,
bla bla, bla, bl ,b (są ustawione od najdłuższego aby nadać tępo)
Wszystko zaczyna przyśpieszać, tak że wyrazy zlewają się w niezrozumiały ciąg
a twarze biegną, że nie sposób ich zapamiętać.

PYTAJĄCY

Bla?

KONKRETNA OSOBA

Bla, bla bla bla. Bla...





Rozwiązanie opisowe. W realizacji wyszło by według mnie tak: Twarze zaczynają się zmieniać, padają krótkie stwierdzenia, co raz krótsze. Twarze zmieniają się na tyle szybko, że nie zauważamy ich szczegółów, słowa stają się nie wyraźne. I nagle zatrzymanie spokojny statyczny obraz i rozmowa która później przechodzi w retrospekcje. W sumie cały pomysł na scenariusz to retrospekcja. Może być?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Paź 2007, 19:56 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Myślę, że tu każde rozwiązanie byłoby dobre, o ile spełni swoje zadanie i Twoje oczekiwania. To co napisałeś również może być, tylko że wyrażenie:
Cytuj:
Twarze zaczynają się zmieniać. Razem z nimi zmieniają się (słowa):bla,bla bla,
bla bla, bla, bl ,b (są ustawione od najdłuższego aby nadać tępo)

nie jest dla mnie zrozumiałe (btw, pisze się "tempo"). Po Twoim wyjaśnieniu oczywiście wiem o co Ci chodziło, ale myślę, ze osoba, która pierwszy raz miałaby styczność z tym tekstem mogłaby się pogubić.

Może dodaj, że chodzi o "twarze rozmówców"?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group