Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nowy scenariusz "Tydzień"
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 13:12 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Jakiś czas temu zacząłem pisać nowy scenariusz na film długometrażowy, teoretycznie z myślą o konkursie scenariuszowym. Pisze już 2 miesiące, ale bardzo nieregularnie (brak weny, czytaj bodźca do pracy). Scenariusz jest narazie w połowie napisany (planowo około 90 stron). Ma 40 stron.
Jako że chcę wiedzieć czy jest sens to ciągnąć, chętnię przyjmę wszystkie ciosy krytyki.


Załączniki:
Tydzień.doc [140 KiB]
Ściągnięto 584 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 14:34 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Nic dziwnego ,że nie masz weny.Pomysł jest raczej słaby.
Doczytałem do połowy i nie znalażłem niczego czym mógłbym się zarazić.
Już "Pomysł na dramat z elementem romansu " jest ciekawszy.
Dialogi cieniutkie.
Masz ciekawe pomysły chłopie zupełnie nie wiem dlaczego ruszyłeś z czymś tak mało oryginalnym.
Moja opcja: do kosza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 15:08 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Przychylam się do tej opinii. Dialogi naprawdę cienkie (i proszę, nie wal tak na oślep przecinkami, bo się ciężko czyta :P) a i pomysł mało oryginalny. Zastanawia mnie też, czy nie mógł byś pomyśleć nad zmianą formatu pisanych tekstów. Nie wiem jak innym, ale mi osobiście przeszkadza


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 16:13 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
No czyli po dwóch opiniach sprawdza się to czego się obawiałem. Dialogi są słabe, też to czuję. To podcina fabułę.
Bo po 20 stronach nie zauważycie całościowej fabuły, która wygląda następująco. Sama fabuła wg mnie może być interesująca.
Miało to być pokazanie policjanta (Szwimer), który w wyniku frustracji pracą, zaczyna robić błędy w pracy, w życiu osobistym zaczynają się problemy z drugą połową. Zaczyna pić. W międzyczasie w mieście dochodzi do serii morderstw, większość ofiar to osoby które miały styczność ze Szwimerem. Ten w wyniku nocnych popijawek i dziur w pamięci, sam zaczyna wierzyć że jest mordercą. Ambitnym planem było zawieranie motywów, odnoszących się do 7 dni stworzenia świata. Pokazywało by to coś odwrotnego, czyli upadek człowieka. 8)

Ale chyba się to nie udało i szybko nieuda. 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 19:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Cytuj:
Miało to być pokazanie policjanta (Szwimer), który w wyniku frustracji pracą, zaczyna robić błędy w pracy

Myślę ,że użyłeś jednego z błędnych stereotypów ,których nigdy w kinie nie mogłem zakumać.Dopóki gliniarz sam nie wypali z pukawki do niewinnych osób nie można zbytnio mówić o jakimś błedzie w pracy. Świry,terroryści i cała ta zgraja uzbrojeni są po prostu nieprzedwidywalni czasem się uda czasem nie.Amerykańce sami do siebie strzelają w wyniku błędów (awarii) sprzętu - a jak się tłumaczą.
Jeśli dobrze uchwyciłem to co niby chcesz spłodzić polecam :

link
Bo "Siódemkę " napewno znasz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Wrz 2007, 12:34 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
quagmire napisał(a):
Jeśli dobrze uchwyciłem to co niby chcesz spłodzić polecam :

link
Bo "Siódemkę " napewno znasz.


Właśnie coś takiego. Zresztą pisząc ten scenariusz usłyszałem o filmie "Zły porucznik" Główną rolę gra Harvey Kaitel. Muszę ten film obejrzeć. Narazie scenariusz wstrzymuje. Będzie materiałem na kiedyś indziej. Na Oskara jeszcze mam czas ;)
Chyba wezmę się za "Pomysł na dramat z elementem romansu ". 8) Choć znalazłem film o dość podobnym początku...Mój ma być czymś bardziej optymistycznym ale sytuacja wyjściowa bardzo podobna :mrgreen:
http://www.filmweb.pl/Obejrzyj+film+u%C ... s,id=37445


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group