Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomysł na dramat z elementem romansu
PostWysłany: 14 Cze 2007, 00:07 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Tytuł tematu, wymysliłem na siłę bo nie wiem do czego zaliczyć film o którym myślę ;) A jak napiszę temat "Pomysł na film" to mnie ktos opierdzioli.

Otóż, w trakcie ciągłych przemyśleń nad sposobem realizacji i prób znalezienia kogokolwiek w moim otoczeniu, do nagrania "Lewego interesu", zacząłem mysleć nad nowym scenariuszem. Czymś lekkim, ale też z mądrym przesłaniem. Miało też byc proste w realizacji. Wtedy pomyslałem o filmie "Przed wschodem słońca" i jego dalszej części "Przed zachodem słońca". Obydwa filmy wiadomo mają tylko dwóch bohaterów, którzy wymieniają swoje poglądy. Idealny film na ubogie mozliwości obsadowe ;).
Mój pomysł, który jest tylko zarysem ogólnym wygląda tak:

Chłopak udaje się na dyskotekę z przyjaciółmi, nie jest zachwycony, ta forma zabawy jego niebawi. W klubie wszyscy się bawią, tylko On siedzi przy barze i popija piwo. Rozgląda się wokół i zadaje sobie pytanie "Czy tylko ja się tu tak kiepsko czuje?", po chwili obserwacji stwierdza iż tak. Mówi sobie że pora wiać i wychodzi z klubu, po drodze mija ładną dziewczynę, ale stwierdza że chyba niewarto o niej mysleć, w takim klubie wartościowych dziewczyn za bardzo niema. Idzi do monopolowego kupuje flaszkę wódki i idzie w nieokreślonym kierunku. Po chwili siedzi już na balustradzie mostu, popijając z butelki. Myśli jak ten świat go wkurza i ciągle rzuca kłody pod nogi. Popija łyk i staje na balustradzie, wygłasza monolog w myślach i chce już skoczyć, wtedy ktoś odzywa się za jego plecami. Jest to tajemnicza dziewczyna z klubu, pyta sie ona czy napewno wie co robi. Chłopak mówi że tak, jego życie niema sensu i trzeba to przerwać. dziewczyna proponuje rozmowę, w której chce mu udowodnic że jego życie ma sens. Więc idąc przez śpiące maisto.

To taki początek. Dalej byłaby rozmowa na różne tematy (tu zaraz mi grzes zada pytanie jakie, po co i na co. Odpowiem że narazie nie wiem ;) ). Cała ta rozmowa ma doprowadzić do tego że chłopak zrozumie iż to nie on zgubił się w życiu, ale poprostu za bardzo sie zamknął w sobie, a dziewczyna zacznie patrzeć na trudniejsze aspekty zycia.

Nawet wpadł mi pomysł na zakończenie.
Wschodzi słońce. Chłopak z dziewczyną mają już się rozstać.
CHŁOPAK:
To spotkamy się jeszcze?
DZIEWCZYNA:
Pytanie chyba brzmi, czy ja spotkam Ciebie?
Przecież masz skoczyć z mostu.
CHŁOPAK:
Ja miałbym skoczyć?
Niemożliwe, przecież ja mam lęk wysokości...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Cze 2007, 00:43 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Cytuj:
Miało też byc proste w realizacji.

Nie jest. Kręcenie w nocy w plenerze, gdzie nie ma prądu wcale nie jest proste. A stanie na balustradzie to już zahacza o kaskaderstwo. Chyba, że zastosujesz jakieś triki, ale to też nie będzie proste w realizacji.

Cytuj:
Obydwa filmy wiadomo mają tylko dwóch bohaterów, którzy wymieniają swoje poglądy. Idealny film na ubogie mozliwości obsadowe

A bawiących się ludzi na dyskotece zrobisz w 3D, czy w stop-motion?

Cytuj:
Dalej byłaby rozmowa na różne tematy

Jakie, po co i na co?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Cze 2007, 00:55 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
grzes napisał(a):
Miało też byc proste w realizacji.

Nie jest. Kręcenie w nocy w plenerze, gdzie nie ma prądu wcale nie jest proste. A stanie na balustradzie to już zahacza o kaskaderstwo. Chyba, że zastosujesz jakieś triki, ale to też nie będzie proste w realizacji.


Ja sie tam balustrad nieboje ;) A co do zdjęć, to tu trzeba by znaleźć dobrze oświetlone miejsca, wkońcu są latarnie.
grzes napisał(a):
Obydwa filmy wiadomo mają tylko dwóch bohaterów, którzy wymieniają swoje poglądy. Idealny film na ubogie mozliwości obsadowe

A bawiących się ludzi na dyskotece zrobisz w 3D, czy w stop-motion?


Ale się czepiłeś teraz...
grzes napisał(a):
Dalej byłaby rozmowa na różne tematy

Jakie, po co i na co?


Czułem, że tak będzie...Odpowiem ci za tydzień. OK? 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Cze 2007, 01:05 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2005, 20:45
Posty: 25
Miejscowość: Lipno
Uwielbiam kino "gadane" takie jak dwa filmy, ktore tu wymieniasz. To, co podałeś właściwie nie wymaga głębszego zastanowienia, gdyż to sama sytuacja wyjściowa i niewiele da się tu powiedzieć. A pytanie Grzesa: jakie, po co i na co jest fundamentalne, gdyż właśnie na tym ma być oparty film. I to sprawi, że jednak będzie trudny w realizacji. Po pierwsze: dialogi nie mogą być banalne, sztampowe i zbyt wydumane - to tylko para nastolatków. Po drugie: muszą być raczej uniwersalne, gdyż wszystko ma sie tyczyć sensu życia, więc wydźwięk musiałby być właśnie uniwersalny. Po trzecie: nakręcic amatorski film w którym dwoje aktorów gada to niesamowicie trudne wyzwanie i dlatego też uważam, że pomysł jest trudny do realizacji. Niemniej jednak - nie załamuj się, napisz z 20 wersji, przemyśl to i zarzuć coś więcej. Dodam, że rzadko udzielam się tutaj, ale Twój pomysł zaitrygował mnie na tyle, żeby sie wypowiedzieć.
Powodzenia i nie zmarnuj tego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Cze 2007, 01:17 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Isket napisał(a):
A pytanie Grzesa: jakie, po co i na co jest fundamentalne, gdyż właśnie na tym ma być oparty film.


Ja to doskonale rozumiem, ale to co napisałem to są tylko ramy filmu. Dodam ten krótki pomysł wpadł mi do głowy z 3 dni temu.

Co do prostoty realizacji, rozumiem i to że tu potrzeba naprawdę dobrych aktorów. Dobrego sprzętu ale jak uda sie napisać dobry scenariusz to i resztę myśle się da sie zrobić. 8)

PS. Jeżeli zaintrygował pomysł to znaczy że jest dobry.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Cze 2007, 01:32 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
Dobry, ale jak dialogi będą kiepskie to kaplica.

Po przeczytaniu jednak przeze mnie "Lewego interesu" Sonny'ego Crocketta widzę dużą nadzieję. Polecam!

PS Acha! Grześ ma rację :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Wrz 2007, 08:24 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 14 Wrz 2007, 06:23
Posty: 1
Miejscowość: woj. Lubelskie
Pomysł jest dobry tylko co dalej?? Tylko co dalej?? Musisz zadbać o oto by sceny jakie później dodasz miały to przesłanie jakie chcesz stworzyć by nie tylko bohater spojrzał inaczej na życie. Stworzyć klimat szalonych jak i poważnych scen.
Pomysł jest dobry tylko go nie zepsuj dalej.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group