Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomysł film od Sf. SZPLOK
PostWysłany: 22 Maj 2007, 16:21 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
Siedząc i nudząc się w szkole, usłyszałem na religii temat " Dobro i zło w ludziach dnia powszedniego" . Naszła mnie wtedy wena, że ręka mi sama pisała. Dopiero jak lekcja się skończyła to zobaczyłem co napisałem.

Tytuł filmu jest długi i banalny " O dwóch takich co poszli szukać tego złego " . Fabuła tegoż filmu, opiera się na rozmowie dwóch facetów, którzy popijając coś z puszki wpadają na pomysł, że chcieliby zostać bohaterami. Tylko jak tu zostać bohaterem, jak nie ma żadnego typowego Mega-wroga. No i zaczynają poszukiwania "tego złego". Film w głównej mierze, opiera się na dialogach, których motto brzmi : "wszystko jest złe" . Przykład : Adam Małysz dla polaków, jest bohaterem sportowym jakich mało, znany w całej Polsce, jako ten dobry. A zastanowiłby się jeden z drugim jak się muszą czuć Austriacy i Norwegowie, kiedy po raz enty słyszą że Polak znowu wygrał dając w du.... NOS ich rodakom. Przecież Małysz jest dla nich złem wcielonym ! ( Oczywiście wszystko brać z przymrużeniem oka ;] ). Oczywiście od Małysza się zacznie, poprzez Sklepikarzy, Niemców, a na kierowcach wózka widłowego kończąc :)

Co myślicie o tym ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Maj 2007, 16:42 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Jeśli chodzi o nasze polskie realia :
Złego nie trzeba szukać.Mamy ich od groma
(zaleznie od opcji politycznej):
-postkomuniści,komuniści,(kaczory,Giertych,Rydzyk - czyli tzw zle pojęte dobro)
- skorumpowani lekarze,gliniarze,politycy(ogółem)
- geje i lesbijki (dla rasistów)
- rasiści (dla gejów i lesbijek)
.....
Wiadomo.Wymieniać można by dużo.Masz dwóch kolesi tak bardzo pojechanych ,że nie widzą żadnego innego namacalnego zła ? Rozumiem ,że chodziło ci o zle pojęte dobro ?
Że będą prać nie tego co trzeba ?W "Trochę o Pawełku" zrobiłem patent taki,że koleś
zamienia się z uciskanego w bohatera ,a potem całkiem nieświadomie sam zaczyna uciskac.
Ale tobie zdaje się chodzi o coś innego.Jak masz możliwość to dorwij "Misję"Adriana Madeja.
Świetny ,tani komiks.Inspiracja pod ten temat jak znalazł.Wystarczy przenieść w nasze realia i zrobić po swojemu.
link do "Misji"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Maj 2007, 17:27 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
Wiem o co ci chodzi, tylko tyle :

- Przykłady jakie podałeś, są za "normalne". Każdy wie że komuniści i nasza polityka są do bani, tak samo lekarze policjanci i cała reszta. Są to tak obcykane motywy że dłuższe ich wykorzystywanie jest bez sensu. Misji raczej nie dorwę, ale jak będę miał chwile czasu to poszukam jakiś zajawek o co w tym biega. Ale powiedz mi quagmire czy widziałeś kiedyś żeby główne postaci wymieniały jako swojego wroga faceta który co dzień jeździ wózkiem widłowym :)

- Po drugie, jestem świadom że nie pobije większości filmów jakie tu są realizacją, dlatego muszę zaczerpnąć po być może absurdalny, ale łatwiejszy w zrobieniu, w sensie montażowym pomysł, bo jeżeli chodzi o scenariusz to łatwiej dać kilka scen bijatyk niż wymyślić jakieś błyskotliwe teksty, co nie tylko pokazują Pół profesjonaliści, ale także i wiele Kinowych pozycji woli dać więcej walki i efektów niż fabuły.

- Po trzecie, Ci dwaj kolesie są typowymi zjadaczami chleba, niekoniecznie w polsce. Oni chcą zostać bohaterami, ale nie "bohaterami", a typowymi bohaterami jakie pokazuje nam większość Komiksów typu superman, lub Batman, a jak każdy wie każdy Bohater ma Arcy Wroga

- Po czwarte, to ma być w mniejszym lub większym stopniu komedia ( bo to ostatnimi czasy najlepiej nam wychodzi ) z akcentami które mają dawać do myślenia, nigdy nie na odwrót, bo bym "strzelił sobie w łeb", i ledwo dałoby się to oglądać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Maj 2007, 17:37 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
No dobra chyba mniej więcej czaję o co chodzi.Trzymając się wózka widłowego np:
Dwóch kolesi dochodzi do wniosku ,że wózek jeżdżący po placu z na maxa ustawionym masztem (czyli inaczej max podniesionym do góry widełkami) może byc niebezpieczny
dla ptaszków ,które moga nawet zginąć.Stąd wniosek żeby ratując ptaszki wpierdzielić
wózkowemu albo rozpieprzyć wózek w ramach walki z wszystkimi wózkami widłowymi.
Ewentualnie zemsta maksymalna - spuszczą mu powietrze z lewego tylniego koła.
Śmieszne stroje superbohaterów też wchodzą w grę ?
Możesz zacząć od dwóch kolekcjonerów komiksów o superbohaterach.
Tak się jarają tym ,że sami podejmuja decyzję o byciu superbohaterami.Zanim jednak zaczną powinni się ostro kłócić kto będzie "Batmanem " , a kto "Robinem".
Potem robia mniej lub bardziej idiotyczne rzeczy .
W finale ich idiotyzmy mogły poprawic w jakiś sposób sytuację lub znacznie pogorszyć.
Może zacznij od drabinki.Jaki ma byc poiczątek,środek i koniec po zdaniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Maj 2007, 19:30 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
Chyba nie do końca mnie rozumiesz. Tycząc się już tego wózka widłowego, to akcja wygląda tak że oni wychodzą ze sklepu i pata zdanie "j***** wózki widłowe" i nagle zaczynają rozmyślać czy Facet który prowadzi ten wózek widłowy jest zły. Coś na styl Clerks-Sprzedawcy zero akcji, za to teksty popychają film do przodu. Napisałem 10 klas społecznych czyli film będzie miał 10 epizodów :) O ich superbohaterstwie chodzi o to że oni chcą być bohaterami, ale już na przykład na początku filmu zastanwiają się CO ROBI TAKI BOHATER, albo kto takim BOHATEREM zostaje. Inny przykład który napisałem to gracze w kafejkach i w domach. W informacjach dowiesz się że gry niszczą psychikę , a gracze dokonują się niesamowitych mordów, ale z telewizji na przykład nie dowiesz się że Adaś B. lat 13 który grał w GTA, był leczony w psychiatryku 3 lata na przewlekłą chorobe psychiczną :) Oryginalne, ale w gruncie rzeczy nie głupie...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group