Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 14:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: co wkurza nieśmiertelnego
PostWysłany: 16 Kwi 2007, 20:20 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2005, 12:04
Posty: 141
Miejscowość: Wrocław
Hej
Tak mi kiedyś do głowy przyszło żeby napisać sceanriusz o człowieku, który jest nieśmiertelny i trochę go już denerwuje że świat nie ma dla niego nic do zaoferwania, strasznie sie nudzi bo ciągle przeżywa to samo. Taki pesymista ;-).
Możaby zrobić z tego jakiś paradokument.
Co komuś oprócz mnie widzi się ten pomysł. Choć w sumie to chyba każdy pomysł na film jest zly/dobry zależy pewnie od końcowego efektu jakim jest scenariusz ale chyba pomysł oryginalny ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Kwi 2007, 00:03 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
W zasadzie to na tym się opiera "Nieśmiertelny" ("Highlander") z Christopherem Lambertem. Nagrodą za przeżycie walk z innymi nieśmiertelnymi było stanie się śmiertelnym, z tego co pamiętam.

Natomiast zrobienie z tego paradokumentu jest odmiennym podejściem, może coś fajnego z tego wyjść. W tym ujęciu nawet nie trzeba kombinować z rozwiązaniem problemu przez głównego bohatera: możemy go na końcu filmu zostawić nieśmiertelnego, takiego jakiego go zastaliśmy.

Moim zdaniem taki nieśmiertelny powinien w tym filmie nie tylko chlać, palić, brać narkotyki i zaliczać wszystkie laski jakie mu się uda (bo marskość wątroby, rak płuc ani choroby weneryczne go nie dotyczą, przedawkować też nie może). Powinien również doznawać wielu śmiertelnych wypadków i wychodzić z nich cało. Ponadto, jeżeli nie jest pacyfistą, to jego wymarzonym zawodem byłby zawód bohatera wojennego, który się kulom nie kłania bo nie musi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Kwi 2007, 00:39 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
To jeszcze zależy czy będzie nieśmiertelnym oficjalnie czy nie. Jeśli rozgłosi to wcześniej czy pózniej zainteresuje się nim nasze kochane państwo.Nie licząc bandy naukowców ,którzy chętnie by potestowali jego nieśmiertelność (trochę to obcykane)
napewno wprowadzono by jakieś poprawki do obowiązujących ustaw.Po 35 latach pracy
nie będą mu dawać emerytury w nieskończoność.W imię niepisanej zasady:"Idealny emeryt
umiera dzień przed pójściem na emeryturę".Jakby mu dowalili ,żeby płacił składki przez chociażby 500 lat może byc wkurzony ,że potraktowano go niesprawiedliwie.
Jeśli będzie się natomiast krył może też go męczyć takie ukrywanie czy fingowanie własnej śmierci co jakiś czas.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Kwi 2007, 00:43 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Jak gość jest nieśmiertelny, to może mieć w dupie chudą państwową emeryturkę i sobie godnie zarabiać jako na przykład kaskader lub oblatywacz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Kwi 2007, 16:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Nic nie jest gwarantem dobrych zarobków czy godnego życia.Nieśmiertelność,pieniądze
,teleportacja ,ręce ,które leczą...myślę ,że życie jest trochę bardziej skomplikowane.
Jezus dał się ukrzyżować, La Motta zmaltretować na ringu...
Nieśmiertelnymoże odbierać emeryturę np z czystej przekory.Będąc nieśmiertelnym będzie robił co mu się żywnie spodoba.Może zechce sprawdzić czy za emeryturę idzie wyżyć...
W sumie niewiem czy multimiliarderzy odbierają emeryturę.....może przeznaczają ją na cele charytatywne ?
Superbohaterzy też mają problemy.O czym już prawił m.in:Alan Moore...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 01:39 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 20 Kwi 2007, 20:48
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa
grzes napisał(a):
Moim zdaniem taki nieśmiertelny powinien w tym filmie nie tylko chlać, palić, brać narkotyki i zaliczać wszystkie laski jakie mu się uda (bo marskość wątroby, rak płuc ani choroby weneryczne go nie dotyczą, przedawkować też nie może). Powinien również doznawać wielu śmiertelnych wypadków i wychodzić z nich cało. Ponadto, jeżeli nie jest pacyfistą, to jego wymarzonym zawodem byłby zawód bohatera wojennego, który się kulom nie kłania bo nie musi.


Bardzo mi się kojarzy z Dniem Świstaka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Kwi 2007, 02:45 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie wiem, nie oglądałem. Jakakolwiek zbieżność może być i jest zupełnie przypadkowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Kwi 2007, 19:23 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 31 Gru 2006, 14:52
Posty: 13
Miejscowość: Wałbrzych
Od razu mi sie przypomniał niesmiertelny z Planescape: Torment - po każdej śmierci traci pamięć o swoim poprzednim życiu. Jego ciało pokrywają dziesiątki blizn po walkach i wypadkach. Kiedy dowiaduje się o swoim fatum, postanawia poznać swoją przeszłość, prawdziwe pochodzenie i rusza własnym tropem. Celem jest uwolnienie się z błędnego koła i prawdziwa śmierć.
Jak dla mnie całkiem dobra to fabułka ale raczej z Twoją koncepcją nie ma wiele wspólnego. Jednak zawsze mozna się zainspirowac i dokonac jakichś zmian...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group