Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Brak tytulu;]
PostWysłany: 13 Mar 2007, 22:39 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Sty 2007, 18:40
Posty: 36
Miejscowość: Rosja
Witam mam pewien pomysl na film który chce zrealizować z przyjaciółmi;]
Film ma pokazać realia wielu polskich rodzin

Będzie to historia o chłopcu(wiek 10-12lat) który to mieszka wraz z swoim ojcem Alkoholikiem taka typowa patologia mieszkają w domu(mieszkaniu) które jest ruina
chłopak niema nic ale kocha muzykę ponad wszystko i oszczędza cale wakacje na nową Gitarę pracując na polu przy wykopkach i zbierając złom. Gdy chłopak kupuje wymarzoną gitarę postanawia pochwalić sie przyjacielem zostawiając swój sprzęt w domu. po powrocie do domu (po około 6h) zastaje ojca całkowicie pijanego i brak gitary ojciec jest dumny ze sprzedał gitarę i próbuje sie tłumaczyć ze to na Zycie(ale jego chyba alkohol) potem jest pokazane Zycie chłopaka pare lat puzniej (16-18lat) chłopak zaczyna wkręcać sie w zle towarzystwo bo uznaje ze to łatwy zarobek wykradanie torebek staruszką lecz nowi przyjaciele stawiaja go przed próbą musi zrobić napad na sklep (niby pewniak bez alarmu itp) wiec chłopak nakłada kominiarkę i bieżę pistolet gdy właściciel sklepu zorientował sie oco chodzi wyciągał bron spod lady i strzelił w chłopaka jako 1 (nowi przyjaciele uciekli i więcej ich nie zobaczymy) Chłopak ląduje w szpitalu jest w śpiączce . Ojciec dochodzi do siebie po 2 dniach i idzie do szpitala (zaczyna sie tłumaczyć chłopakowi ze po śmierci matki nie umiał se radzić i ze sie zmieni jak on wyzdrowieje ) Ojciec zaczyna sie zmieniać znalazł prace (chłopak nadal w śpiączce) i przychodzi po pracy do syna. Syn pewnego dnia wypowiada 2 słowa "moja Gitara" ojciec tego samego dnia jedzie kupic dla syna Gitare gdy wraca do szpitala i kładzie gitarę przy łóżku syna chłopak sie budzi (tętno maleje ale chłopak przytomny) i mówi " tato bądz porządnym człowiek" i umiera potem widzimy scenę jak ojciec pracuje na dobrym stanowisku w firmie film kończy sie sceną gdzie ojciec na swoim biurku patrzy na fotografie syna (zaczyna płakać łzawić;) i mówi 3x "to moja wina"



Prosze powiedziec mi co sądzicie o tym wstepnym zarysie;]]
Jaki mozna by nadac tytuł?
I czy to wogule ma waszym zdaniem jakies przeslanie?


Ostatnio edytowany przez Rasputin, 15 Mar 2007, 18:33, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Mar 2007, 22:45 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Ja widzę dziury w tej fabule.

1. Przecież gdyby szedł pochwalić się gitarą, to nie zostawiałby jej w domu tylko wziął ze sobą. Poza tym chwalić się przez bite 6 h?

2. Po czym ojciec dochodzi do siebie po tych 2 dniach?

A tak ogólnie to jest to tak sztampowe i tak mało oryginalne, że nie wiem, czy Ty to traktujesz serio, czy jaja sobie chcesz zrobić z filmów o alkoholikach i złomiarzach.

Tytuł może być po prostu "Gitara".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Mar 2007, 22:57 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Sty 2007, 18:40
Posty: 36
Miejscowość: Rosja
traktuje to serio;] "jaj" niemam zamiaru se robic;] a poto tutaj to opisalem;] byscie mi pomogli wlasnie z takimi dziurami;] o kotrych sam zapomnialem

to bedzie dopiero 1 film na dobrym sprzecie;](wczesniej mialem jedynie 10 letnia kamera VHS) a teraz 2x dobra kamera MiniDV oraz budzet;]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Mar 2007, 23:12 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Użyłeś magicznego słowa - gitara ?
Więc tak. Koles zbiera na gitarę .Luz. Instrumenty muzyczne w porównaniu do zarobków
drogie są jak cholera. Pasi . Tylko ,że gdy ktoś sobie kupi ulubiona gitarkę nigdzie się nie wybiera. Ma w nosie kolegów i cały świat .Najlepiej by się zamknął w pokoju i żarcie jadł z puszek . Następna sprawa - goście ,którzy chcą tworzyć na gitarce mogą coś zapierdzielić
ale napewno nie wezmą do ręki broni . To odnośnie realiów.
W tekście najlepiej żeby gościu próbując uzbierać na instrument od razu wpakował się w jakieś szemrane interesy . Kupno gitary było by jego celem .
Tak mysle ,że cały tekst trzeba by było jeszcze raz przemyśleć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2007, 20:37 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
quagmire napisał(a):
Następna sprawa - goście ,którzy chcą tworzyć na gitarce mogą coś zapierdzielić.


Jesteś w stanie użyć mniej wieloznacznego słowa?



Rasputin: jak chcecie pokazać upływ czasu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2007, 20:50 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Słowo "zapierdzielić", jakkolwiek nieeleganckie, w tym kontekście akurat jest jednoznaczne, a jego znaczenie wynika z nieżywotności dopełnienia.

zapierdzielić coś = ukraść coś
zapierdzielić kogoś = zabić kogoś

podobnie jak:

podpierdzielić coś = ukraść coś
podpierdzielić kogoś = donieść na kogoś


Ostatnio edytowany przez grzes, 14 Mar 2007, 21:05, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2007, 21:01 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Powiem szczerze że przeczytawszy post pierwsze co przyszło mi do głowy to znajomy, który zawalił semestr bo ćwiczył na gitarze po 14h dziennie.
Sam gram na gitarze i jakoś nie kradne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2007, 21:08 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Cytuj:
Sam gram na gitarze i jakoś nie kradne.


Nikt tu nie stwierdził, że kradniesz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2007, 21:36 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Anselmo pierwszy sprzęt "pożyczył " od szkoły. Osobiście znam parę podobnych przypadków. Wszystko zależy od determinacji i finansów . Aczkolwiek jak
zauważyłeś nie musi być to regułą. W takim przypadku wyszło by ,że też jestem złodziejem. Zapaleni gitarzyści myślą trochę w innych kategoriach i generalnie mimo czasem agresywnych dzwięków nastawieni są pokojowo . Dlatego mało prawdopodobne
jest aby przyszły artysta ruszył ze spluwą na zarobek .Jest to psychologiczne sprzeczne .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2007, 22:15 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
źle przeczytałem, tam jest "mogą" a nie "muszą", więc nie jest to żadne oskarżenie - przepraszam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2007, 23:44 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2005, 16:51
Posty: 118
Miejscowość: Kraków
Pomijam błędy w fabule...ale na boga ćwicz ortografię, albo pisz w Wordzie!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Mar 2007, 18:38 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Sty 2007, 18:40
Posty: 36
Miejscowość: Rosja
Pomysł z gitarą zmieniamy na taki że ojciec „Ukradnie” mu pieniądze na nie;] za które zrobi z kumplami popijawę .

A co do czasu wpadł nam nowy pomysł ! co powiedzie na to by zamiast scen ze tutaj jest 13latkiem a zaraz 18 latkiem zrobić scenkę ze chłopak (na czarnym tle siedząc na jakimś krześle) opowiada o swoim życiu i wtedy tez pojawiają się momenty gdy jest młodym chłopakiem potem znowu przejście do czarnego tła i opowieść dalej o kolejnym etapie jego życia;] co wy na taki pomysł?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Mar 2007, 19:57 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Do bani. To tak, jakby komuś opowiedzieć komuś kawał i tłumaczyć mu, dlaczego ten kawał jest śmieszny. Albo pokazać na przykład żyrafę i podpisać "żyrafa", i jeszcze powiedzieć z offu "proszę państwa, teraz na ekranie widoczna jest żyrafa".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Mar 2007, 20:45 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2006, 17:36
Posty: 114
Miejscowość: Elbląg
Z początku pomyślałem ,że to typowy "lipny" scenariusz. Jest alkohol, jest patalogia i młody człowiek z marzeniami. Po przeczytaniu całości doszedłem jednak do wniosku ,że ta historia jakoś by przeszła gdyby tylko ten czas 6 lat był pokazany jakoś konkretnie. Ale jeżeli by to ukrócić i zrobić z tego max. 5 minutowy filmik to myślę ,że było by się czym pochwalić. "Załataj dziury" i bierz się do realizacji :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Mar 2007, 20:57 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Kolejny ambitny, poważny i artystyczny pomysł... zasypiam od samego streszczenia i tylko byki w pisowni utrzymują mnie w stanie przytomności.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Mar 2007, 21:36 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Sty 2007, 18:40
Posty: 36
Miejscowość: Rosja
;] santi od czegos zacząć trzeba;] nie jestem zawodowcem;]
a Byki? czasami brakuje kreseczki np nad "o" ale ja mieszkam w polsce ponad rok i nadal mam przyzyczajenie ze brakuje polskich znakow;] (wiem to mnie nieusprawiedliwia)ale sie pilnuje;] i film chce zrezalizowac;]traktuje krecenie bardziej jako rozrywke z przyjaciolmi;] by obejzec sobie to tak w gronie przyjaciol


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Mar 2007, 23:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Dla mnie historia śmierdzi Janko Muzykantem. Śpiączka, alkoholizm, niespełnione marzenia, wczesna śmierć matki - trochę za malo oryginalne do opisania krzywdy ludzkiej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Mar 2007, 12:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Rasputin napisał(a):
traktuje krecenie bardziej jako rozrywke z przyjaciolmi;]


To dlaczego wybrałeś sobie taki ponury temat?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Mar 2007, 13:19 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Sty 2007, 18:40
Posty: 36
Miejscowość: Rosja
hmmm;p moze dlatego ze nakrecenie tego jest trudniejsze niz nakrecenie strzelaniny przepelnionej efektami


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Mar 2007, 13:57 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Może jednak zacznij od czegoś prostszego bo na razie to tylko nudny miazmat sztampowych klisz.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group