Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 18 Kwi 2024, 08:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prosze o ocene pomyslu
PostWysłany: 17 Gru 2006, 09:22 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 17 Gru 2006, 01:44
Posty: 3
Miejscowość: GL
Witam. Napisałem szkic scenariusza (w zasadzie pomysł na niego ujęty w sceny). Zależy mi na poznaniu poznaniu waszej opinii. Czy można to co zamieściłem rozwinąć w coś, w co warto zainwestować czas. Zaznaczam, że jest to moja pierwsza próba. Od strony formalnej trzeba go poprawić, ale proszę żebyście na razie ocenili sam pomysł.


Załączniki:
Scena 1.doc [25.5 KiB]
Ściągnięto 610 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Gru 2006, 09:44 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 21 Wrz 2006, 08:09
Posty: 46
Miejscowość: Piła
Rozwin watek z podejrzanym. Na razie to wyglada tak ze on zabija ją, a On go. Osobiscie nie lubie gangsterki, morderstw, kryminalow etc. w amatorskich filmach, ale jak chcesz.
Poczatek zamyka sie na morderstwie dziewczyny, wiec po co przedluzac jakas jazda na policje i odprowadzaniem przyszlej ofiary.

Na moj gust wygladac powinno to mniej wiecej tak:
Akt I: Morderstwo dziewczyny
Akt II: Obled jej chlopaka, maniakalne szukanie mordercy na sile
-wszyscy wydaja sie podejrzani
-przez fatalne pomylki chcac zrobic "dobrze" (zlapac morderce) robi na opak i sam staje sie kims podobnym do zabojcy
Akt III: Poszedl w las (nie wiem)

PS ale nie sugeruj sie mna,


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Gru 2006, 11:41 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 17 Gru 2006, 01:44
Posty: 3
Miejscowość: GL
Ta scena z policją miała uzasadnić fakt, ze chłopak w krytycznym momencie zdecydował się sam działać, a nie polegać na służbach które już raz zawiodły. Faktycznie jest zbędna? (Tak swoja drogą to zauważyłem ze to dzwonienie na 997 to pomyłka, powinno być 112 :) )

Właśnie przeczytałem Alchemie Scenariusza Filmowego ze strony EFIX - bardzo fajny artykuł. Zanim zaczne robić zmiany, chce jeszcze troche teorii zaczerpnąć, ale chciałbym się dowiedzieć czy ten pomysł nie wpada w kicz i tandete ;p
Mam wrażenie, że to zakończenie pierwsze takie nadymane jest. Czy nie ma w tym melodramatyzmu za dużo?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Gru 2006, 22:32 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Hmm, takie to sobie niestety. Ale widać każdy musi kiedyś napisać coś o jakiejś zbrodni i zemście. Mi też się to zdarzyło swego czasu. No ale do rzeczy...

Moim zdaniem nie warto dalej brnąć w rozwijanie tego pomysłu, bo to historia jakich jest na pęczki. Nic tu zaskakującego, nic chwytającego za serce i ostatecznie - nic pouczającego. Ot, banalny zlepek zdarzeń (bo nawet ciężko to nazwać intrygą), który nie prowadzi do żadnej pointy.

Co do uwag technicznych. Nawet jeżeli jest to tylko zarys, pomysł, czy cokolwiek innego to starajcie się nadawać imiona bohaterom. Bo raz, że można się pomylić w natłoku literek :? , a dwa, że takie coś odrzuca od lektury....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Gru 2006, 15:49 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 17 Gru 2006, 01:44
Posty: 3
Miejscowość: GL
Ok, dzięki za rady. Też mam wrażenie, że nie warto tego dalej ciągnąć. Poszukam lepszego pomysłu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Gru 2006, 23:24 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Dobra przeczytałem. Mam plusa i minusa dla Cie!
- historia jakby żywcem przeniesiona z "prawdopodobnej rekonstrukcji zdarzenia" z 997
+ nie wiem dlaczego surowość tego pomysłu mnie zaintrygowała (nie zapytał czy można tylko zabił) Można coś z trgo zrobić, byleby nie tłumaczyć kto zabił dziewczynę.
Scenariusz do poprawki ale jest niekiepawy. Ale widzę ze tylko ja znalazłem w nim jakieś plusy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group