Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2006, 22:03 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Tu nie chodzi o charakteryzowanie ich zachowania, bo to wynika z akcji. Chodzi mi o odpowiedź na pytanie kim jest ten Rafał i dlaczego postępuje tak a nie inaczej? Sama fabuła, determinowana przez wątki to za mało. Film będzie płytki i przeminie bez echa. Ale, jeżeli dodamy bohaterowi kilka cech, które doprowadzą do sytuacji, w której np. pojawi się jakiś konflikt moralny - noooo, to wszystko nabierze rumieńców.

dimg i inni użytkownicy. Co byście powiedzieli, gdybyśmy pomysł ten potraktowali warsztatowo? To jest posłużyli się nim w procesie konstruowania scenariusza "krok po kroku"?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2006, 22:31 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Sie 2006, 13:48
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa
LGF, za późno, byłam szybsza. Pomysł mnie zafascynował i mam już 112 stron maszynopisu. Przyjaciółką mojej mamy jest Agnieszka Odorowicz, więc jutro do niej idę, żeby mi trochę kaski sypnęła. Kto pierwszy ten lepszy. :P
Ale mam jeszcze wolny etat reżysera, ktoś zainteresowany?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2006, 22:34 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Heh, się polecam:-) O ile nie przeszkadza Ci mój wiek:-) W ostateczności, mogę układać kable albo podawać herbatę.
Czekam zatem na efekty Twoich negocjacji, powodzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2006, 22:37 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Sie 2006, 13:48
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa
Będę informować Was na bieżąco. :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 06:18 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Poprosze ten scenariusz na mail i oferuje sie jako operator, albo ktokolwiek z pionu realizacji obrazu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 08:24 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 18 Sie 2006, 12:35
Posty: 11
Osobiście wymyślając temat chciałem pokazać mechanizmy którymi Rafał urzeczywistnia swoją stronę WWW i teraz wydaje mi się że chyba potrzebne będą 2 osoby ( coś jak gry wojenne w których bohater tłumaczy wszystko co robi swojej dziewczynie - bo samo siedzenie przed komputerem głównego bohatera byłoby nudne).
Pomyślałem, że pretekstem mogą być znudzeni pracownicy agencji reklamowej.
Webmaster i copywriter to chyba duet idealnie potrafiący stworzyć wirtualny świat „Trafic Race”. Fajnie byłoby pokazać jak tworzą wirtualne postacie na forum i dyskutują pomiędzy sobą kreując określone typy osobowości.

Dodałbym też dostawcę, który pracuje w ich agencji – jego fascynację wyścigami samochodowymi i brak pieniędzy na jakiś sportowy samochód.
Bohaterowie specjalnie pod niego konstruują całą intrygę, nie mając świadomości (na początku przynajmniej) że ich stronę/forum czyta o wiele szersze grono.
Mają zabawę obserwują jak on odbiera ich pomysły, chłonie bzdury które mu dostarczają.

I może to jest pomysł na zakończenie, może naocznie przekonają się jak bardzo potrafili zmanipulować człowiekiem – w sumie to chyba niekoniecznie ktoś musi zginąć

M.

BTW: Lucy, bardzo jestem ciekawy tego co napisałaś, jeśli podeślesz, bardzo chętnie przeczytam.


Ostatnio edytowany przez dimg, 12 Paź 2006, 09:16, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 08:52 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2006, 21:07
Posty: 55
Miejscowość: Kraków
jacy wszyscy od razu chętni do pomocy :mrgreen:
wyjdzie na to, że urodzi się pierwsze forumowe dziecko... znaczy się, dzieło

jakbyście mieli problem z napisaniem muzyki, to ja również chętnie pomogę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 09:36 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
1. W dalszym ciągu uważam, że nie można spowodować śmiercionośnego karambolu w korku, można najwyżej pognieść blachy. Zmieniłbym to na coś bardziej wiarygodnego, na przykład wyścigi motocyklowe na ścieżkach rowerowych, albo na chodnikach.

2. Zastanawiam się nad kwestiami wizualnymi. Bo mam cały czas wrażenie, że jest to pomysł owszem dobry na opowiadanie, ale film trudno jest z tego zrobić, bo ciężko to wszystko pokazać:

a) jak w warunkach amatorskich zrobić wyścig w korku? Film o wyścigach w korku bez żadnego wyścigu w korku to jak film wojenny, którego akcja dzieje się w 100% w sztabach. Owszem, są takie filmy, gdzie powiedzmy 80% dzieje się w sztabie, ale jakieś tam czołgi, okręty, samoloty są od czasu do czasu pokazywane.

b) jak pokazać to, co się dzieje na forach internetowych? Rafał ma czytać na głos posty, czy mamy pokazywać widzowi ekran monitora i kazać mu samemu sobie przeczytać? Czy może Rafał ma komuś opowiadać, jakie są postępy? Jak pokazać, że Rafał sztucznie animuje swoje własne forum? Też ma komuś się z tego zwierzać?

Ogólnie, będzie to strasznie nudny film, jeżeli połowę czasu będzie pokazany Rafał sam na sam z komputerem, lub bardzo naciągany, jeżeli będzie opowiadał o swojej działalności koledze lub kilku zaufanym kolegom - postaciom wprowadzonym do filmu tylko po to, żeby Rafał mógł im opowiadać to, co widz ma usłyszeć.

Oczywiście, wszystkie wymienione powyżej problemy da się rozwiązać. Na różne sposoby. Pytanie jak to zrobić, żeby nie było ani nudno, ani naciąganie. Dlatego o tym właśnie proponowałbym podyskutować. Wydaje mi się, że jest to ważniejszy problem od tego, czy w karambolu ma zginąć dziewczyna Rafała czy nie, bo o tym drugim można nawet zadecydować przy montażu (tzn. nakręcić, a potem zmontować albo nie).

Pamiętajmy, że to nie ma być komedia, ani tym bardziej parodia, tylko poważny film, więc poprzeczka realizacyjna jest postawiona wyżej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 10:01 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2006, 21:07
Posty: 55
Miejscowość: Kraków
Grześ, moim zdaniem, wcale nie musi być to akurat karambol, choć taka była pierwotna scena. Ostatnio tak głośno przecież było o gościu, co rozpedzony wjechał w przystanek autobusowy, zabijając 5 osób. Tutaj naprawadę jest wiele możliwosci. Wcale nie musi być karambolu, żeby było tragicznie.
A nawet jesli by sie uprzec, to karambol mozna zrobic w bardzo prosty sposób:
z wiaduktu zjeżdza w doł rozpedzony tir, jest mokra nawierzchnia, nie jest w stanie wyhamowac (lub kierowca po prostu dostaje ataku serca i w ogole nie hamuje) i z wielką siłą uderza w samochody stojace na czerwoym swietle, miażdzy pierwsze dwa samochody (kierwocy wraz z pasażerami giną na miejscu), a kolejne dwa samochody siłą uderzenia wyrzuca w stronę skrzyzowania, zabijając kolejne osoby na przejsciu dla pieszych. Masakra gotowa :roll:

Tylko nie pytaj, jak to nakręcić. To nie moja działka :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 11:30 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
No właśnie dokładnie o to pytam: jak to nakręcić w warunkach amatorskich?

Nie tyle chodzi mi o sam karambol - tego można w ostateczności nie kręcić, w końcu Rafał ma się tego dowiedzieć z TV. Jedyne co trzeba wobec tego nakręcić, to niby-reportaż z karambolu po karambolu, czyli: jakieś nieżywe trupy, część luzem a część już w workach na ciała, te luzem też najlepiej spalone lub zmasakrowane, hektolitry krwi, stojąca obok laweta w żółtopomarańczowo-czarne paski oraz karetka z migającym kogutem ale bez sygnału, a na tle tego wszystkiego zaaferowana reporterka. To wszystko da się załatwić za kilka tysięcy zł, z czego gro stanowi cena wraków z najbliższego złomowiska, plus błąkanie się po urzędach żeby załatwić zgodę na kręcenie na jakiejś w miarę konkretnej ulicy. Alternatywnie można spróbować wydębić od jakiejś TV jakiś archiwalne materiały z prawdziwych karamboli i umiejętnie pomontować.

Pytanie było inne: jak nakręcić wyścig w korkach, tak aby było to przekonujące?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 13:43 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
grzes... w dorosłym człowieku jest 6 litrów krwi, gdzie hektolitry, gdzie spalone ciała, widziałeś kiedykolwiek wypadek z pożarem? ja nie, a widziałem ich całkiem sporo... TV nie pokazują razcej ciał.
Mógł sie tego dowiedzieć z radia,


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 13:56 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Sie 2006, 13:48
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa
Ej, dimg spokojnie :shock: , to był ŻART. Mówię o tym, bo już sama nie wiem, czy wszyscy zrozumieli..., czy... nevermind.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 14:33 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Fast128, masz rację.

Z hektolitrami to raczej taka metafora była. Chodziło mi o jakieś czerwone kałuże po prostu. A TV faktycznie nie pokazuje ciał, chyba że zakryte (i to bym proponował jednak zrobić). Moim zdaniem Rafał nie powinien się tego dowiadywać z radia. Lepiej TV, bo będzie bardziej piorunujący efekt. Bardziej przemówi do rozsądku Rafałowi i jego ewentualnym naśladowcom - obrazy przemawiają lepiej niż mowa. A w TV jest jeszcze lepiej: obrazy i mowa razem.

Co do wypadku z pożarem: jak już mówiłem, widziałem kilka karamboli w korkach. Poza pogniecionymi blachami absolutnie nic się nie stało, nawet szyba nie wybita, nie mówiąc już o jakimkolwiek braku rannych czy tym bardziej zabitych. Dlatego od samego początku nie podoba mi się pomysł śmierci w korku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: witajcie
PostWysłany: 12 Paź 2006, 19:40 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 12 Paź 2006, 19:20
Posty: 10
Miejscowość: Warszawa
widzę że masz wielu wielbicieli. Zajefajny pomysł wszyscy lecą do kin. haha
niestety czas zmienić tradycję. wg mnie ten pomysł to jedno wielkie dno. jedyne co jest w nim ciekawe to "zakład" temat poruszany w niewielu filmach, przynajmniej oglądanych przeze mnie i może właśnie dlatego ważny. poza tym nic
posłuchaj ludzie uwierzą we wszystko co znajdą w sieci owszem pasuje i to bardzo ale w Cry Wolf a nie u ciebie a jeśli chodzi o wyścigi chyba za dużo naoglądałeś się Fast&Furious, w końcu były aż 3 części, mam nadzieję,że więcej nie będzie bo doprowadzi to do furii filmów o wyścigach. ale cóż tam przynajmniej nie trzeba było się ścigać w korkach.
powiem tyle napisz scenariusz jeśli chcesz ale z tego opisu weź tylko problem zakładu reszte wywal, albo jeszcze lepiej spal,żeby cię nie kusiło


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2006, 08:35 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Tak sobie czytam, co tu napisaliście i mam takie refleksje.
LGF: Przy tym pomyśle nie ma większego znaczenia KIM JEST Rafał. Ważne jest KIM BĘDZIE, kiedy jego żart wymknie się spod kontroli. Posługując się podręcznikowymi terminami na tym właśnie będzie polegał łuk przemiany: z beztroskiego żartownisia - do kogoś, na kim nagle zaciążyła odpowiedzialność (nieważne: prawna czy tylko moralna) za to, co zrobił. A co do "warsztatowego potraktowania" - osobiście jestem pełen sceptycyzmu.
Nina: Chyba nie bardzo zrozumiałaś, o co w tym pomyśle chodzi. Zbyt łatwo znajdujesz analogie do tego, co udało Ci się obejrzeć. A określenie "jedno wielkie dno" - nie sądzę, żebyś przy tym poziomie wnikliwości, jaki widzimy w Twoim poście, była do tego upoważniona.
Co do wyścigów i karambolu - już na samym początku dyskusji o tym pomyśle pisałem, że akurat taki wariant nie bardzo do mnie przemawia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2006, 12:07 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 12 Paź 2006, 19:20
Posty: 10
Miejscowość: Warszawa
mówcie co chcecie pomysł jest do bani
moja wnikliwość cóż podam trochę dziwny może przykład- jak widzę człowieka na wózku to nie powiem mu wstań i chodź bo nie jestem cudotwórcą. tak samo z tym pomysłem jest do niczego i naprawdę nie rozumiem waszych opinii, nie da rady zrobić z tego dobrego filmu, chyba że tak jak wcześniej napisałam wybierze się tylko wątek o zakładzie. ale jedno jest pewne na filmie w kinie kilka miejsc jest już zarezerwowanych...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2006, 12:56 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 18 Sie 2006, 12:35
Posty: 11
Nie będę bronił swojego pomysłu bo to tylko pomysł - nie boli mnie ze komuś coś się nie podoba, ale.... pisze bo cos mnie zastanowiło...
mam przeczucie ze „ania_xyz” i „nina” to jedna osoba, może się mylę, a może to taki właśnie traffic race :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2006, 15:17 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 12 Paź 2006, 19:20
Posty: 10
Miejscowość: Warszawa
chyba wiem dlaczego podejrzewasz mnie o to ale sama nigdy bym na to nie wpadła
nie jestem ani anią_xyz ani innym uzytkownikiem tylko i wyłącznie niną.
napisałam wiem bo zapewne chodzi ci o to że na twój temat mam inne zdanie niż wszyscy twoi wielbiciele
a jeśli chodzi o anię to po prostu nie wiem może filmy przygodowe mi się podobają, w każdym razie nie można nazwać tego ani filmem, ani scenariuszem tylko pomysłem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2006, 17:55 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Cóż, Dimg, mamy informację ze źródła, że Nina nie jest Anią_xyz (co oczywiście nie wyklucza takiej możliwości, że to Ania_xyz jest Niną...). Zatem te zadziwiające podobieństwa stylistyczno-mentalnościowe musimy złożyć na karb czystego przypadku i coraz powszechniejszej dysgrafii...
Przyznam, że mi ulżyło, że na naszym zacnym forum nie mamy do czynienia z nickową schizofrenią...
A co do oryginalności w ocenie pomysłu Dimga, to nie żałujcie sobie, dziewczyny, trzeba się dowartościowywać - jak kto umie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2006, 18:11 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Sie 2006, 13:48
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa
Dajcie spokój, przestańcie z nią rozmawiać, to na pewno ona. Ten sam styl pisania. No bo czemu jakoś Ania_xyz zaniemówiła i wypowiada się tylko Nina? Jest to psychologicznie uzasadnione. Kiedy sam nie potrafisz się obronić, szukasz jakiegoś wsparcia. Ania nie mogła go znaleźć, więc posłużyła się swoim drugim wcieleniem. Ale to nic nowego, ja też mam dodatkowego nicka, żeby czasem popisać głupoty. Nie mówcie, że Wy nie macie...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group