Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Kwi 2024, 20:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Projekt filmu dokumentalnego
PostWysłany: 18 Cze 2006, 15:19 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2006, 13:56
Posty: 4
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Zaraz zostanę zbesztany za to, że nowy i już nowy topic zakłada

W sumie nie wiedziałem, gdzie umieścić ten temat, ale zdecydowałem tutaj.
Otóż mam próblem pewnej natury. Chcę napisać projet filmu dokumenalnego (na jedną stronę maszynopisu), ale nie wiem jak. Mam temat i wszystkie inne rzeczy, ale nie wiem jak to napisać pod względem językowym. czy ma to być w stronie biernej czy czynnej, czy w trybie przypuszczającym (np. temat zakłada to, zrobiłoby się to, poakazałoby się coś innego), czy raczej oznajmującym - jakby film juz został nakręcony, a ja go opisuję.
Nie chcę wyjść na niedouczonego durnia, więc pytam was o poradę, jakim stylem napisać projekt filmu

Z góry dzięki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Cze 2006, 17:14 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Długość stażu nie ma związku ze zbesztaniem. Zbesztanym można zostać w pierwszym rzędzie za lenistwo i niechęć do opcji "szukaj". W twoim przypadku tylko uwaga za niewłaściwy dział.

Co do trybów to mnie zastrzeliłeś tym pytaniem ale w sumie nie takie głupie to pytanie. Otóż scenariusze dokumentalne czy jakiekolwiek inne pisze się w czasie teraźniejszym i trybie oznajmującym np. "Stefan podchodzi do okna a okno przed nim ucieka"

Natomiast projekt, eksplikacje to przyznam się, że nie znam żadnych reguł oficjalnych. Wszelkie eksplikacje piszę w trybie oznajmującym tyle, że w czasie przyszłym np "Film będzie kręcony kamerą DV... ścieżka dźwiękowa ma być ograniczona do dźwięków takich a śmakich...". W każdym razie żadnego "gdybania". Ewentualnie można opisać jakieś alternatywne rozwiązania gdy w grę wchodzi ryzyko niepowodzenia jednej z opcji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Cze 2006, 21:39 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2006, 13:56
Posty: 4
Miejscowość: Tarnowskie Góry
W sumie to więcej informacji od was nie wyciągnę, bo temat sam w sobie jest specyficzny i niespodziewany, więc dziękuję za wyrozumiałośc santi'emu, który pomógł mi bardzo. a ja się zabieram za finalizowanie moich spraw związanych ze WRiTV, bo niewiele czasu zostało.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group