Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Drugi wschód słońca" - tytuł roboczy
PostWysłany: 13 Mar 2006, 23:50 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Dołączam krótki (16 stron) scenariusz, który nasza grupa ma zamiar zrealizować wiosną tego roku. Napiszcie, czy Waszym zdaniem warto brać się za kręcenie? Co Wam się nie podoba? Może tekst w ogóle do niczego się nie nadaje?
Od razu uprzedzam, że nie jest to głębokie, artystyczne kino. Raczej prosta historia, trochę akcji, nieco humoru, ale można tu znaleźć także pewne przesłanie.

pozdrawiam


Załączniki:
Komentarz do pliku: Wszelkie ewentualne błędy związane z działaniem systemu załączników prosimy zgłaszać Administratorowi.
Drugi wschód słońca.doc [78 KiB]
Ściągnięto 1057 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2006, 22:42 
Offline
Klapser

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:50
Posty: 72
Miejscowość: Rawa/Łódź
Hmm... powiem że właśnie czegoś takiego się po LGF spodziewałem - początkowo obyczajowa zdawałoby się historia, przecięta wątkiem sensacyjnym / paranormalnym (zwał jak zwał) :-) Pomysł mi się w sumie podoba, nie jest wybitnie wtórny, ani wybitnie oryginalny. Nie wiem natomiast czemu, ale główny bohater jakoś nie chce wzbudzić we mnie ciepłych emocji, nawet mimo tego że jego dziewczyna okazuje się taką modliszką ;-) Naprawdę nie wiem z czego to wynika, pozostaje dla mnie trochę chłodny i "papierowy".

Jedyny poważny minus, rzecz która mi się nie podoba, to dialogi. Uważam że są suche, tak przynajmniej dla mnie brzmią. Wybitnie fragment gdy Dziewczyna opowiada bohaterowi kim jest. I darowałbym mu te przekleństwa, jakoś tak... nie pasują :)

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2006, 23:32 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Coś w tym musi być skoro jesteś już drugą osobą, której nie przypadł do gustu główny bohater. Znaczy się muszę jeszcze nad nim popracować. Co do dialogu o którym mówisz - sam nie jestem z niego zadowolony, ale w jakiś sposób muszę uświadomoć Dawida o co naprawdę chodzi. A najlepiej, żeby dowiedział się o tym z ust dziewczyny. Ale i nad tym elementem popracuję.

pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Mar 2006, 22:10 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Lut 2005, 02:46
Posty: 22
Miejscowość: Bydgoszcz
Kino, które atakuje mnie niejako zjawiskami paranormalnymi - tak to nazwijmy - jest jednym z moich ulubionych. Muszę przyznać, że scenariusz podoba mi się. Całkiem niezły. Jedyna rzecz do jakiej ja mogę się przyczepić to "comming out" dziewczyny. To jedyny moment całego scenariusza, który mi zgrzyta.
I co najważniejsze - łatwo mozna sobie wyobrazić czytany fragment. Poza tym - uwag brak.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Mar 2006, 13:29 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Poniżej podaję link do wersji z poprawkami. Właściwie pozostał jedynie wątek główny, reszta uległa zmianom i chciałbym się dowiedzieć, czy są to zmiany na lepsze. W niektórych miejscach kuleją jeszcze dialogi, "comming out" dziewczyny właściwie niewiele się różni od wersji pierwotnej (w tym temacie nie mam pomysłu jak to rozwiązać:/ Może ma ktoś jakies propozycje?), samo zakończenie jest, ale sam jeszcze nie wiem jak rozwiązać akcję, także nie sugerujcie się tym, co jest na 19 stronie.

Link do pliku w formacie *.doc

PS. gdyby coś było niezrozumiałe, gdyby gdzieś machnęły mi się imiona bohaterów, prosze dać znać :)

pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Co nieco o scenariuszu
PostWysłany: 23 Mar 2006, 14:08 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 15 Lut 2005, 10:53
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa
Czesc,
Przeczytalem to co napisales i wyglada to calkiem niezle. Przeczytalem wiele scenariuszy napisanych przez ludzi nie zajmujacych sie profesjonalnie ich pisaniem i ten wyglada calkiem niezle. Musze sie zgodzic ze dialogi sa troszke dretwe ale nie najgorsze (w moim odczuciu). Pisze napredce wiec nie podaje przykladow ale momentami traca one opera mydlana (znowu tylko moje odczucie). Nie wszystko musi byc powiedziane niektore rzeczy mozna by po prostu zagrac ale byc moze w trakcie produkcj scenariusza sami dojdziecie do tego ze cos slabo wyglada. Przydaloby sie aby pojawilo sie jakas sprzecznosc z tym czego chce Dawid a w czym przeszkadza mu Asia. Troche przypomina mi to film ISLAND o klonach hodowanych na przeszczepy i tym podobne. I jesli rzeczywiscie troszke wzorowales sie na tym filmie i to on Cie zainspirowal to nawet fajnie. Jest to zgola inna historia. Ja osobiscie uwazam ze trzeba sie na kims wzorowac - szczegolnie gdy mowilmy o amatorskich projektach - nie od razu tworzy sie dzielo zycia. Powoli szlifuje sie warsztat i tyle.
Na pocieszenie choc nie uwazam bym Cie zasmucil napisze tylko ze zainspirowales mnie tym scenariuszem i wlasnie wpadl mi pomysl do glowy. Mialem juz zakusy na pewien scenariusz ale niestety ciagle czegos mi brakowalo a odnalazlem to w Twoim scenario, tak przynajmniej mi sie wydaje.

Nie wiem jak szybko potrzebujesz odpowiedzi i kiedy macie zamiar realizowac ten projekt ale z checia naniose moje uwagi do tego scenariusza i wykorzystasz je jak chcesz pozniej (glownie dialogi).Po pierwsze dla treningu, po drugie z checia pomoge. Nistety nie dysponuje duza iloscia czasu obecnie i moze to troche potrwac albo w ogole nie dojsc do skutku.

No to tyle pozdrawiam.

Jaro (obecnie Slovakia)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Mar 2006, 23:26 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Z chęcią skorzystam z Twojej pomocy. Mi już powoli wyczerpują się pomysły. Kręcić planujemy w okolicach lata (na razie pracujemy nad innym projektem), także czasu jest jeszcze sporo.

Co do konfliktu interesów między Dawidem a Asią. Być może nie udało mi się tego dostatecznie zarysywać, ale generalnie jest tak :
Asia chce doprowadzić do upadku korporację, która jest właściwie jedyną szansą na uratowanie matki Dawida. Ostatecznie będzie musiał podjąć decyzję. Albo pomoże dziewczynie (skazując swoją matkę na smierć, tym samym niejako "wydorośleje"), albo zostawi dziewczynę samą sobie, skazując ją prawdopodobnie na niemiłe schwytanie przez agentów korporacji. Przy okazji chodzi tu także o jego własny tyłek, bo policja siedzi mu na ogonie i ta jego decyzja może się okazać ostatnią decyzją na wolności.

Wyjściowy pomysł był zupełnie inny. Dziewczyna miała być kosmitką - turystką, którą Dawid przez przypadek wziął za postać mającą wykonać na Ziemi ważne zadanie dla dobra wszechświata. To miała być komedia, ale ostatecznie projekt ewoluował do tej postaci (choć ten wyjściowy pomysł też ma potencjał). "Wyspy" nie oglądałem i celowo się na niej nie wzorowałem. Już kilka osób zauważa podobieństwa. Byc może wiążą się one z tym, że o filmie bądź co bądź słyszałem i nieświadomie zapożyczyłem jakieś motywy :?

W takim razie czekam na Twoje poprawki i uwagi. Jak mówiłem, z chęcią skorzystam. No i życzę powodzenia w rozwijaniu Twojego scenariusza.
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Mar 2006, 13:22 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
Zobaczyłem, ściągnąłem, przeczytałem. Jeżeli miałbym jakoś Twój styl scharakteryzować to użyłbym działania matematycznego: Shyamalan + Cameron = LGF. I bardzo mi się ten styl podoba! Twoje teksty są ciekawe i interesujące, chociaż oczywiście kilka scen rozwiązałbym nieco inaczej. Jeżeli mógłbym coś zasugerować, to proponuję zmianę tytyłu. "Drugi wschód słońca" mnie nie intryguje - nie spełnia swojej głównej funkcji.

Na prawdę dobry scenariusz. CHciałbym kiedyść napisać coś takiego jak Ty. Pozdro i powodzenia przy dalszych projektach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: ....
PostWysłany: 29 Mar 2006, 04:13 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2006, 00:34
Posty: 1
Miejscowość: Szczecin
Przeczytałam to jednym tchem :wink:
Może dlatego że prawie identyczny scenariusz kiedyś sama napisałam :)
Zadziwiające jak jest uderzająco podobny.

Życzę powodzenia :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Mar 2006, 08:47 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Constantine11 napisał(a):
Jeżeli mógłbym coś zasugerować, to proponuję zmianę tytyłu.

Jestem jak najbardziej za. Jak pisałem jest to tytuł roboczy, także jeżeli masz jakieś propozycję, bardzo chętnie skorzystam.
Tak samo jeżeli masz propozycję innego poprowadzenia jakichś scen to też wal śmiało. Albo przynajmniej powiedz, które sceny Ci nie odpowiadają.

aniołq napisał(a):
Może dlatego że prawie identyczny scenariusz kiedyś sama napisałam

Udostępnij na forum. Porównamy, może wymienimy się jakimis ciekawymi wątkami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Mar 2006, 20:22 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
Jakby się pokuśić o nieco dokładniejszą ocenę:

1. Pierwsza kwestia do skrócenia: usuń Dawid i do cholery, a myślę, że dialog stanie się lepszy.

2. Nad tytułem musisz ciągle popracowąć.

3. Kwestia gdy Ania mówi Dawidowi kim jest również do przebudowy.

4. Popracuj jeszcze troszkę nad dialogami.

I jeszcze taka kwestia techniczna: unikaj Samotników, i nie pisz Agent 1 i Agent 2 - postaraj się ich trochę skonkretyzować.

Ogólnie jak już mówiłem jest bardzo dobrze. Powodzenia przy dalszych projektach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Mar 2006, 20:47 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Zdaję się, że cały czas mówisz o pierwszej wersji scenariusza (tej, którą podałem w załączniku - 78kb). Kilka postów wyżej wrzuciłem link do nowego pliku, z kilkoma poprawkami. Właściwie to cała otoczka uległa zmianie - pozostał tylko wątek główny.

Odnośnie Twoich uwag:
1. W wersji, o której mówię nie ma tej kwestii :)
2. To to wiem, tylko nie mam pomysłu na inny tytuł. Czekam na sugestie.
3. Ktoś już wcześniej zauważył, że to najgorszy moment z całego tekstu. Ale nie widzę innego sposobu na wyjaśnienie całej sytuacji, jak poprzez dialog (zwłaszcza, że zalezy mi na krótkiej formie)
4. Pracuję :)

Masz rację, powinno unikać się tego typu nazewnictwa jeżeli chodzi o bohaterów, ale w tym wypadku taki zabieg był celowy, ponieważ nazwa Agent z góry sugeruje pewien typ zachowania, ubioru, ogólnego charakeru postaci.
pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Maj 2006, 12:00 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
Jak zauważyłem na Waszej stronie internetowej, film "Drugi wschód słońca" powstanie. Przed realizacją polecam Ci do przeczytania dwie książki: Graham Masterton "Tengu" oraz Stephen King "Serca Atlantydów" ( cześć pierwsza: "Mali ludzie w żółtych płaszczach" ). Podczas czytania od razu przypomniał mi się Twój scenariusz i myślę, że te książki pomogą Ci jakoś w realizacji. Pozdrx


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2006, 13:07 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Nie bardzo widzę możliwość szybkiej pomocy, bo jak na mój gust, to nie bardzo się to wszystko trzyma kupy.
1. Jeśli Marcin (w drugiej wersji) okazuje się być policjantem, to dlaczego bierze udział we włamaniach? "Skok" kontrolowany? To dlaczego nie robi to żadnego wrażenia na Dawidzie?
2. Dlaczego jeden agent strzela drugiemu w plecy? Przecież z akcji to nie wynika.
3. Jeśli Dawidowi tak zależy na transplancie dla matki, to dlaczego tak gładko przechodzi do porządku dziennego nad przekreśleniem jej szans na przeżycie? Czyżby tak silna miłość od pierwszego wejrzenia do klona-dawcy?
I wreszcie, choć to już mniej istotne:
4. Dlaczego Dawid tak łatwo akceptuje nie mieszczącą się w jego głowie rzeczywistość, że dziewczyna jest klonem?
Dlatego myślę, że nie w dialogach ratunek, lecz w uproszczeniu fabuły, skoro rozsadza ramy czasowe, albo odwrotnie: dopracowania całości przede wszystkim pod kątem prawdopodobieństwa (diegesis, jak chce Maciej Karpiński) i wydłużenia produkcji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sie 2006, 11:05 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 25 Maj 2006, 11:00
Posty: 55
Miejscowość: Warszawa
Całkie całkiem ciekawe i bla bla bla może tylko napiszę moje spostrzeżenia agenci wchodzą do baru i zamawiają mineralną a ich cel to zapytać barmana gdzie jest komenda to po co kupować wodę dziwne ? trochę mi nie pasuje reakcja bochatera na to że się dowiaduje iż ona jest klonem\robotem ? Zachowuje się tak -o jesteś klonem\robotem to może pujdziemy do kina ? (no chyba że Ania jest super j** laską a bochater jest psem na kobiety i ma w dupie czy to jest robot , jest sexy i może być z planety melmak i mieć trzy cycki) Jego reakcja jest taka spokojna jakby na ziemi było dużo klonów i kosmitek może niech bochater będzie lekkoduchem ,,ta kosmitką ,ale jesteś taka ładna że ci we wszystko uwierzę " , ,, ćpałaś coś ? " , ,,lubie laski z fantazją" i w póżniejszych scenach z tymi światłami radiami latającymi skrzynkami dociara to do niego prawda no ale to ty jesteś twórcą i zrobisz jak chcesz powodzenia !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sie 2006, 14:23 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Tektst jest już zrealizowany. Sporo uległo zmianom, aktorzy dodali sporo od siebie, część z tekstu usunięto. Jak to wszystko wyszło? Odpowiedź niestety dopiero jesienią.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Sie 2006, 00:49 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Lip 2006, 23:46
Posty: 13
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Szkoda, że dopiero jesienią? ^
Dobry scenariusz, ciekawy pomysł, aczkolwiek mi również skojarzyl się z 'Wyspą'. Dialogi mogły by być ciekawsze, ale wierzę w to, że aktorzy dali dużo od siebie - to często sporo nadrabia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Sie 2006, 01:36 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Obawiam się, że niestety się zawiedziesz. Fakt, większość aktorów naprawdę mocno pracowała żeby jak najlepiej wypaść, niestety zawiodła główna bohaterka, czyli właściwie trzon całego filmu.
To nie jej wina. Poprostu ja sam zawaliłem sprawę angażując ją do projektu na podstawie zdjęć (przy okazji bardzo nieaktualnych) oraz kilku rozmów telefonicznych.
A tak to już jest, że to co najgorsze najbardziej rzuca się w oczy. Także, przykro to mówić, ale "Asia" rozkłada cały film na łopatki :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Sie 2006, 11:34 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Zapytam zatem - bez cienia złośliwości - jaka idea przyświecała Wam, żeby kończyć coś, co jak sam piszesz, zostało "rozłożone na łopatki"? Pal sześć dokończyć, ale rozpowszechniać? Bo rozumiem, że nie traktujecie tego filmu jako środowiskową ciekawostkę, lecz jako coś, co chcecie pokazać jakiejś publiczności.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Sie 2006, 22:07 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Moim skromnym zdaniem warto ten projekt dokończyć choćby po to aby mogli zebrać zasłużone baty i przy następnym filmie nie popełnić tych samych błędów.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group