Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pies (tytuł roboczy)
PostWysłany: 29 Mar 2011, 13:32 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Dwóch studentów, jeden pokój i pies - wyimaginowany. Prawdopodobnie tekst pod realizację, czekam na uwagi. (5 stron)

http://www.wrzucaj.com/854343


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pies (tytuł roboczy)
PostWysłany: 29 Mar 2011, 14:28 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Hehe. Przyjemne. Można by trochę rozwinąć relację chłopaków, coś więcej o nich powiedzieć, ale tak poza tym naprawdę fajne. Skojarzyło mi się z końcówką "Powiększenia" Anotnioniego, nie wiem czy taki był zamysł, ale jeśli tak to działa idealnie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pies (tytuł roboczy)
PostWysłany: 29 Mar 2011, 14:32 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Jaki jest cel tego tekstu ?
Etiuda studencka, szkolna, ćwiczenie ?
Jako wprawka ok.Jeśli szukamy czegoś więcej to fabularnie za mało "się dzieje".
:wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pies (tytuł roboczy)
PostWysłany: 30 Mar 2011, 00:19 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Moore o jakim rozwinięciu myślisz? Czego ci przede wszystkim zabrakło? Ich wcześniejszego życia zanim pojawił się pies, czyli przyjaźni ? Skąd wziął się pies? Jest tu coś z Powiększenia i ma to przede wszystkim nakierować na sposób myślenia bohaterów. Jest to fragment pewnej rzeczywistości. Nie moralizuje, nie oceniam. Pokazuje. Chciałem aby widz się nad tym zastanowił.

Quagmire, masz rację na poziomie obrazu nie za dużo się dzieje i nie ma zbyt wiele akcji. Chodziło mi o to o czym pisałem wcześniej i dodatkowo wykreować w miarę złożoną postać. Dynamiczną, zmieniającą zdanie, mówiącą jedno, robiącą drugie. Chce ją spróbować poprowadzić i zrobić z tej postaci człowieka z krwi i kości na ekranie.

Nie chce abyś oceniał ten tekst na zasadzie - jak wprawka to ok. Jak etiuda studencka to beznadzieja. Ćwiczenie szkolne - ujdzie. Chyba że źle interpretuje to co napisałeś ale wolałbym jakbyś jednoznacznie napisał. Dobre, podoba mi się ponieważ...totalna klapa bo... Według mnie przeznaczenie nie ma nic wspólnego z oceną. Albo tekst jest dobry albo do poprawy albo kosz. Co do przeznaczenia to po prostu zrobić dobry, niezależny, krótkometrażowy film :P I tutaj na poziomie scenariusza przyda się twoja opinia. Co wg ciebie można dodać aby historię rozkręcić, uatrakcyjnić?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pies (tytuł roboczy)
PostWysłany: 30 Mar 2011, 07:29 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Chodzi mi o rozwinięcie bohaterów w sensie pokazania bardziej kim są, co robią, kim są wobec siebie, od jak dawna się znają. Nie mówię oczywiście, że trzeba dawać łopatologiczne informacje, ale można coś między wierszami możnaby przekazać, żeby chłopcy nabrali trochę kolorytu. Wiemy mniej więcej jacy są wobec siebie ale poza tym trochę im krwi do tych kości brakuje :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pies (tytuł roboczy)
PostWysłany: 30 Mar 2011, 10:05 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Słaby pomysł albo słabo rozwinięty.
Nie kupuję przyjazni w takiej postaci.
Co innego jak są braćmi jeden jest niedorozwinięty drugi próbuje nim się opiekować.
Lub jeden starszy drugi dzieciak, ojciec - syn lub po prostu kobieta i mężczyzna - parka.
Funkcja określa relacje.
Kolejną sprawą jest ten niewidzialny pies.Też tego nie mogę skumać.
Co innego gdyby to było po stracie psa z rozpaczy komuś by się coś takiego roiło.
Lub chce mieć psa ale nie może go (do wyboru ):kupic/znalezc/odzyskać.
Widziadło mogłoby też pelnić funkcję wyrzutów sumienia - stracił psa lub nawet osobę bliską(kojarzenie psa jako najwiernieszego przyjaciela dziecka).
I tak można sobie gdybać. :wink:
Natomiast w produkcjach ARTYSTYCZNYCH (czyli coś czego nie czuję z tekstu ale ty to widzisz :wink: ) nie jestem w stanie pomóc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pies (tytuł roboczy)
PostWysłany: 31 Mar 2011, 19:12 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Wziąłem sobie wasze uwagi do serca i poprawiłem tekst, jak macie jeszcze chęci to oceńcie czy tchnąłem w niego więcej życia i czy lepiej widać relacje między chłopakami. Mam nadzieję, że rzucicie okiem i opinią. Jeszcze jedno, nie jest to produkcja artystyczna i właśnie pomogłeś.

http://www.wrzucaj.com/256440


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group