Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Przesłuchanie"
PostWysłany: 03 Cze 2010, 16:32 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
hej
jeszcze raz ja :) mam nadzieję, że bardzo się nie naprzykrzam.
poniżej link do krótkiej, 6-stronicowej etiudy :) pomysł zaczerpnięty ze sceny w pewnym filmie
czytajcie, oceniajcie i dodatkowo zgadujcie z jakiego :)
pozdrawiam
bunio.
a to link:
http://wyslijto.pl/plik/l4l8ie6h7n


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Cze 2010, 21:45 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Lut 2005, 02:46
Posty: 22
Miejscowość: Bydgoszcz
Hmm... po pierwsze to nie jest format scenariusza. Może jestem za bardzo zboczony, ale zły format wg. mnie utrudnia czytanie. Natomiast co do samej fabuły - być może to wpływ końskiej dawki leków, ale ja nie wiem o co w tym chodzi. Sam pomysł nawet do złych nie należy, bo przez moment robi się ciekawie. Ale w momencie, kiedy ponownie zapalają się światła liczyłem na jakiś kopniak w jajca. Tymczasem tego nie ma.

Jeżeli - tak jak pisałeś - ma to związek i jest zaczerpnięte z innego filmu to być może Ty i ci, którzy oglądali wiedzą o co chodzi. Ja jako osoba, która nie ma pojęcia co to za film nie czaję wogóle po co to przesłuchanie, do czego i czekam cały czas na jakiś koniec. Bo wydaje mi się urwane. Jeżeli miałbym to oglądac, to był czuł się oszukany i pozbawiony 5 minut życia.

Aczkolwiek nie sztuką tylko minusy dostrzec więc: na plus wg. scena walki z napastnikiem. Wygląda jakby się wymakała spod kontroli. A nad resztą proponowałbym popracować. Ale to tylko moje zdanie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2010, 09:08 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
dzięki za komentarz
to, że jest to wzorowane na filmie nie oznacza, że tylko osoby znające tę scene powinny coś w niej znaleźć :)
a jeśli chodzi o samą fabułę, to w niej nie liczy się do końca samo tło i okoliczności ale sam moment tego przesłuchania - chciałem (może nie wyszło) stworzyć atmosfere niepewności u widza, czy to faktycznie jest przesłuchaie do filmu czy może kolesie to swiry i to co mówią to nie jest kwestia ze scenariusza tylko zaczyna się prawdziwa gra z tą kobietą.
jak mowię, może nie wyszło
a co do kopniaka w jajca na koniec, to masz raciję przydałby się
dzięki
pozdrawiam
bunio.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2010, 10:40 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Wyszło ,wyszło.Po prostu dokończ wywód.Kino to iluzja ? Życie aktorki to nieustanna gra ?
Zrób coś z tym.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2010, 11:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
ten film to Mulholland Drive? Jest ta niepewność ale jak wcześniej padło, po zapaleniu świateł, całe napięcie siada i widz zastanawia się o co chodzi? Pojedyncze emocje nie zaspokoją głodu ciekawości u widza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2010, 22:28 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Lut 2005, 02:46
Posty: 22
Miejscowość: Bydgoszcz
Dokładnie to co pisze kkruko, jest niepewność, i się zastanawiamy czy to prawdziwy casting czy może jakiś mord, ale za chwilę wszystko z wielkim łomotem spada na pyszczek.
Powinno to nieść ze soba jakieś przesłanie, jakąś puentę, której tutaj nie ma. Dlatego popracuj nad tym i proszę - sformatuj tekst poprawnie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2010, 23:25 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Mi się podoba ten zabieg. Jest zmyła. Spadek napięcia jest celowy i sensowny - widz myśli, że przesłuchanie przerodziło się w scenę tortur tymczasem zapala się światło i widzimy, że zostaliśmy oszukani. Przychylę się jednak do zdania Quagmire'a - wyłuskaj przesłanie całości bo nie jesteśmy pewni, co chcesz nam przekazać.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group