Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "jaki ojciec, taki syn" (absurd?)
PostWysłany: 02 Cze 2010, 16:28 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
warto iść za mądrymi radami :)
10 stron etiudy
zapraszam do ściągania, czytania no i komentowania
http://wyslijto.pl/plik/5g6lc8h62s
pozdrawiam
bunio.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2010, 15:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
Do absurdu mi to nie pasuje :) Scenariusz czytało mi się bardzo dobrze aż do momentu końca kłótni z matką. Twist i zakończenie wypada moim zdaniem jednak bardzo słabo.

-- lekki spoiler --
Krótkometrażówkom trudniej "udźwignąć" twista, w którym z pozoru w pełni realne zdarzenia uzasadniane są potem nierealnym kontekstem (a ingerencja "siły wyższej" strzelającej kulkami do paintballa takim nierealnym kontekstem dla mnie jest). Wszystko przez to, że robiąc taki twist potrzebny jest foreshadowing, odpowiednie "przygotowanie" widza, zbudowanie klimatu. Inaczej nie uwierzy. W "Adwokacie diabła" są przebitki z religijnymi motywami i dziwne, demoniczne wizje żony Lomaxa, w "Szóstym zmyśle" mamy Cole'a widzącego zmarłych, "Angel Heart" budowany jest na klimacie tajemniczości i postaci Louisa Cyphera, którego imię już dużo podpowiada. Jeśli pokazujesz widzowi świat realny to on takiego realnego świata się spodziewa. Jeśli go nie przygotujesz na nierealne zakończenie to strzelisz sobie w kolano. To tylko moje domysły. Mogę się mylić ale z tego (moim zdaniem) bierze się tutaj problem z zakończeniem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2010, 20:20 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 13 Lut 2008, 11:04
Posty: 59
Miejscowość: gdańsk
hej
serdeczne dzięki za komentarz
chyba jednak nie do końca dobrze ująłem to co chciałem, bo myślałem, że rozumie się samo przez się, że to ojciec strzela,ł a potem syn wykręca mu ten sam numer :) jaki ojciec taki syn czyli i ojciec i syn wykorzystują matkę i a potem syn tak jak i ojciec ostrzega go jego własną bronią :) o to miało chodzić :)
pozdro
bunio.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2010, 21:01 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2008, 08:47
Posty: 127
Miejscowość: Limanowa / Kraków
Haha! Spoko ale to chyba ja taki niedociumany jestem ale to wyciemnienie+rozjaśnienie odebrałem jako przejście do retrospekcji. A ojciec? "Dad is dead" pomyślałem :P. W sumie te kulki w szafie powinny mi wystarczyć żeby domyśleć się o co chodzi. Przeszło mi to przez myśl ale nie pasowało mi jedno (a właściwie dwa): Skąd ojciec obserwował całą sytuację tak że go chłopak nie dostrzegł? I czemu ojcu zależało żeby syn miał szacunek do matki skoro sam go nie ma? :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2010, 22:44 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Lut 2005, 02:46
Posty: 22
Miejscowość: Bydgoszcz
Wg. mnie całość nawet dobra, tylko końcówka niedociągnięta. W momencie, kiedy syn widzi strzelbę wiadomo, że za nią chwyci i wykręci ten sam numer ojcu. Do tego nurtuje mnie pytanie: Dlaczego? Co ojciec chciał tym osiągnąć? Pojawia się na samym końcu jako "Pan Domu", leń, przez co nie widzę żadnego powodu, dla którego zależałoby mu na tym, aby jego syn wyznał matce miłość. Bo wiadomo, że syn zrobi to samo, żeby się odegrać i tylko dlatego. Ale czemu ojcu aż tak na tym zależało?

Do tego widzę kilka niepotrzebnych opisów, ale do strawienia. I bardzo ważna rzecz - formatuj tekst poprawnie. Pominę fakt, że albo piszesz całość z "WNĘTRZA" albo "WN." a nie z obydwiema formami, ale sam format mocno kłuje w oczy i może zniechęcać do czytania. Jak nie masz szablonu do Worda polecam Celtx - nie skłamie jak powiem, że ten program sam pisze :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group