Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Krótki scenariusz
PostWysłany: 05 Maj 2010, 16:06 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
Co sądzicie o tych dziesięci stronach. Powiem tylko, że bardziej skupiłem się na dialogach i elementach świata, który otacza bohaterów chcąc dosadniej powiedzieć o tym, o czym opowiadam, niż na samej koherentnej opowieści. Jest tu kilka eksperymetnów - ciekawe, czy są do odczytania.

http://www.speedyshare.com/files/22255068/Scenario.rtf

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2010, 18:00 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2009, 13:49
Posty: 71
Miejscowość: Wars i Sawa
Czuć styl debiutanta. Zdania mają mnóstwo niepotrzebnych wyrazów, które w scenariuszu nie mogą być stosowane. Chociażby ten o napisie w gazecie. Wystarczałby: "... czyta gazetę. Na pierwszej stronie ogromny napis: ON WYGRAŁ!". Nie piszesz obrazami. Co mi po mężczyźnie ze szklanym okiem( musiałeś dodać jednym). Nie chodzi mi o symbolikę, no bo siedział przy przygłuchawym chłopcu(metro otępiałych zmysłów - choć nie wiem co to za symbol), lecz powinieneś zrobić minihistoryjkę ze szklanym okiem i głuchym dzieciakiem.
Historia zbyt prosta jak dla mnie aby zainteresowała. Nie ma choćby pół sceny, która by intrygowała.
Co najbardziej wkurza to natrętna symbolika. Już tytuł książki "Film a rzeczywstość" sugeruje ton -choć nadal nie wiem jaki. Ach, te obrazy. Musiałem sobie je zgooglować, żeby dowiedziedzieć się, że jeden to przedstawiciel realizmu a drugi romantyzmu. Dlatego będziesz musiał dołączyć do scenariusza dydaskalia. Lepiej by było gdybyś umieścił obrazki, które bezpośrednio nawiązują do charakterów postaci. Cieszy jednak, że próbujesz.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group